1. Ana Sayfa
  2. Haberler

11 Milyon XRP Çalındı! 80 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Liquid Exchange’den Çalındı!

11 Milyon XRP Çalındı! 80 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Liquid Exchange’den Çalındı!
+ -

Bugün erken saatlerde gelen 11 milyon XRP çalındı haberi ve ardından sadece XRP değil 80 milyon dolar değerinde kripto para Liquid Exchange’den çalındı. Bugün yaşanan olay için Liquid Exchange’den açıklama geldi. Erken saatlerde, Japon kripto borsası Liquid’in Twitter hesabı, platformun bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığını ifade etti.

11 milyon XRP çalındı

Yaşanan saldırı sonucu 11 milyon XRP çalındı. Çalınan XRP’ye ek olarak TRX, Bitcoin ve Ethereum’un da çalındığı ifade edildi. XRP ve diğer çalınan kripto varlıklar ile 80 milyon dolar değerinde kripto para Liquid Exchange’den çalınmış oldu.

Liquid Exchange Saldırıya Uğradı 11 Milyon XRP Çalındı!

Japon kripto borsası olan Liquid Exchange’e göre 11 milyon XRP çalındı. Liquid Exchange’den gelen açıklamaya göre kötü niyetli kişilerin yani bilgisayar korsanlarının 100′ den fazla Bitcoin, neredeyse 10 milyon TRX, 11 milyon Ripple bağlantılı XRP ve 60 milyon dolara yakın Ethereum ve çeşitli ERC20 tabanlı tokenleri çalmayı başardığını ifade ediyor. Toplam olarak 80 milyon dolar değerinde kripto para Liquid Exchange’den çalınmış oldu.

Çeşitli kripto para birimlerinin büyük küçük çoğu transfer hareketlerini takip eden Whale Alert Twitter hesabı, Liquid Exchange ekibinin tweetinden sonra bilgisayar korsanlarına ait olabileceği ifade edilen bir XRP adresine 9.840.490 XRP taşındığını fark etti. Bu kadar yüksek taşımanın bir hırsızlık sonucu olabileceği de ifade edilenler arasında.

Bir başka kripto para transferlerini takip eden oluşum olan Bithomp web sitesi ise Whale Alert Twitter hesabının belirttiği cüzdana toplamda yaklaşık 11,5 milyon XRP tutarında üç transfer yapıldığını ifade ediyor.

11 milyon XRP çalındı

Kripto Para Hırsızlığının Ardından Yatırımcılar Tedirgin

Yaşana 11 milyon XRP çalındı haberlerinin ardından kripto para yatırımcıları da tedirgin olmaya başladı. Kripto para yatırımcılarının geneli kripto varlıklarını borsalar da tutuyor. Borsalarda tutulan bu kripto varlıklar sık al sat yapıldığı için sıcak cüzdan olarak adlandırılan cüzdanlar da saklanıyor. Bugün yaşanan çalınma vakası da bu sıcak cüzdanlarda tutulan kripto paraların bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesini ifade ediyor.

11 milyon XRP çalındı

Liquid Exchange çalınan kripto varlıkların tutulduğu cüzdanlar hakkında da bilgi verdi kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından çekilen kripto varlıklar sıcak cüzdanlarda tutuluyor idi. Son yaşanan gelişmelere göre bilgisayar korsanı olan ekip kripto kalıntılarını soğuk cüzdanlara taşıyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap