1. Ana Sayfa
  2. Haberler

16 Milyon Değerinde Bitcoin Çaldı, 15 Yıl Hapis Cezası Aldı

16 Milyon Değerinde Bitcoin Çaldı, 15 Yıl Hapis Cezası Aldı
+ -

İsveç’te yaşayan bir kişi, 16 milyon değerinde bitcoin çaldı. 16 milyon değerinde bitcoin çaldığı için 15 yıl hapis cezası aldı. Neredeyse her çaldığı milyon için bir yıl hapis cezasına çarptırılıyor.

İsveç’te yaşayan şahıs en az 3575 kişiyi dolandırdı. Mağdurlara Bitcoin ile yatırım yaptığını iddia ederek, sahte yatırım planına dahil ederek dolandırdı. Bu olayın ardından 16 milyon değerinde bitcoin çaldı ve yasalara göre 15 yıl hapis cezası aldı.

16 milyon değerinde bitcoin çaldı

Dünya üzerinde kolay yoldan para kazanma düşüncesi olduğu sürece, bu tarz dolandırıcılık faaliyetlerini de görmeye devam edeceğiz sanırım. Ülkemizde de benzer yollar ile birçok insan mağdur edilmiş idi.

16 Milyon Değerinde Bitcoin Çaldı Emeklilik Planıymış

47 yaşında 16 milyon değerinde bitcoin çaldı. İsveç adalet bakanlığı, 16 milyon değerinde bitcoin çalan kişinin bu vurgunu emeklilik planı için yaptığını ifade etti. Anlaşılan emeklilik planlarını 15 yıl boyunca hapishanede gerçekleştirecek.

16 milyon değerinde bitcoin çaldı

2012 ve 2019 yılları arasında yatırımcıları çeşitli vaatler ile kandırarak paralar topladı. Tersine çevrilmiş emeklilik planı diye insanları ikna eden ve daha sonra mağdur eden İsveç’li şahıs, yatırımcılara 100 dolarlık hisse başına bir kilogram kadar altın vaadinde bulunmuş. Bir kilogram altının değeri o zaman yaklaşık olarak 45 bin dolar etmekte idi.

İsveç’te yaşayan şahıs mağdurlarını ikna edebilmek için sahte mali tablolar düzenlediği ve mağdurlara paralarının emin yerlerde kripto varlıklar olarak tutulduğunu ifade etmiş. 2019 yılına kadar lüks içinde Tayland’da yaşam süren şahıs burada lüks bir tatil yeri lüks apartmanlar ve bir çoğumuz için ilginç olabilecek bir yarış atı satın almış. 2019 yılı içerisinde bu lüks yaşamını sürerken yakalandı ve ABD’ye iade edildi.

16 milyon değerinde bitcoin çaldı

16 Milyon Dolarlık Hırsızlığın Cezası 15 Yıl Mı?

Birçok insanın gözüne böyle büyük bir dolandırıcılık için verilen 15 yıl hapis cezası az gelmekte. Cezanın az olmasının nedenlerinden birkaçı şöyle: Yaptığı hiçbir şeyi inkâr etmeden direkt olarak kabul etmesi ve bu 15 yıllık cezayı bir hücrede geçirecek olması. Ayrıca mal varlığına el konulan şahıs çaldığı 16 milyon doları da geri iade edecek.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap