1. Ana Sayfa
 2. Rehber

2022 Yılında Kazandırması Beklenen Altcoinler!

2022 Yılında Kazandırması Beklenen Altcoinler!
+ -

2022 yılında kazandırması beklenen altcoinler için analistlerin yapacakları yorumlar, yatırım için seçilebilecek kripto paraları aşağı yukarı belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu tahminlerin tutarlılığı 2021 yılında yapılan yorumların gerçekleşmesi ile oldukça yüksek olabilir. 2021 yılının sonlarına doğru yatırım için seçilecek kripto paraları birçok yatırımcı merak etmektedir. Bu yazımız da 2022 yılında kazandırması beklenen altcoinler başlığı altında 2022’de en çok artış beklenen coinler hangileri olabilir onlara bakacağız.

2022 yılında kazandırması beklenen altcoinler

Analist yorumlarıyla beraber bu iş için yatırım yapan büyük ve tanınmış kişilerin yorumları da yön vermektedir. Bu yorumlar da kripto paraların değerini neredeyse belirler. Bununla birlikte kiripto para gün geçtikçe büyürken dijital yatırım aracı haline gelmiştir. Hatta ödeme işlemlerini kripto para aracılığı ile yapan yatırımcıların varlığı da mevcuttur. Dijitalin dönüşümü kripto para için de gelecek vaat etmektedir.

Değinilecek coinlerden ayrı olarak planlı hareket eden coinler de olurken onların da ayrıca yükselişe geçtikleri gözlemlenmiştir. Verilen tahminler ve yazılanlar yatırım yapacak kişilere, tavsiye niteliğinden çok analistlerin yorumlarıdır. Bu yatırım bilgileri kesin bir bilgi içermez.

2022’de En Çok Artış Beklenen Coinler2022 Yılında Kazandırması Beklenen Altcoinler

En çok artış beklenen Coinler arasında Ethereum (EHT) Coin yer alırken, 2021 yılına kadar geldiği nokta analistlerin olumlu tahminleri arasında yer alır. 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında kazandırması beklenen altcoinler arasında yerini almıştır. Yaklaşık 10 yıldır bir yükseliş göstermesi ve sabit bir şekilde ilerlemesi bakımından artışı beklenen coinlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 • Ethereum (ETH): Kurumsal yatırımcılarında bulunduğu ve buna ek olarak borsa hacmi de oldukça büyük olan bir kripto paradır. 2022 yılı için piyasa değeri 7 bin dolarlara kadar çıkması beklenmektedir.
 • Chainlik (LINK): Geleneksel yöntemlerle finansal işlemleri birleştiren LINK, analistlere göre birçok projeyle bağlantılı olması bakımından gelecek vaat eden kripto paralardandır. Akıllı sözleşmeleri, oyun, sigorta, değiştirilemeyen tokenler gibi farklı projelerin varlığı da gelecekte artış gösterecek coinlerdendir. Yazılım olarak API hizmeti de sunmaktadır.
 • Tron (TRX): Geliştirdiği sistemle dikkat çekerken eğlence sektörünü de hedef almaktadır. İçerik üreticileri için de alan açarken, içeriklerin kopyalanması ya da çalınması söz konusu olmayan bir sistem kurulmuştur. Bu coin de ileride yatırımcı kitlesi geniş olacak altcoin listesine girmektedir.
 • Chiliz (CHZ): İçeriği dikkat çekici olurken spor severleri hedef kitlesi olarak baz almıştır. Dünyada genel olarak sevilen spor dallarının ve kulüplerin tokenlarını çıkarması tanınmasına ve parlamasına neden olmuştur. Futbol taraftar kitlesi olan CHZ gerekli davetlerde de yerini alabilmektedir. 2022 için oldukça parlak görünmesi muhtemel kripto paralardandır.
 • Dent(DENT): Dent coin mezkezci olurken yerel bir para birimidir. Mobil veriler için Ethereum blockchain aracılığı ile çeşitli projelerini yapabilmeyi hedefler. Küresel mobil kullanımını geliştirmek ve daha özgür bir kullanım sunmayı hedeflemektedir. Bağış yapabilmeyi veya satış yapabilmek de diğer hedefleri arasında yer almaktadır.
 • Polkdot (DOT): 2020 Haziran ayında beri bu piyasada yerini alırken en iyi 10 kripto para arasına yerleşmiştir. Bu da çizgisiyle ileride yatırım için parlak görülen kripto paralardandır. Çapraz zincir sorununu çözmeyi hedeflemesiyle birçok sorunun da çözüm habercisi olması onu parlatan etkenler arasındadır.

2022 Kripto Paralar

2022 Kripto paralar için gerekli tahminler yapılırken çıkan sonuçlara göz atmak ve kişisel portföy oluşturmak tamamen kişilerin kendi inisiyatifi dahilindedir. Analist yorumları ortalama veriler verirken herkesin önüne çıkan sonuçlar ise;

 • Cardano /5 dolar
 • Chiliz / 3 Dolar
 • Ethereum / 7000 dolar
 • Polkadot / 55 Dolar
 • LINK / 50 Dolar
2022'de en çok artış beklenen coinler

Bu tahminlerin daha üst rakamları görme ihtimali olduğu da söylenebilir. Ancak bunlar kişilerin yatırımlarını garantileme amacı barındırmaz. Bu yorumlar tahmini olurken aşağı yukarı kişilerin kararlarını etkiler ancak yatırım vaat etmeyen tahminlerdir.

Piyasadaki farklı içerik ve projedeki Kripto paralar da rekabeti arttıracağa benzemektedir. Coinler için araştırma ve bilgili olmak gerekirken deneme yanılma yöntemleri de bu dijital platformda gözlenir. Her an ne olacağı bilinmezken büyük yatırım odaklı yatırımcıların kazandıkları da görülür.

Zamanla geleceği nasıl bir dönüşüme uğrar, bununla ilgili net konuşulmasa da şu an oldukça popüler oldukları ve birçok kişinin bu alanda yatırım yapmak istediği bir gerçektir. Geleceğin para birimi olarak da yorumlanan kripto para sunduğu çeşitli içeriklerle piyasadaki rekabeti artırmaktadır.

Uzun vadede ve düşük bütçeli yatırım yapacaklar Elon MUSK tavsiyelerini dikkate alabilirler. Daha yüksek kazanımlar ve süreklilik için piyasa değeri yüksek Coinler tercih edilebilir. Bu tavsiyeler kişilerin kendi kararları olurken sonuçları kimse net olarak bilemez. Bu bakımdan kişilerin tavsiyeleri gerçek olarak değerlendirmemesi önemlidir. Altcoin kavramı Bitcoin demek olurken paralel olarak adlandırılmıştır. Size altcoin geleceği vaat eden yorum ve tavsiyelere itibar etmemeniz sağlıklı bir karar için önemli olacaktır.

2022 Yılında Kazandırması Beklenen Altcoinler! içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap