1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. ABD Bankalarından Bitcoin Hamlesi!

ABD Bankalarından Bitcoin Hamlesi!

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi geldi. ABD’de bulunan 650 banka, kripto para borsalarına rakip olmak için harekete geçti. Piyasalarda ABD bankalarından Bitcoin hamlesi olarak yorumlanan bu hareket kripto para borsaları için yeni rakiplerin olacağı anlamına geliyor.

Forbest dergisine göre, ABD bankalarının Bitcoin hamlesi, dijital varlık yönetimi şirketi New York Digital Investment Group (NYDIG) ve kurumsal ödeme şirketi National Cash Register (NCR), kripto paralar da yaşanan büyük mağduriyetlerin önüne geçmek için 650 ABD bankası ve bunlara ek kredi kuruluşlarının Bitcoin alım satımı için harekete geçmeleri gerektiği yönünde.

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi gelmesinin nedenlerinden biri de bankaların hesaplarından yapılan kripto para alım satım işlemlerinin takibinden bıkmış olması. Bu nedenle, rekabetin fazla olduğu kripto para borsa sektörüne girmeye sıcak bakıyorlar.

ABD Bankalarından Bitcoin Hamlesi 24 Milyon Müşteriyi Hedefliyor

Kurumsal ödeme şirketi National Cash Register (NCR), özel olarak oluşturulacak mobil uygulamalar ile tahminen 24 milyon müşteriye, hizmet sunması bekleniyor. Kripto para borsalarına istinaden daha hızlı ve daha güvenli bir işlem sunulacağı ifade ediliyor.

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi

ABD bankalarının Bitcoin hamlesi ile kullanıcılar daha güvenli bir kripto para alım satımı yapabilecek. Bu şekilde birçok zorunlu güvenlik uygulamalarına daha az maruz kalacaklar.

Kurumsal ödeme şirketi National Cash Register (NCR), başkanı Douglas Brown’a kripto paraların ve kripto teknolojisinin geleceğinin olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda girişimleri destekliyor.

Kurumsal ödeme şirketi National Cash Register (NCR), şirketinin hisseleri, pandeminin başlangıcı ile %238 değer kazandı. Şirket birçok alanda faaliyet gösteriyor. 160 ülkede faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Kurumsal ödeme şirketi National Cash Register (NCR), şirketi yaklaşık olarak 180.000 restorana, perakende zincirine ve daha fazlasına hizmet veriyor. Bu kadar geniş bir müşteri kitlesine sahip olması kripto paralar ile yapılabilecek ödeme sistemlerinde şirketin elini güçlendiriyor.

ABD Bankalarında Bitcoin Hamlesi Kripto Borsalarına Yeni Rakipler Yolda

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi yapılmasının ardından mevcut kripto para borsalarının müşterilerini elde tutmak için ne yapacağı merak konusu olmaya başladı.

ABD bankalarından Bitcoin hamlesi

Ülkemizde ve diğer ülkelerde yaşanan kripto para borsaları vurgunları veya hacklenmesi gibi kullanıcıları olumsuz etkileyen hatta mağdur eden durumların önüne geçip geçemeyeceği de bir soru işareti.  

ABD banklarından Bitcoin Hamlesi diğer ülkelerin bankaları tarafından nasıl karşılanacağı da bilinmiyor. Bu haber ile birçok ülkeden mevcut kripto para borsalarına yeni rakipler çıkacak gibi duruyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap