1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Alibaba’dan Kripto Para Madencilerine Kötü Haber! Bitcoin Düşüşe Devam Ediyor

Alibaba’dan Kripto Para Madencilerine Kötü Haber! Bitcoin Düşüşe Devam Ediyor

Alibaba'dan kripto para madencilerine kötü haber

Bitcoin piyasası düşüşüne devam etmektedir. Kripto paralar yatırımcıların canını sıkmakta ve zarar etmelerine sebep olmaktadır. Bazı ülkelerden art arda kısıtlamalar ve düzenlemeler gelmesi ile birlikte piyasaya karşı sert bir tutum izlenmeye başlamıştır. Bitcoin 50 bin Dolar civarına kadar yükselerek yatırımcılarını sevindirse de sık sık geriye çekilmeler yaşayarak piyasayı sıkıcı bir hâle getirmiştir. Yatırımcılar terste kalarak hodl yapmak zorunda kaldı. Bazı yatırımcılar ise piyasanın hareketsiz kalması sebebiyle uzaklaşma kararı aldı. Buna ek olarak Alibaba’dan kripto para madencilerine kötü haber geldi.

Çin, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerin kripto para piyasasına karşı yaptığı düzenlemeler ve kısıtlamalar çoğu yatırımcı tarafından iyi bilinmektedir. Getirilen düzenlemeler piyasayı kötü etkilemekte ve düşüşlere sebebiyet vermektedir. Yatırımcıları bu gibi düzenlemeler sonrası korkarak uzaklaşmakta ve belki de kripto piyasasını iyi bir yatırım aracı olarak görmemekte. Son günlerde düşüşüne devam eden Bitcoin piyasasına Alibaba’dan kripto para madencilerine kötü haber geldi.

Alibaba’dan Kripto Para Madencilerine Kötü Haber

Alibaba'dan kripto para madencilerine kötü haber

Kripto madenciliği yapmak yatırımcılar tarafından son derece kazançlı gözükmektedir. Güçlü donanımlı sistemler satın alarak veya kiralayarak istedikleri kripto para üzerinden madencilik yapabilirler. Bu sayede kazandıkları varlıkları satarak yatırım gerçekleştirmekteler. Çin Hükümeti başta olmak üzere kripto madenciliğine fazlasıyla kısıtlamalar getirmektedir. Madencilik cihazlarının ekosisteme zarar verdiğini belirmekte ve üretim yapan şirketleri tek tek kapatmaktadır. Ülkede madencilik kiralama hizmeti sunan şirketlere yasak getirerek işlemlerini durdurmasını ve yatırımcıların paralarının geri ödenmesini söylemektedirler.

Kripto para madenciliğine bir haber de Alibaba’dan geldi. Çin merkezli e-ticaret sitesi Alibaba, kripto para madenciliği yapan cihazların satışının durdurulacağını açıkladı. 8 Ekim‘den itibaren bu kararın yürürlüğe gireceğini söyleyen Alibaba kurucusu Jack Ma, şöyle bir açıklama yaptı:

Alibaba.com, çeşitli uluslararası pazarlarda dijital para birimleri ve bunlarla ilgili ürünlerle ilgili, yasa ve düzenlemelerin istikrarsızlığını göz önünde bulundurarak yapılan değerlendirmenin ardından, kripto madenciliği için kullanılan donanımların satışını yasaklamıştır.”

Alınan bu karardan sonra yatırımcıların endişeli bekleyişi sürüyor. Kripto para piyasasının ilerleyen günlerde ne tarafa eğrileceğini izleyip göreceğiz.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap