1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Amazon Bitcoin İle Ödemeyi Yalanladı!

Amazon Bitcoin İle Ödemeyi Yalanladı!
+ -

Amazon Bitcoin ile ödemeyi yalanladı. Birçok haber kaynağında Amazon’un Bitcoin ile ödeme alacak iddiası haber olarak kripto para piyasalarında birkaç gündür geniş yankı uyandırdı. Bu yankı ile piyasalarda bir canlanma yaşandı. Haftanın ilk günü ile birlikte tüm kripto para piyasası yeşile bürünmüş idi. Bugün yaşanan olumsuz bir haber ile piyasaların yeşilden kırmızıya döndüğünü görüyoruz.

amazon bitcoin ile ödemeyi yalanladı

Geçtiğimiz gün Bitcoin de yaşanan artış da Amazon’un Bitcoin ile ödeme alacağı haberleri ardından yaşandığı ifade ediliyor. Bugün gelen Amazondan dijital para ile ödeme söylentilere yalanlama haberi ile kripto para yatırımcıları piyasalarda kırmızıların hâkim olduğu bir güne uyandı.

Amazon, bir şirket içinden biriyle konuştuğunu iddia eden İngiliz CityAM gazetesi muhabiri tarafından yapılan habere göre, çevrimiçi perakende devinin müşterileri için kripto ödeme hizmetleri sunmayı planladığı söylentilerini sadece bir söylenti olarak kalıyor. Bu şekilde bir durumun şu an için söz konusu olmadığı ifade ediliyor.

Bir Amazon sözcüsü Pazartesi günü Coindesk.com’a şunları söyledi: Dijital paraya olan ilgimize rağmen, kripto para birimleri için özel planlarımız etrafında ortaya çıkan spekülasyonlar doğru değil.

amazon bitcoin ile ödemeyi yalanladı

Amazon Bitcoin İle Ödemeyi Yalanladı Bitcoin Düşüşe Geçti!

CityAM’ın Amazon kripto paralar ile ödeme kabul edecek haberinden kısa bir süre sonra, Bitcoin fiyatları aniden yükseldi ve 27 Temmuz Pazartesi günü %15’in üzerinde yükselmeye devam ederek 40.000 ABD Dolarını aştı. Bu yükseliş ile Bitcoin’in Haziran ortasından bu yana en yüksek değerine ulaşmış oldu.

amazon bitcoin ile ödemeyi yalanladı

Bugün gelen Amazondan dijital para ile ödeme söylentilere yalanlama haberi sonrası ise Bitcoin değer kaybetmeye başladı. Şu an ise dün yaşanan yükselişin ardından yaşanan geri çekilme ile 37 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Amazon’un inkâr haberinin ardından Bitcoin’in fiyatı tekrar hızla düştü. Haber yayınlandığı sırada 37.112 ABD dolarından işlem gören Bitcoin Pazartesi günkü açılış fiyatından fiyatından hala %5,5 daha yüksek.

amazon bitcoin ile ödemeyi yalanladı

Amazon hakkındaki ilk söylentiler Bitcoin’in yükselişiyle ilgili gibi görünse de, Pazartesi günü aynı saatlerde 950 milyon ABD doları değerinde kripto para birimi tasfiye edildi ve bu da Bitcoin’in fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir iddiası piyasaların bu seviyede tutunması için etkili oluyor.

Yaşanan bu gelişmeler ile geri çekilme görülen kripto para piyasaları, bundan sonra nasıl tepki verir yatırımcılar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Birçok kişiye göre bağımsız olduğu iddia edilen kripto paraların bu tarz haberler ile inişler ve çıkışlar ile hareket etmesi ne kadar bağımsız olduğunu tartışmaya açıyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap