1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Amerika’dan Kripto Firmalarıyla Ortaklığa Teşvik

Amerika’dan Kripto Firmalarıyla Ortaklığa Teşvik

amerika'dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik

Amerika’dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik geldi. Amerikan Bankacılar birliği yayınlanan bir raporda kripto firmalarıyla ortaklığı teşvik ediyor. Amerikan Bankacılar Birliği (ABA), bankaların kripto para sektörünün artan karlılığına ve müşteri ilgisinin bir hayli yoğun olmasına dayalı olarak kripto firmalarıyla ortaklıklar kurulmasını öneren yeni bir rapor yayınladı.

amerika'dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik

Yayınlanan bu rapor 20 sayfa uzunluğunda. Kriptoya üst düzey genel bakış sunarak, kripto iş faaliyetlerini banka ürünlerini ve hizmetlerini eşliyor. Rapor, kripto varlıklarını dört kategoriye ayırıyor: kripto para birimleri, Stablecoin’ler, merkez bankası dijital para birimleri ve değiştirilemez tokenlar. Ayrıca Merkezi Olmayan Finans (DeFi)’ye de raporda yer verilmektedir.

Amerika’dan Kripto Firmalarıyla Ortaklığa Teşvik! Bankalar İçin Kripto Kullanım Alanları

Bankalar için 10 maddelik bir kripto kullanım listesi oluşturulmuş. Bu liste de Amerika’dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik raporunu destekliyor.

 1. Değer Deposu: Rapor, değer saklamayı kolaylaştıran şirketlerin platformlarında alım satım yaparak nasıl gelir elde ettiğini açıklar.
 2. Saklama / Cüzdan Sağlayıcı: Rapor, kripto şirketlerinin kullanıcıların kripto para birimlerini dijital bir cüzdanda saklamasına izin verdiğini ve teoride bir hizmet ücreti talep edebileceğini açıklıyor.
 3. Faiz Getiren Hesaplar: Müşteri, kripto parasını faiz karşılığında ödünç verir ve bir banka, kazanılan kripto paranın bir ücreti veya yüzdesi karşılığında kazanabilir.
 4. Ödemeler: Bankalar, bu hizmetler için bir banka kartı veya kredi kartı işlemine benzer şekilde ücret alabilir.
 5. Borç Verme: Bankalar, borçlulara bir ücret karşılığında kripto kredisi sağlayabilir.
 6. Borsa Alım Satım: Gelir modelleri, işlem ücretlerini, bir platforma kripto eklemek için listeleme ücretlerini ve depozito ücretlerini içerir.
 7. Broker-dealer: Menkul kıymetler olarak sınıflandırılan kripto varlıkları için yapılan işlemlerde alım satım yapılmasından elde edilen gelir.
 8. Sigorta: Merkezi olmayan sigorta, bir yatırımcı havuzunun, sigorta primi karşılığında riski kendi aralarında paylaşmasına izin verir.
 9. Ağ Aracı: Hizmet belirteçlerini, farklı bir kripto varlığı biçimi veya geleneksel bir para biriminde ödeme aldığı için belirteci oluşturan ve satan varlık için anında gelir sağlayan olarak tanımlar.
 10. Varlık Yönetimi: Bankalar için bu kullanım durumu, bir kripto portföyünde hizmet için bir ücret alınmasını sağlayacaktır.

Kripto Paralar İçin Düzenleyici Ortam

Amerika’dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik edici açıklamalar geliyor. Ayrıca bu teşvik raporu kripto, para iletimi ve vergi raporlaması teklifi veya satışı hakkında fikir veriyor. Vergi raporlaması için, IRS’nin kripto para birimini mülk olarak ele aldığı açıklanmıştır.

amerika'dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik

Rapor ayrıca oyunlaştırma, DeFi ve çevresel kaygıların sektör için büyük bir risk olduğunu vurguluyor. DeFi için, düzenleyiciler kimin sorumluluk alması gerektiği konusunda mücadele ediyor.

Amerika’dan Kripto Firmalarıyla Ortaklığa Teşvik Olası Ortaklığın Sonuçları

Bankanın dijital varlıklarla etkileşimi ile ilgili olarak raporda, bankalar, müşterilerinin bankacılık ilişkileri aracılığıyla kripto varlıklarına erişmesini sağlamak için fırsatlar arıyor. Müşteri ilgisi, bankaların kripto ürünlerine erişim sağlamayı düşünmesini sağlıyor. Rapor, kurumsal kripto ticareti ve saklama firması NYDIG tarafından Bitcoin sahiplerinin %80’inin Bitcoin’lerini bir bankaya taşıyacağını tespit eden bir ankete atıfta bulunuyor.

amerika'dan kripto firmalarıyla ortaklığa teşvik

Kripto endüstrisinin artan kârlılığı ile bankalar, kripto şirketlerini ortak ve müşterilerini müşteri olarak kabul etmeyi daha kazançlı bulurken, kripto şirketleri, fiat mevduatlarını yerleştirmek ve boşaltmak için ödeme sistemine erişim sağlamak için bankalara ihtiyaç duyuyor.

Rapor, ABA web sitesinde. Rapora buradan ulaşılabilir. Sektörde değişiklikler meydana geldikçe güncellemelerin yapılacağı belirtilmektedir.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap