1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple 2.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Mi Aldı ?

Apple 2.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Mi Aldı ?

Apple 2.5 milyar dolarlık bitcoin mi aldı

Piyasalar da bomba etkisi yapan Apple 2.5 milyar dolarlık Bitcoin mi aldı sorusunun cevabı aranıyor. Sosyal medya da bir söylenti olarak çıkan ve ardından büyük bir kitleye ulaşarak piyasaları etkileyecek düzeyde haber niteliğine sahip olan Apple 2.5 milyar dolarlık Bitcoin mi aldı sorusu hala net bir açıklığa kavuşmuş değil.

17 bin takipçiye sahip bir kripto para hesabı da Apple’ın iki milyar dolar üzerinde bir alım yapacağını twitter üzerinden paylaştı.

Apple 2.5 milyar dolarlık bitcoin mi aldı

ChainLeak’in CEO’su Joshuwa Roomsburg’ da söylentilere dahil olarak 2 milyar dolarlık bir alım değil aksine daha fazla 2,5 milyar dolarlık bir alım yapacağını ifade ediyor. Roomsburg sözlerine eğer Apple 2,5 milyar dolarlık alım yaparsa Apple bir telefon alacağını da esprili bir şekilde ifade etti. Apple’ın geçmişinde kripto paralar ile ilgili bir girişimi olmadığı için Apple 2.5 milyar dolarlık Bitcoin mi aldı sorusunun cevabının hayır olma ihtimali de yüksek duruyor.

Apple 2.5 milyar dolarlık bitcoin mi aldı

Apple 2.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Mi Aldı Bitcoin’i Etkiler Mi ?

Şubat ayında Tesla’da 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştı. Tesla’nın Bitcoin alımını açıklamasının ardından Bitcoin %20 değer kazanarak tarihi zirvelerini görmüştü. Apple 2.5 milyar dolarlık Bitcoin mi aldı sorusuna cevap arayan yatırımcılar şubat ayında Tesla’nın alımı ile değer kazanan Bitcoin’in, Apple’ın alımı ile de yeniden bir değer kazanmasını bekliyor.

Yatırımcılar Apple’ın 2,5 Milyar dolarlık Bitcoin alım söylentileri ile umutlansalar da bir çok kişi bunun boş uydurma olduğunu da ifade ediyor. Çıkan söylentilere OnChain Capital’in CEO’su Ran Neuner , yakın zamanda böyle bir şeyin mümkün olmayacağını açıklayarak yanıt verdi

DevOps Mühendisi Alexander Ross, Apple’ın çok fazla marka bilincine sahip olduğunu ve tartışmalı bir şey yapma olasılığının düşük olduğunu ifade ediyor. Sözlerine Bitcoin yatırımının firma için çok uzak bir adım olabileceğini de sözlerine ekledi.

Apple İş İlanı 2.5 Milyar Dolar Söylentilerini Güçlendiriyor

Mayıs ayında açılan iş ilanının detaylarına baktığımız da Apple alternatif ödemeler alnın da çalıştırmak üzere iş geliştirme müdürü ilanı verdiğini görüyoruz. İlan da kripto para birimi de dahil olmak üzere, alternatif ödeme sağlayıcılarıyla beş yıldan fazla çalışmış deneyim sahibi kişilerin başvurularının değerlendirileceği ifade ediliyordu.

“Dijital cüzdanlar, BNPL, Hızlı Ödemeler, kripto para birimi vb. gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya bunlarla çalışma konusunda 5 yılı aşkın deneyim.”

RBC Sermaye Piyasaları Analisti Mitch Steves , Apple’ın Apple Pay Wallet’ta kripto değişim işlemleri uygulayabileceğini ifade etti. Steves, bu işin Apple arabasını üretmeye kıyasla daha güvenli bir oyun olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin fiyatı söylentileri çok dinlemiş gibi görünmüyor. Bitcoin’de %3’lük bir geri çekilme oldu. Yatırımcılara, Apple 2.5 milyar dolarlık Bitcoin mi aldı söylentisi çok da yaramış gibi durmuyor.

Apple 2.5 milyar dolarlık bitcoin mi aldı

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap