1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
  3. AR Coin Geleceği 2021 – Arweave Alınır Mı?

AR Coin Geleceği 2021 – Arweave Alınır Mı?

AR coin geleceği

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Arweave grubunun kripto varlığı olan AR Coin geleceği en merak edilen konular arasındadır. Piyasanın bilinen varlıklarından biri olan AR yaşadığı yükselişler ile kendinden söz ettirmektedir bu yükselişler ile yatırımcılara yeniden AR coin yükselir mi sorusunu sorduruyor. Geçtiğimiz aylarda yüzde yüze yakın düşüşler yaşayarak fazlasıyla eleştiri odağı haline gelmişti. Son günlerde önemli yükselişler yaşayan AR Coin adından söz ettirmekte ve yatırımcılarını sevindirmektedir.

Geleceğe yönelik akıl yürüttüğümüzde Arweave sahip olduğu depolama sistemiyle geleceğin bulut (cloud) teknolojileri arasında gösterilmektedir. Kişisel verilerin yanında şirket tabanlı verilerin de depolanmasını sağlayan Arweave sistemi gelecekte birçok büyük şirketle ortalık kurma potansiyeli taşımaktadır. Bu hizmetler ile AR coin geleceği parlak olarak görünüyor.

AR Coin (Arweave) Alınır Mı?

Birçok temel analizin, teknik analizin ve incelemelerin ardından yatırımcıların sıkça sorduğu bir diğer soru da AR Coin (Arweave) alınır mı? Güncel veriler ışığında bu sorunun cevaplanması yapılan yatırımın çok daha verimli ve doğru olmasını sağlayacaktır. Güncel verilerin yanı sıra proje ekibi, projenin amacı yaptıkları ve yapacakları da geleceği hakkında bizlere bilgi vereceğinden kaliteli bir yatırım olup olmadığı hakkında bizleri aydınlatacaktır.

AR coin geleceği

Finans araçlarında yatırım yapılmadan önce kripto paralarda da olduğu gibi daha birçok alanda whitepaper dokümanının incelenmesi yapılacak yatırımlar hakkında fikir sahibi olunmasını sağlar. Yatırıma elverişli bir proje olduğu kanısına varıldığında da genel piyasa durumu (ayı ya da boğa sezonu) iyi analiz edilmelidir. Spekülasyon yaratacak haberlerde zaman zaman ani hareketlere neden olabilmektedir, bu yüzden güncel verilerin yanı sıra güncel haberlerde yatırımcılar için önem arz ediyor.

AR Coin Nedir?

AR Coin nedir sorusuna cevabımız AR Coin, 2017 yılında ilk olarak Archane ismiyle piyasada listelenmiştir. 2018 yılında Arweave adlı ekibin bir araya gelmesiyle birlikte coinin ismi Arweave olarak değişmiştir. Coinin adının Arweave olmasından sonra tam 55 milyon adet AR Coin üretildiği belirtilmiştir. Arweave, verilerin süresiz depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Bu depolama ağı AR Coin geleceği için önemli olacak gibi duruyor.

AR coin geleceği

Arweave Blockchain tabanlı bir veri depolama sistemidir. Sistem ücretsiz bir şekilde yüksek kapasitede veri depolama olanağı sağlamaktadır. Depolanmak istenen veriler Arweave Blockchain ağı üzerinden ücretsiz şekilde depolanabilmektedir.  Arweave ağı, ağın bilgilerini süresiz saklamak için “madencilerine” yerel kripto para birimi olan AR’yi kullanarak ödeme yapmaktadır.  Arweave sistemi veri depolaması yaptıkça kullanıcılarına ücretsiz kendi coini olan AR Coin dağıtmakta ve sistemi aktif olarak kullanan kullanıcılarına çeşitli ödüller vermektedir.

AR Coin’in (Arweave) Amacı Nedir?

Üretici ekip olan Arweave’nin temel amacı, kişisel bilgisayarlarda yer alan verilerin sürekli olarak depolanabilmesine olanak tanımaktır. Bu amaç doğrultusunda SIA adı verilen bir yazılıma benzerlik göstermektedir. Söz konusu yazılım aracılığıyla pek çok kullanıcı depolama ağını kullanarak alım ve satım işlemlerinde token kullanabilme olanağına sahip oluyor.

AR Coin’in (Arweave) Kurucuları Kimlerdir?

Arweave, Kent Üniversitesi’nde doktora adayı olan Sam Williams ve William Jones tarafından kurulmuştur. Williams projeye kendi geliştirdiği, çalışmalarının da bir parçası olan merkezi olmayan ve dağıtılmış sistemlerde deneyimli HydrOS adlı iletişim sistemi ile gelirken Jones’un odak noktası grafik teorisi ve sinir ağı üzerineydi. Williams şirkete odaklanmak için lisansüstü okulu bırakırken, Jones 2018’in ortalarında projeyi bıraktı ve doktorasını tamamlamıştır.

Arweave’i başlattıktan sonra William hammadde endüstrisi için blockchain tabanlı tedarik zinciri takibi sağlayan bir şirket olan Minespider’ın danışmanı seçilmiştir ve Techstars hızlandırıcı programı için akıl hocalığı yapmıştır.

Arweave’i Benzersiz Kılan Nedir?

Arweave “bireyler arasında ve zaman boyunca yeni nesillere bilgi depolama ve paylaşma” sağlamayı amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak için hakim firma permaweb, her bloğun hem hemen öncekine hem de rastgele bir öncekine bağlı olduğu blockchain teknolojisinin bir varyasyonu olan Arweave’in “blockweave”i üzerine inşa edilmiştir. Arweave, bunun madencileri daha fazla veri depolamaya teşvik ettiğini, çünkü yenilerini eklemek ve ödüller almak için rastgele önceki bloklara erişebilmeleri gerektiğini söylüyor.

Arweave verilerin devamını ilke edinen şirket, depolama hizmeti sunan merkeziyetsiz bir protokoldür. Değerli bilgileri, geçmişe dair verileri ya da uygulamaları bulundurur. Blockweave teknolojisi ile çalışır. Ağdaki blokları bağlar ve bu bloklar sayesinde farklı veriler tutulur. Madenciler, ağda bulunan eski verileri PoA algoritması kullanarak kazanır ve yeni bloklar kurar. Madenciler, eski verilerle kazandıkları bloklar karşılığında token kazanır. Eski verilerin dönüştürülmesiyle enerji tasarrufu yapılır ve ağ verileri verimli olarak depolanır.

AR coin geleceği

Arweave, ağ etrafında sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmaya odaklanmıştır. Haziran 2020’de, geliştiricilerin uygulamalarından ağ işlem ücretleri oluşturulduğunda temettü almalarına izin veren “kar paylaşımı belirteçleri”ni açıkladı ve permaweb tabanlı uygulamaların oluşturulmasını desteklemek için inkübatörlere ev sahipliği yapmıştır. Proje ayrıca, Arweave ekibine ve endüstri yatırımcılarına ücretsiz depolama ve erişim sunan “Boost” programı aracılığıyla girişimcilerle birlikte çalışmaktadır. Mart 2020’de Arweave, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Coinbase Ventures’tan 8,3 milyon dolarlık fon aldığını açıklamıştır. Bunu, Kasım 2019’un başlarında Andreessen Horowitz ve Union Square Ventures’ın yanı sıra Multicoin Capital’in yatırımı da takip etmiştir.

AR Coin (Arweave) ATH Değeri

AR Coin ATH değeri yatırımcıların zaman zaman merak ettiği konulardan birisidir. ATH, bir kripto paranın piyasaya sürüldüğü andan itibaren en yüksek hangi değerlere ulaştığını gösterir. All time high açılımına sahip kavram tüm zamanların en yüksek değeri olarak Türkçeye çevrilebilir. AR en yüksek değer olarak 572,61 TL’ye ulaşarak ATH rekorunu elde etmiştir.

AR Coin Fiyatı – 1 AR Kaç Türk Lirası?

Dünya çapında en çok kullanılan kripto para piyasalarından biri olan Binance 2021 yılı Mayıs Ayı itibariyle Ar Coin’i listelemeye başladı. Binance’da listelemesi ile birlikte, AR Coine’e erişim kolaylaştı ve AR Coin yatırımı artmaya başladı. AR Coin alım satımı yapmak isteyen kişiler Binance platformu üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. AR Coin fiyatı anlık değeri ise, 473,71 TL olarak görülüyor ve piyasanın 68. Sırasında yer alıyor.

AR coin geleceği içeriğimize benzer incelenmesini istediğiniz kripto paraları bizlere belirtebilirsiniz. Bizleri TELEGRAM ve İNSTAGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap