1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
  3. Arpa Coin Geleceği 2021, 2022 – Arpa Coin Alınır Mı?

Arpa Coin Geleceği 2021, 2022 – Arpa Coin Alınır Mı?

Arpa coin geleceği

Arpa coin son zamanlarda yaşadığı ani yükselişlerle dikkatleri üstüne çekmiş ve çok daha fazla yatırımcıyı bünyesine katarak iyi işlem hacimlerine de ulaşmış bir kripto para birimidir. Arpa coin geleceği yaşanılan bu yükselişle beraber daha fazla merak edilen konulardan olmayı başardı.

Nisan 2018 tarihinde kurulan Arpa’nın amacı veri kiralamayı mümkün kılmakla beraber veri yardımcı programını mülkiyetlerden ayırmak. MPC protokolü sayesinde de verilerin gizliliği ve güvenilirliğinin sağlanması gerçekleşmektedir. Esnek yapısıyla beraber diğer blokzincir projeleriyle de uyumlu bir şekilde çalışma imkânı sunmaktadır.

Arpa Coin Nedir?

ARPA, kriptografik çok taraflı hesaplama (MPC) protokolünün de yer aldığı, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman çözümüdür. Aynı zamanda ARPA belirteci şu anda Ethereum ağında çalışmaktadır. Arpa amaçları arasında yer alan bir diğer konular ise DApp geliştiricileri için verimli, gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeler, computational sharding sayesinde ölçeklendirilebilir bir altyapı, bireyler ve işletmeler için gizlilik tabanlı veri kiralama ve çok daha fazlası Arpa Chain’in belirttiği amaçlar arasındadır.

Arpa coin geleceği

Arpa Coin Geleceği | Arpa Chain Gelecek Vadediyor Mu?

Hayatımıza her geçen gün daha fazla dahil olan teknoloji beraberinde farklı alanların oluşumunda da rol oynamaktadır. Bunlardan biri de yapay zekadır ve günümüzün, geleceğin kaçınılmaz teknolojisi olarak görülmeye devam etmektedir. Arpa coin’in kullanım alanlarından biri de yapay zekadır. Bu kullanım alanın haricinde diğer kullanım alanları şu şekildedir;

  • Sağlık
  • Dijital Pazarlama
  • Kişisel Veri Cüzdanı
  • Fintech
  • Sigorta
  • Kişisel veri cüzdanı

ve daha birçok alan örnek gösterilebilir. Bu alanların haricinde Arpa coin gizlilik tabanlı bir hesaplama ağı olduğundan gizlilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi birçok önemli faktöre dikkat etmektedir. MPC, birçok farklı tarafın verilerini gizli tutan aynı anda hesaplama fonksiyonlarını çalıştırmasına olanak sağlayan teknolojidir. Secret Sharing (Gizli Dağıtım) ve Message Authentication Code (Mesaj Onaylama Kodu) yöntemleri ile de yapılan hesaplamanın doğruluğu ağda kontrol edilmektedir.

Arpa coin geleceği haricinde diğer kripto para birimlerin temel analizi ve incelemesi için altcoinler kategorisine gidebilir ve coinler hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Arpa Coin Whitepaper

Yatırımcılar bir menkul kıymete yatırım yaparken neye ve neden yatırım yaptığını anlayabilmek, emin olabilmek için birçok dokümandan ya da farklı kaynaklardan faydalanmaktadır. Bunun yanı sıra hisse senetlerinde de kar – zarar tablosu, hisse senedinin değeri kısacası şirket hakkında yayınlanan mali kayıtların incelenmesi ortadaki risk faktörünün azalması ve iyi kazançlar elde edebilmek adına bir kapı görevi görür. Hisse senetlerinde de olduğu gibi kripto paralarda da temel analizciler bir projenin, kripto paranın yayınladığı whitepaperı incelemesi önemli rol oynamaktadır.

Arpa coin geleceği

Whitepaperın yanı sıra bir diğer önemli noktalardan biri de roadmap yani Arpa coin yol haritası oluyor. Yatırımcılar bir projenin geçmişi ve geleceğiyle ilgilenmeli, projenin yeniliklere açık olduğunu görebilmelidir. Bu bilgilere de roadmap sayesinde oluşabilir. Arpa coin roadmap bilgisine baktığımızda 2018 yılında fikir oluşumunun gerçekleştiğini görebilmekteyiz. Aynı yılın 2. çeyreğinde ekip oluşumu, fonlama işlemleri. Üçüncü çeyrekte whitepaperın oluşturulması ve sırayla MPC ağının başlatılması, ASTRAEA Testnetinin yayınlanması, MVP, Arpa Mainnet yayınlanması ve çok daha fazla gelişimi ile zengin yol haritasına sahiptir.

Arpa coin whitepaper dosyasını incelemek için web sitelerine gidebilir ya da linke tıklayabilirsiniz. Sayfaya gittiğinize karşınıza tanıtım videosu, whitepaper seçeneği çıkacaktır. Bu 2 seçeneğin haricinde daha birçok bilgiye de bu sayfadan ulaşarak aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Arpa Coin Fiyatı

İçeriğin yazıldığı sırada Arpa coin fiyatı 0.09853$’dan işlem görmektedir. 11 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği önemli performansıyla birçok yatırımcının da dikkatini çekmeyi başardı. Bu yükselişinin önemli etmenlerinden biri de kısa sürede artan işlem hacmi örnek gösterilebilir. Başarılı bir performans göstermeye devam ettiği müddetçe de çok daha fazla yatırımcıya hitap edebilir ve piyasa sıralamasında ilerlemeler görülebilir. Arpa coin piyasa sıralaması yazının yazıldığı sırada 369’dur.

Arpa coin geleceği

Arpa coin ATH değerine baktığımızda ise geçtiğimiz günlerde yani 11 Ekim 2021 tarihinde gösterdiği iyi yükselişle ATH değerine yaklaşsa da tüm zamanların en yüksek değeri 0.1446$ seviyelerini gördü. Yükselişinin ardından işlem hacminin de azalmasıyla beraber az da olsa düşüş gerçekleşmiştir. Yine de bu performansıyla bilinirliliğini bir nebze de olsa arttırdığını söyleyebiliriz.

Güncel Arpa coin fiyatı için aşağıdaki grafikten faydalanabilirsiniz. Grafik ve grafikte yer alan veriler 3. veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmelerin yaşanabilmektedir. Bu yüzden de ticari amaçlı kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Arpa Coin Yükselir Mi?

Hali hazırda iyi bir yükseliş gerçekleştiren Arpa coin için yatırımcılar ATH değerine ulaşabilecek bir yükselişin gelip gelemeyeceğini merak ediyor. Arpa coin yükselir mi sorusuna net bir cevap verebilmek mümkün olmasa da temel analiz ve teknik analiz yükseliş ve düşüşlerde bizlerin riskini azaltabilecek faktörlerin başında gelir. Ayrıca bir yatırım yapılırken bu 2 analiz türü ile de sınırlı kalınmamalı kripto pazar hakimiyetini elinde bulunduran Bitcoin hareketlerine de dikkat etmelidir.

Bitcoin hakimiyeti de yatırımcılar için önemli noktalardan bir diğeridir. Özellikle de BTC.D değerinin arttığı süreçte Arpa coin gibi daha birçok altcoinler baskı altında kalabiliyor ve beklenen performansları gösteremeyebiliyor. Aynı zamanda Arpa coin işlem hacmi, kripto paralar hakkında alınan kararlar ve çok daha fazla dış faktör anlık incelenerekten daha doğru cevaplar verilebilir.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap