1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Atom Coin Geleceği 2021 – Cosmos (ATOM) Yükselir Mi?

Atom Coin Geleceği 2021 – Cosmos (ATOM) Yükselir Mi?
+ -

Kripto para piyasası Bitcoin önderliğinde yükseliş trendine devam etmektedir. 29 bin civarından 49 bin dolarlara kadar gelerek yatırımcıları tekrar kendine çekmeyi başarmıştır. Piyasanın temel Altcoin’leri bulunmakta ve artık bunlara çoğu yatırımcılar tarafından marka gözüyle bakılmaktadır. Kripto para piyasasının temel varlıklarından biri olarak kabul edilen Atom Coin geleceği yatırımcılar tarafından sık sık takip edilmektedir. Markalamış bir kripto para olarak kabul edebileceğimiz Atom Coin’i detaylıca incelediğimiz rehberimizi okuyarak bilgi sahibi olabilir ve merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

Bu rehberimizde piyasanın önemli kripto varlıklarından biri olan Atom Coin’i detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Rehberi sonuna kadar okumanız sonucunda Atom Coin nedir, Atom Coin geleceği, Atom Coin yükselir mi ve Atom Coin alınır mı gibi soruların cevaplarını almış olacaksınız.

Atom Coin Nedir?

Atom coin nedir

Kripto para piyasası bünyesinde çok önemli Altcoin’ler bulundurmaktadır. Bunlar son derece popülerleşmiş ve marka değeri yüksek varlıklardır. Ethereum, Polkadot, Litecoin, Chainlink ve Cosmos (ATOM) gibi varlıklar projelerine güvenilen ve geleceği çok açık olduğu düşünülen kripto paralardır. Yatırımcılar bu Coin’lere yatırım yaparken kendilerini daha güvende hissetmekte ve gelecekte ne de olsa fiyatı yükselecektir gözüyle bakmaktadır. Uzmanlar bunu güçlü projeye, başarılı reklam politikasına ve tasarlanan yol haritalarına bağlamaktadır.

2019 yılında piyasaya sürülen Atom Coin, Jae Kwon tarafından tasarlandı. Kuruculuğunu üstlenen Jae, 2014 yılının başlarında Cosmos evreninin temellerini atmaya başlamıştı. Piyasaya sürüldükten 1 yıl sonra ise Ethan Buckman‘da ekibe katılarak Cosmos evreni giderek büyüdü ve güçlü bir duruma evrildi. Piyasanın önemli teknolojilerinden biri olan Cosmos’un asıl amacı kendi kuralları ve özgün özellikleri olan farklı blockchain teknolojilerini birbirine bağlamayı bunları entegre bir şekilde çalıştırmayı hedefler. Farklı zincirleri birbirine sorunsuz bir şekilde bağlamaya çalışır. Cosmos ağına Blokzincirlerin interneti de denmektedir.

Cosmos projesi birbirinden farklı ve büyük blokzincir teknolojilerini birbirine bağlamak gibi büyük bir amaç edinse de bazı zorluklar ve sıkıntılarla karşılaşmıştır. Piyasaya sürüldükten yalnızca 3-4 ay sonra bilgisayar korsanları tarafından saldırı hedefi olmuşlardır. Büyük bir siber saldırı olarak adlandırabileceğimiz bu durum, Cosmos projesinin güvenlik açıklarını iyice ortaya çıkarmış oldu. Kripto para piyasasının en büyük zararlarından biri olarak nitelendirilen bu durum yüzünden birçok ATOM’u kaybetmiş oldular.

2 aşamalı şekilde çalışan Cosmos platformu şu şekildedir:

Blockchain Geliştirme Platformu – Tendermint Çekirdeği: Bu katmana blokzincir geliştirme odaklı görev yapan açık kaynak kodlu bir taban diyebiliriz. Bu katman sayesinde merkezi olmayan uygulamaları Tendermint Çekirdeği‘ne entegre edebilirsiniz.

Blokchain’ler Arası İletişim ( Internet of Blockchains): Bu katman ise tüm bağımsız blokzincirler arasında iletişim sağlanmasına olanak sağlar. Ara bağlantı olarak adlandırabileceğimiz bu katman ortak bir yapıya sahip olsa da buna bağlı olan her zincir birbirinden bağımsızdır.

Cosmos projesi hakkına detaylı bilgiye ve merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Atom Coin Geleceği – Atom Gelecek Vadediyor Mu?

atom coin geleceği

Atom Coin geleceği en çok merak edilen kripto paralardan biri durumda. Piyasadaki popülerliğinin yanı sıra teknolojisinin güçlü olduğu ve iyi bir marka değerine sahip olduğu düşünülüyor. Cosmos ekibi kendilerini blokzincirlerin interneti olarak tanımlıyor. Birbirinden farklı ve özgün blokzincir teknolojilerini birbirine bağlamayı, bunları entegre bir şekilde çalıştırmayı amaçlıyor. Böyle büyük bir amaç edinmeleri Atom Coin geleceğine olumlu etki ettiğini söyleyebiliriz. Güçlü bir vizyona sahip olmaları Cosmos’u rakiplerinden bir adım öne geçirmekte.

2019 yılında çıktıktan sonra siber saldırıya maruz kalarak büyük kayıplar yaşasa da popülerliğini asla kaybetmedi. Her geçen gün büyümeye devam ederek kripto para piyasasının marka değeri en yüksek varlıklarından biri durumuna geldi. Uzmanlar Cosmos projesini bu piyasanın yapı taşlarından biri olarak görmesi Atom Coin geleceğine olumlu etki edecek gibi gözüküyor. Atom Coin son günlerde güzel yükselişler yaşayarak kendini göstermeye devam etmektedir. Projenin büyümesi, yeniliklere açık olması ve ekibin güçlü olması ile birlikte Atom Coin geleceğinin güçlü olduğunu düşünebiliriz.

Atom Coin Yükselir Mi?

atom coin yükselir mi

Kripto para piyasası son günlerde yükseliş trendi yaşamaktadır. Bitcoin tarafı 29 bin dolar civarına kadar düşerek tepki aldı ve şu sıralar 49 bin dolara kadar gelmeyi başardı. Bitcoin’in bu yükselişi ile birlikte yatırımcılar tekrar piyasaya giriş yaparak ticaret yapmaya başladılar. Altcoin’ler de güzel yükseliş dalgası yaşayarak yatırımcıları bir hayli mutlu etmiş gibi gözüküyor. Kripto para piyasasının temel varlıkları olarak kabul edebileceğimiz Ethereum, Polkadot, Cosmos (ATOM), Litecoin gibi Coin’ler de sağlam yükselişler yaşayarak yatırımcıları meraklandırmaya başladılar.

Atom Coin piyasanın en popüler kripto paralarından biri durumunda. Güçlü bir marka değerinin olmasının yanı sıra yatırımcılar tarafından cüzdanlarında sık sık tutulan varlıklardan biri. Piyasanın yükseliş trendinde olması sebebiyle yatırımcılar Atom Coin yükselir mi gibi sorular sık sık sorgulamaya başladılar. 2019 yılında siber saldırıya maruz kalarak büyük kayıplar yaşayan Cosmos projesi çok iyi bir şekilde toparlayarak bu günlere kadar gelebildi. Anlık olarak 21 dolar civarında fiyatlanan Atom, son günlerde güzel yükselişler yaşadı. Bu projeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Bitcoin’in hareketlerini iyice takip etmeli ve yatırımlarını ona göre şekillendirmeli.

Atom Coin ATH Değeri

ATH, All Time High’ın kısaltması. Bir kripto paranın ulaştığı en yüksek fiyat seviyesini ifade eder. ATOM Coin ATH değeri ise $31.70  Dolar’dır. All Time High değerine 7 Mayıs 2021’de ulaşmıştır

Atom Coin Fiyat – 1 Atom Kaç Türk Lirası?

Bitcoin’in artmasıyla birlikte Altcoin’ler de güzel yükselişler yaşadı. Atom Coin’de son günlerde güzel yükselişler yaşayarak yatırımcıları sevindirmiş gibi gözüküyor. Anlık olarak 21 dolar civarında fiyatlanan Atom, ₺28,245,022,817 piyasa değerine sahiptir. 277,940,377 arz ile kısıtlı bir arza sahip olan Atom Coin, piyasanın en değerli 32. kripto varlığı durumundadır. Geçtiğimiz aylarda 31 dolar civarına kadar yükselerek tarihinin en yüksek fiyatına ulaşmayı başarmıştır. Bitcoin’in hareketiyle fiyatının artabileceği ve aynı zamanda düşebileceğini göz önünde bulundurunuz.

Atom Coin Alınır Mı?

atom coin alınır mı

Piyasanın popüler varlıklarından biri olan Cosmos projesi için yatırımcılar Atom Coin alınır mı gibi soruları sık sık sorgulamaktadır. Atom Coin geleceği çok merak edilen kripto paralardan biri durumunda. Kendilerini blokzincirlerin interneti olarak adlandıran Cosmos ekibi, birbirinden farklı blokzincirleri entegre bir şekilde çalıştırmayı amaçlamaktadır. Böyle büyük bir hedef edinmeleri Atom Coin geleceğine olumlu etki edecek gibi gözüküyor. Son günlerde önemli yükselişler yaşayarak yatırımcılar kendine tekrar çekmeyi başarabilmiştir. 21 dolar civarına kadar yükselerek güçlü bir trende girse de Atom Coin’den beklenen daha fazlası gibi gözüküyor. Cosmos projesini iyice inceleyip analiz etmeli, yol haritasını incelemeli, rakiplerini analiz etmelisiniz. Uzun vadede ya da kısa vadede kazanç sağlayıp sağlamayacağını bu şekilde planlayabilirsiniz.

Atom Coin geleceği gibi daha fazla içerik için bizleri İnstagram’da ve Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap