1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Avusturalya’da Bitcoin Bağlantılı Kart Visa’dan!

Avusturalya’da Bitcoin Bağlantılı Kart Visa’dan!

Avusturalya'da Bitcoin bağlantılı kart Visa'dan

Avusturalya’da Bitcoin bağlantılı kart Visa’dan geliyor. Bir süredir dünya üzerinde çeşitli çalışmaları yapılan, Bitcoin bağlantılı kartların, artık somut örneklerini görmeye başlıyoruz. Visa yaptığı çalışmalar ile Avusturalya’da Bitcoin Bağlantılı kartı kullanıcıların hizmetine sunmak için gün sayıyor.

Avusturalya'da Bitcoin bağlantılı kart Visa'dan

Avusturalya’da Bitcoin bağlantılı kart Visa’dan geliyor. Visa bu alanda hizmet verebilmek için küresel ödeme devi olan Avusturalya’da da hizmet veren fintech uygulaması, CryptoSpend ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile Avusturalya halkı yakında ödemlerde Bitcoin kullanabilecekler.

Bitcoin İle Ödeme Dönemi! Avusturalya’da Bitcoin Bağlantılı Kart Visa’dan!

Visa Avusturalya’da yaptığı ortaklık ile dünya üzerinde çokça tartışılan kripto paralar ile ödeme yapılması yöntemini çok yakın bir zamanda resmen başlatmış olacak. Kullanıcılar bunun nasıl olacağını merakla bekliyor.

Avusturalya’da Bitcoin bağlantılı kart Visa’dan sıfır bakiyeli kart olarak Avusturalya halkına sunulacak. Avustralya doları cinsinden, bakiye değişken olacağından dolayı satıcılara fiyat olarak ödeme yapmak için doğrudan cüzdandaki Bitcoin değerinden çekilecek.

Avusturalya'da Bitcoin bağlantılı kart Visa'dan

CryptoSpend, Avustralya bankacılık sistemindeki herhangi bir hesaba birkaç kripto para biriminde ödeme yapılmasına izin vererek, alıcıya eşdeğer miktarda para birimi kredisi verecek. Bu kredi aslında hesabınızda olacak Bitcoin varlığını ifade ediyor. Bu kredi ile yapılacak ödemeler de Bitcoin ile yapılmış sayılacak.

Avusturalya halkının kullanımı için eylül ayında satışa sunulması beklenen kartın tanıtımının önümüzdeki hafta yapılması planlanıyor. Yapılacak tanıtım ile daha detaylı bilgileri de siz değerli okurlarımıza aktaracağız.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 yılının ilk yarısında Visa kart kullanıcıları bir milyar ABD dolarından fazla değere sahip kripto para harcaması yaptı. Her geçen gün kripto paralar kendilerine yeni yatırımcılar çekiyor. Visa şirketi de bu bağlamda, ortaklıklar kurarak kripto paralar ile ödeme alanında elini güçlendirmek istiyor. Kurulan ortaklıklardan bazıları: Coinbase, Crypto.com ve FTX.

Avusturalya'da Bitcoin bağlantılı kart Visa'dan

Şu an kripto paraları kullanan kişilerin, daha çok yatırım ve kazanma amaçlı kullanıldığı biliniyor. Bu alışkanlığın normal bir ödeme yapmak için kullanılmasına, nasıl yansıyacağı ise merak uyandıran bir başka konu. Kripto paralar, çok oynak varlıklar olduğu için marketlerde veya farklı bir harcama noktasında nasıl bir fiyatın belirleneceği sorusu da şu an için cevapsız kalmış görünüyor. Visa Tarafından yapılacak açıklamada bu soruların da cevaplarının verilmesi bekleniyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap