1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Baby Doge Coin Nedir? Baby Doge Coin ve Dogecoin

Baby Doge Coin Nedir? Baby Doge Coin ve Dogecoin
+ -

Son zamanlarda yatırımcıların meme tokenler yani şaka amacıyla oluşturulmuş kripto paralara ilgisi artmış durumda. Aynı zamanda yatırımcılar bu projelerden büyük kazançlar elde ettiği gibi beklenmedik büyük zararlarla da karşılaştığını söylemek mümkün. Mayıs ayından itibaren gerçekleşen düşüş pazardaki yatırımcıları hypelanma olasılığı yüksek farklı kripto paralara kaydırıyor. Baby Doge Coin nedir? sorusu ise Elon Musk’ın atmış olduğu tweet ile büyük bir merak uyandırdı. Bilindiği üzere Elon Musk çoğu tweetleriyle zaman zaman yatırımcılar için pump etkisi yaratmakta bunun yanında yarattığı spekülasyonlarla büyük düşüşlerde bir etmen olduğu bilinenler arasındadır.

Yatırımcıların spekülatif haber niteliği taşıyan ve pazarda büyük etki bırakabilen etmenlerle sık sık karşılaşması piyasayı daha güvensiz bir hale getirdiği de birçok uzman tarafından belirtiliyor. Elon Musk, geniş networku sayesinde yeni ve genel olarak şaka amaçlı oluşturulmuş tokenleri twitter hesabında yer veriyor. Elon Musk’ın atmış olduğu son tweetlerden biri de Baby Doge Coin ile alakalıydı. Baby Doge coin ise birçok yatırımcı için büyük bir soru işareti olduğu gibi Baby Doge coin ve Dogecoin arasındaki ilişki merak uyandırmaktaydı.

Baby Doge Coin Nedir

Baby Doge Coin Nedir?

Baby Doge Coin (BabyDoge); 2021 yılının Haziran ayında piyasaya sunulan, çok taze bir kripto para birimidir. Topluluk projesi olan BabyDoge, Dogecoin severlerin bir diğer alternatif coini olarak karşımızda yer alıyor. Dogecoin’den yola çıkarak onun eksikliklerini kapatan kısacası geliştirilmiş versiyonu olarak görülmekte ve şu sıralar gündemi deçoğu zaman meşgul etmektedir.

Piyasa değeri olmadığı gibi yeni olmasından kaynaklı piyasa sıralaması da 2526’dır. Son 24 saatteki işlem hacmi ise 77,188,983.84$’dır. BabyDoge coini satın almak isteyen yatırımcılar ise Pankaceswap borsasından satın alımlarını gerçekleştirmektedir. Yeni olmasına rağmen kısa süre zarfında büyük bir popülerliğe ulaşan bu proje sosyal mecralarda adından sıklıkla bahsettirmekte.

Baby Doge Coin Nedir? Baby Doge Coin ve Dogecoin

Baby Doge Coin ve Dogecoin Farkı Nedir?

Dogecoin ve Elon Musk sık sık gündeme gelen ve büyük yükselişlerle beraber büyük düşüşlerin de gerçekleştiği spekülatif tweetleriyle yatırımcılar tarafından bilinmektedir. Bu tweetler kimi yatırımcıların korkulu rüyası iken kimi yatırımcılar bu tweetlerden memnundur. Elon Musk sosyal mecralarda bulundurduğu geniş kitlesi sayesinde çoğu zaman kısa sürelerde büyük pump etkisi yaratabilmektedir. Bu da yatırımcıların ilgisini çektiğinden bu furyaya katılmaktadırlar. Dogecoin tweetlerinin ardından kısa bir süre önce atmış olduğu Baby Dogecoin ile de yatırımcılarda soru işareti yaratmış, birçok yatırımcının bilmediği yeni bir kripto parada büyük işlem hacimlerine neden olmuştur.

Dogecoin severleri ve yatırımcıları için yeni bir alternatif olarak doğan Baby Dogecoin aynı zamanda Dogecoin’in çocuğu olarak nitelendiriliyor. Baby Doge, geliştirilmiş işlem hızı, akıllı staking gibi özelliği ile Dogecoin’de göremediğimiz ya da istenilenleri veremediği özelliklerini bünyesinde bulunduruyor. Aslında bu da bir bakıma projeyi daha cazip kıldığı gibi Elon Musk tweetleri de anlık artış ve belki de yaşanabilecek düşüşlerin tuzu biberi oluyor. Çünkü yaşanılan yükselişlerin yanında atılan tweetler bazen olumsuz nitelikte ve düşüşlerde etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca BabyDoge’da da yaşanılan bu yükseliş ise kısa süre içerisinde yerini düşüşe bıraktı.

Ek olarak (Önemli):
Kripto paralara yapılan yatırımlar büyük riskler içerdiği gibi şaka amacıyla üretilen bu kripto paralar diğerlerinden çok daha büyük riski bünyesinde bulundurur. Bu yüzden yapılacak yatırımlarınızda riski de göz önünde bulundurmaya dikkat ediniz. Spekülasyonların bazı kesimlere faydası dokunduğu bilinse de emin olun zararları da çok fazladır. Bu yüzden siz siz olun emin olmadığınız, güvenmediğiniz ya da riske edebilecek küçük meblağlarla kendi deneyimleriniz sayesinde yatırım yapmaya özen gösteriniz. Böylece oluşabilecek kayıplar minimum düzeyde olacaktır.

Kripto paralar hakkında çok daha fazla bilgi öğrenmek için bizleri TELEGRAM üzerinden takip edebilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap