1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Binance Coin Nedir ? BNB Coin Detaylı Rehber 2021

Binance Coin Nedir ? BNB Coin Detaylı Rehber 2021
+ -

Geçtiğimiz aylarda büyük yükselişleriyle ve yaşadığı hacim patlamalarıyla gündeme gelen aynı zamanda popüler bir kripto varlık haline gelen Binanca Coin nedir ? BNB coin, 2017 yılında Binance borsası açılmadan 11 gün önce halka arz şeklinde piyasaya sunulmuştur. Dünyanın en büyük ve önemli borsası olarak görülen Binance tarafından geliştirilip piyasaya sürülmüştür.

Binance coin ilk olarak ERC-20 tabanlı bir varlık olarak çıkartılmıştır. Nisan 2019 geldiğinde ise Binance kendi ağını oluşturmuş ve BEP2 isimli bir altyapıya geçmişlerdir. Mevcut olan ERC-20 tokenler ise yakılıp BEP2’ye dönüştürülmüştür.

Peki Binance coin’in amacı nedir diye sorabilirsiniz. Binance borsasında yaptığınız işlemler sonucunda ödenen ücretleri karşılamak için kullanılıyor. Elinizde bulundan küsüratlı kripto varlıkları BNB’ye dönüştürerek bir avantaj sağlayabiliyorsunuz. Eğer isterseniz yatırım aracı olarak kullanarak komisyon ücretlerini düşürebilir hem de yüksek gelir sağlayabilirsiniz.

Binance coin nedir

BNB Yorum

Binance tarafından tasarlanan ve piyasaya sürülen bu kripto varlığın güçlü bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyorum. Arkasında böyle bir para borsasının bulunduğu bir varlığın daha da güçleneceğini ve iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz aylarda 500 dolarların üzerine çıkarak gücünü göstermiş oldu.

BNB Madenciliği

Birçok kripto varlığın madenciliği olmasına rağmen Binance coin’de böyle bir şey bulunmamakta. Binance tarafından ilk piyasaya sürüldüğü zaman yarısı halka satılmıştır. Ancak BNB stake yapabilirsiniz. Binance Launchpool üzerinden belli miktarda BNB’lerinizi devredip karşılığında yıllık olarak faiz kazanabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki BNB miktarını artırabileceğinizi söyleyebilirim. Ancak kazandığınız miktarın belli bir yüzdesini ücret olarak ödemeniz gerekmekte olduğunu unutmayın.

BNB Fiyat

Geçtiğimiz aylarda ismini sık sık duyduğumuz, fiyatı yüksek yerlere çıkan ve piyasa değeri olarak en üst sıralarda kendini gördüğümüz Binance Coin’in fiyat ve arzına bakalım. BNB ilk çıktığı gün sadece 0.11 dolarlarda fiyatlanıyordu. Birkaç ay önce kendisi 500 dolar üzerlerine çıktı ve gerçekten ne kadar yükseldiğinizi bu veri sayesinde görebiliriz. Şu sıralar 410 dolar civarlarında seyreden Binance Coin’in toplam arzı 169,432,897 adettir. Ve piyasa değeri bakımından Bitcoin ve Ethereum’un ardından 3. sırada yer almaktadır. Bu veri gerçekten bu kripto varlığın ne kadar güçlü ve popüler olduğunu onaylar niteliktedir.

Binance coin hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Binance Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Binance coin ( BNB ) almak istiyorsanız her hangi bir yerel ya da yabancı kripto para borsasından, teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde Binance coin alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde BNB alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap