1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Binance Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance Nedir, Nasıl Kullanılır?
+ -

Binance Nedir? Dünyada sıkça yayılan kripto paralar ve bunlara yapılan yatırımlar fazlasıyla gündem oluşturmuş durumda. Ülkemiz dahil tüm dünya tarafından önemli bir yatırım kaynağı olarak görülmeye başlanan kripto varlıklar, belli başlı borsalarsa listelenmekte ve satışa sunulmaktadır. Bu borsalardan yatırım yapılabilir, alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnsanlar gözle görülüp, elle tutulamayan bir varlığa yatırım yaptıkları için son derece güvenli borsalar aramakta ve buralarda işlemlerini gerçekleştirmek istemektedirler. Uzun bir zamandır dünyanın en büyük ve güvenilir borsası olarak Binance görülmekte ve yatırımcılar tercihini buradan yana kullanmaktadırlar. Sayamayacağımız kadar çok borsa vardır fakat önemli ve güçlü olanlar bunlardan sıyrılıp kendilerini göstermekte ve yatırımcıların güvenini kazanmaktadırlar. Peki Binance Nedir? Binance Güvenilir midir?

Binance Nedir?

Günümüzün önemli yatırım kaynakları arasında kripto paralar gösterilmektedir. Özellikle pandeminin başlamasından beri kripto varlıklara ilgi artmış, yatırımcı sayısı bir hayli fazlalaşmıştır. Yatırımcılar istedikleri kripto paraları alabilmek için farklı farklı borsalarda işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Birçok kripto para borsasının altyapılarının çökmesi, fazla yatırımcıyı taşıyamamaları, dolandırıcılık gibi olaylardan sonra güçlü ve güvenilir borsa ihtiyacı baş göstermiştir. 2017 yılında Çin merkezli Binance borsası kurularak yatırımcıları kendilerine çekmişlerdir. Peki Binance nedir ki yatırımcılar burayı tercih etmektedir?

2017 yılında Changpeng Zhao CEO’luğunu yaptığı Binance, Çin merkezli bir şekilde kurulmuştur. Sağlam altyapısıyla dikkat çeken Binance 2018 yılında işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto varlık borsası oldu. Çin hükümetiyle yaşadığı bazı olaylar ve düzenlemeler sebebiyle başka ülkelere taşınmaya karar vermişlerdir. Binance’nin merkezi şu sıralar Malta’da bulunmakta bunun dışında Singapur, Malta, Çin, Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi büyük yerleşkelerde ofis açmasıyla güvenilirliği artmış ve yatırımcıları kendilerine çekmeyi başarmışlardır. Gitgide büyümeye devam eden Binance ofislerinde binlerce insan çalıştırmaktadır. Kripto para denince aklımıza Binance’nin gelmesi ne kadar iyi reklam yaptıkları ve başarılı olduklarını görebilmekteyiz.

Günlük 70 milyar dolarları bulan işlem hacmi ve yatırımcıların bir hayli fazla olması sebebiyle büyük kolaylıklar yaşayabilirsiniz. Yaptığınız alım ve satım işlemleri hemen gerçekleşmekte, girdiğiniz emirler anında onaylanmaktadır. Bu saniyede saniyeler içinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Geçmişte bazı hack olayları, güvenlik açığı gibi durumlar meydana gelmiştir. Bu yüzden yatırımcıların kafasında sık sık Binance güvenilir mi gibi soru işaretleri oluşmuştur. Bu talihsiz olaylardan sonra hızlıca güvenlik açıklarını kapatarak, yatırımcılardan özür dileyerek zararlarını onlara ödemişler ve kimseyi mağdur etmemeye özen göstermişlerdir.

Binance borsası hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Binance nedir?

Binance Güvenilir mi?

Son yıllar itibariyle kripto paralara yatırım bir hayli artmıştır. Güvenli, güvensiz birçok borsaya yatırım yapan insanlar bazı sıkıntılarla karşılaşmıştır. Kimi borsalar işlem yükünü kaldıramamakta kimisi ise dolandırıcılıklarla kendini göstermektedirler. Hack gibi saldırıların fazla olduğu kripto piyasasında borsaların güvenliği fazlasıyla önemlidir. 2018 yılından günümüze dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance bile bazı güvenlik sorunlarıyla karşılamıştır. Yatırımcıların sık sık sorguladığı asıl soru ise Binance güvenilir mi?

Tarihinin en büyük hacker saldırısını Mayıs 2019’da yaşayan Binance tam tamına 7.000 adet BTC çaldırmıştır. Birçok borsa böyle durumlarda kapanma kararı alarak yatırımcılarını mağdur etmektedir. Binance bu durum karşısında çok kısa bir sürede güvenlik açıklarını kapatarak, mağdur olan tüm yatırımcıların masraflarını kendi taraflarından ödemişlerdir. Bu davranış sonrasında büyük güven kazanan Binance günümüze kadar çok iyi bir büyüme kaydetmiştir. Sanal bir piyasa olan kripto borsasına elbette saldırılar olacaktır. Bu gibi saldırılara hızlı bir şekilde reaksiyon gösteren ve güvenlik açıklarını kapatan borsalar, yatırımcıların gözünde önemli bir yer edinebilir.

Binance sistemine girebilmek için birçok güvenlik ve onay işlemlerinden geçmektesiniz. Kayıt olurken kimlik fotoğrafınız, vesikalık fotoğrafınız, ikâmetgah belgesi gibi önemli bilgileri vermek zorundasınız. Sisteme her girdiğinizde ise telefonunuza ve e-postanıza gelen kodları girmelisiniz. Sistemdeki paralar soğuk cüzdanda çevrimdışı bir şekilde saklanmaktadır. Bu sayede olası çalınmaların önüne geçmeyi hedeflemektedirler. Birçok sunucu kullanan Binance, bunların konumunu çok iyi bir şekilde gizlemektedir. Dijital olarak güvenlik ne kadar önemliyse, sunucu gibi fiziki donanımların da güvenliği bir o kadar önemlidir.

Kullanıcı Güvenliği

Binance Güvenilir mi

Binance güvenilir mi gibi sorulara borsanın bazı yanıtları bulunmaktadır. 256-bit SSL Sertifikası ile tamamen güvenli bir yatırım yapmanızı sağlamayı hedefler. Bu sertifika başka kullanıcılar, kimlik hırsızları tarafından izlenmenizi ve olası bir dolandırıcılık yaşamanızı engellemeyi amaçlamaktadır. Binance’ye giriş yaparken tüm onay işlemlerini yaptınız ve yukarıda ki gibi URL’si olan bir sayfaya yönlendirildiğinizi düşünelim. URL’nin yanındaki kilit işareti güvenli bir giriş yaptığınızı ve asla izlenmediğinizi göstermektedir. Eğer ki kilit işareti yok ise kimlik hırsızları tarafından izleniyor olabilirsiniz. Bu yüzden iki aşamalı kimlik doğrulama gibi önemli güvenlik adımlarını eksiksiz yapmalı ve işlemlerinizi dikkat ederek gerçekleştirmelisiniz.

Binance güvenilir mi?

Binance İşlem Ücretleri Ne Kadar?

Kripto para piyasasına ilginin arttığı bu dönemlerde yatırımcılar tarafından en çok dikkat edilen kısım işlem ücretleri ve komisyon kesintileri olmaktadır. Yatırımcılar işlem ücretlerinin ucuz olduğu borsaları tercih etmeye özen göstermektedirler. İşlem ücretlerinin ucuz olmasının önemliliğinin yanı sıra güvenliğe ve hıza da dikkat etmelisiniz.

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip olan Binance İşlem ücretleri ne durumda?

Binance İşlem Ücretleri

Binance borsasında standart olarak %0,1 işlem ücreti uygulanmaktadır. Fakat Binance’nin kendi çıkardığı BNB Coin’i cüzdanınızda tutarsanız işlem ücretleri % 0,075 üzerinden BNB olarak kesilmektedir. %0,025 Daha uygun fiyatlara işlem yapabilmek için bu seçeneği aktifleştirebilirsiniz. BNB’nin o anki fiyatının da önemli olduğunu unutmamak lazım. İşlem ücretlerini ve kesilen komisyonları daha da düşürebilmek için size özel oluşturulan linklerden arkadaşlarınızı Binance’ye üye yapabilir ve %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz. Sisteme eklediğiniz her bir kişi üzerinden indirimi kazanabileceğinizi bilmenizde fayda var.

Binance’ye kayıt olmak için tıklayın.

Binance Nasıl Kullanılır?

Kripto para borsalarında işlem yapmak bazı yatırımcılara karışık ve zor gelmektedir. Dünyanın en çok tercih edilen borsası olduğu için en çok sorulan sorulardan biri Binance nasıl kullanılır olmuştur. Binance borsasına kayıt olarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Türkiye’ye özel BinanceTR adı altında bir sistem tasarlayarak Türk yatırımcılara kolaylık sağlamaktadır. Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile sisteme para yükleyebilir ve para çekebilirsiniz. Eğer Global Binance’yi kullanmak isterseniz buralara Papara veya Paribu, BTCTÜRK gibi başka Türk borsalarından USDT göndererek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile borsaya paranızı yükleyebilir ve dilediğiniz kripto varlıklara yatırım yapabilirsiniz. Aynı şekilde sattığınız kripto paraları banka hesaplarınıza çekebilirsiniz.

Bu rehberimizde Binance nedir? Binance güvenilir mi? ve Binance işlem ücretleri hakkında doğru ve tarafsız bilgileri sizlere vermeye çalıştık. Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap