1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Binance Stop Limit Nasıl Kullanılır? Binance Limit Kullanımı 2021

Binance Stop Limit Nasıl Kullanılır? Binance Limit Kullanımı 2021
+ -

Kripto para yatırımcıları tarafından sıklıkla kullanılan borsa Binance, farklı temalarıyla tüm traderlara kolaylık sağlıyor. Binance bünyesinde yer alan emir farklılığı ise bazı yatırımcılarda soru işareti yaratabilmektedir. Bunlardan biri de Binance stop limit nasıl kullanılır? sorusudur. Binance en basit şekliyle en iyi bilgileri kullanıcılarına sunmak istediğinden farklı ekran tarzlarına sahiptir. Klasik ekranının yanı sıra profesyonel ekran ve tam ekranla da çok daha farklı şekillerde işlem imkânı sunuyor.

Teknik analizlerinizde karşılaştırma yapacaksanız sağ üstte yer alan ayarlar sembolü ile hem sevdiğiniz bir tasarımı seçebilir, renk ayarlarında değişikliğe gidebilir hem de çoklu grafiklerden faydalanabilirsiniz. Fakat borsalarda yatırımcıların genel itibariyle merak ettiği konu stop limit kullanımı (stop loss) oluyor. Kripto paralara olan ilginin artması beraberinde teknik analize, teknik analizde kullanılan kavramlara ve kripto para piyasasındaki indikatörleri de dikkate değer kılıyor.

Binance Stop Limit Nasıl Kullanılır?

Binance stop limit nedir ve nasıl kullanılır soruları yeni yatırımcıların merak ettiği soruların başında geliyor. Binance stop limit kullanımı için Binance borsasına üyeliğinizle giriş yaptıktan sonra yatırım yapmayı planladığınız kripto para birimine giriş yapmalısınız. Karşımıza grafikler, işlem emirleri ve birtakım emir çeşitleri (limit, piyasa, stop limit) gelmektedir. Stop limit seçeneğine gelerek alış ya da satış yapmak istediğiniz işlem üzerinden kendi fiyat bilgilerini girebilirsiniz.

Yakın zamanda yaşanmış büyük düşüş ise stop limit kullanımının önemini tekrardan göstermiş oluyor. Belirlemiş olduğunuz tetikleyici fiyat ile limit fiyatın da sizler için en ideal boyutta olmasına özen gösteriniz.

Stop Limit Kullanımı

Satış için Stop Limit Kullanımı

Stop limit emirleri satış amacıyla kullanılmasındaki ana etmen oluşabilecek zararları en aza indirmektir. Örnek verecek olursak 10 USDT’den X coin aldık. Yaşanılan bu düşüşte stop limit sayesinde ciddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Bu yüzden de birçok yatırımcı için değerli bir risk yönetimi aracıdır. Alacak olduğunuz X coin için stop ve limit fiyatlarını belirliyorsunuz. Stop fiyatını 9.60 girdiğinizde ve limit fiyatınız da 9.20 USDT ise; coinin 9.60’a düştüğünde tetikleniyor, 9.00 USDT’ye geldiğinde de satış işlemlerini otomatik bir şekilde gerçekleştiriyor.

Alış için Stop Limit Kullanımı

Stop limitleri satış için kullanılabileceği gibi alış için de kullanılabilmektedir. Satış amaçlı stop limit örneğiyle de benzerlik göstermektedir. Konuyu daha iyi pekiştirebilmek adına bir örnek üzerinden gidelim. Yatırım yapılacak kripto paranın X coin olduğunu varsayalım. Düşüş yaşamış X coini 11.000 USDT’ye çıkması durumunda 11.800 USDT’ten alım emri girebiliriz.

Yükseliş trendine girdiğini düşündüğünüz, kripto paraların takibini gerçekleştiremediğiniz durumlarda kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Sık sık borsada işlem yapılmayacaksa, borsa hareketlerini takip etme fırsatı yoksa ve ayrıca kripto paranın düşüşünün ardından yükseliş beklentisi içerisine de girildiyse alış için stop limit yapılabilmektedir.

Binance Stop Limit Nasıl Kullanılır?
  • StopAlış/satış emri için belirlenen tetikleyici fiyat
  • Limit; Stop limiti emrinin uygulanacağı fiyat
  • Miktar; Alış/satış işleminde geçerli miktar

Stop, limit ve miktar kavramlarını da yukarıda tam olarak ne olduğunu görebilirsiniz.

Stop Limit Neden Kullanılmalı?

Stop limitin ne olduğunu anladıysak önemine geçelim. Bilindiği üzere kripto paralara yapılan yatırımlar diğer birçok yatırımlara göre çok daha büyük riskler barındırmaktadır. Durum böyle olunca risklerin en aza indirgenmesi oluşabilecek zararların önüne geçer. Borsayı uzun uzadıya takip edemeyeceğiniz durumlarda, ani fiyat dalgalanmalarının yaşanmasında yaşanabilecek düşüşler büyük oranda zarara neden olacağından bu gibi durumlardan kaçınmak için stop limit yatırımcıların sıklıkla kullandığı emir tipidir.

Stop limit nedir, nasıl kullanılır?

Stop Limitin Limit Emrinden Farkı

Limit emiri sizin vermiş olduğunuz değerden işlemi gerçekleştirecektir. Stop limit ise tetikleyici olarak belirlediğiniz fiyatlar doğrultusunda limit işlemlerini gerçekleştirir. Stop limit anlık düşüşlerde zararı çok daha azaltmak amaçlı ya da anlık yükselişlerde, yükseliş trendlerine girmekte kazancı arttırmada faydalanılır.

Stop limit nedir? Binance stop limit nasıl kullanılır? içeriği ile stop limit kavramını kafanızda oturtmanız sadece Binance değil diğer birçok borsalarda da kullanabileceğiniz anlamına gelir. Borsalar bu tür emir çeşitlerini bünyelerinde bulundurmaktadır. Borsa arayüzünü kısa bir süre keşfederek stop-limit işlemini bulabilir ve yatırımlarınızı daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Binance stop limit nasıl kullanılır? Gibi daha birçok konuda soru işaretlerinizi gidermek istiyorsanız bizleri TELEGRAM üzerinden takip edebilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap