1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance’den Çinli Kullanıcılara Kısıtlama

Binance’den Çinli Kullanıcılara Kısıtlama

Binance'den çinli kullanıcılara kısıtlama

Binance’den çinli kullanıcılara kısıtlama kararı geldi. Kararın ana nedenlerinden biri olarak öne sunulan durum ise Çin hükümeti tarafından oluşturulan kanunlara uymak. Gelen açıklamaya göre popüler kripto para borsası Binance 31 Aralık 2021’den sonra Yuan paritesinde işlem yapılamayacağını ifade etti. Bu açıklama kripto para piyasalarında negatif bir etki oluşturarak piyasanın geri çekilmesine neden oldu.

Binance'den çinli kullanıcılara kısıtlama

Binance, Yuan ticaretini durduracak şeklinde kripto para haberleri arasında yerini alan bu gelişme kripto paralara yatırım yapan birçok kullanıcının dikkatini çekmiş durumda. Binance’den Çinli kullanıcılara kısıtlama gelmesi farklı ülkelerde yer alan kripto para yatırımcılarına acaba bulunduğumuz ülkede de böyle olur mu sorusunu sorduruyor.

Binance, Yuan Ticaretini Durduracak Binance’den Çinli Kullanıcılara Kısıtlama

Popüler kripto para şirketi olan Binance ayrıca tüm platform kullanıcılarını inceleyecek ve bunlardan herhangi birinin Çin anakarasında yerleşik olduğunu tespit etmesi durumunda hesaplarını sadece para çekme moduna geçirerek kısıtlayacak. Yani sadece pozisyonları kapatabilecek ve fonlarını borsadan çekebilecekler harici bir işlem yapamayacaklar.

Birçok kripto para yatırımcısı Çin’in kripto para piyasalarını sürekli manipüle ederek düşüşlere neden olmasından dolayı aşırı şekilde sıkılmış durumda. Çin hükümeti ve merkez bankası, bu yıl düşmanca tutumlarını bir yenisini daha ekleyerek tüm yerel kuruluşların Eylül 2021’de dijital varlık alanıyla uzaktan bile ilişkili herhangi bir şirketle işlem yapmasını yasakladı.  Bu yasakların ardından birçok kripto para borsası Çin’den çekilmek zorunda kaldı. Bu borsalar arasında Huobi ve KuCoin gibi büyük borsalar da yer alıyor. Yaşanan bu son gelişme ile de Binance’de bu borsalar arasına katılıyor.

Çinli bir yerel gazeteci olan Colin Wu’ya göre, Çin’de en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkan WeChat, dijital varlık alım satım platformları için aramaları da engellemeye başladı. Colin Wu,’nun bir başka açıklamasına göre Çin’deki neredeyse tüm web siteleri ve uygulamalar borsaları engelledi veya engelleyeceğine dair sosyal medya hesaplarından paylaşımlar da bulundular.

Binance'den çinli kullanıcılara kısıtlama

Daha önce de yaşanan Çin yasağı ardından bazı merkezi olmayan borsaların tokenlerinin değer kazanması durumu bugün karşımıza çıkan Binance’den Çinli kullanıcılara kısıtlama haberinin ardından da gerçekleşti. Bu şekilde bazı tokenler değer kazanmış olabilir ancak kripto para piyasalarına baktığımız zaman çoğunun kırmızı olduğunu görebiliyoruz.

Çinli yetkililer tarafından gelen yasaklamaların sonu gelmeyecek gibi duruyor. Neredeyse bir iki haftada bir kripto para piyasalarını etkileyecek olumsuz durum ile karşımıza çıkıyorlar.

Binance’den Çinli Kullanıcılara Kısıtlama içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap