1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Binance’e Bir Darbe Daha! İtalya’da da Yasaklandı

Binance’e Bir Darbe Daha! İtalya’da da Yasaklandı
+ -

Kripto para yatırımı tüm dünya tarafından önemli bir konuma gelmiştir. Altına, değerli paralara yatırım yapan insanlar yatırımlarını kripto paralara çevirerek daha kazançlı olabileceğini düşünmektedirler. Artık gerçek bir yatırım aracı haline gelen kripto paralar için güvenilir borsalar çok önemlidir. Dünyanın en büyük, güçlü ve güvenilir borsası olarak kabul edilen Binance’in maalesef başı sıkıntılardan kurtulamamaktadır. Çin Hükümeti’nin sık sık kripto paraları ve Binance’i hedef alan kısıtlamalar, düzenlemeler tasarlaması ve kullanıma sunması yüzünden piyasanın düşüşe geçmesini sık sık görüyoruz. Bu düşüşlerden sonra yatırımcıların korkarak piyasalardan çekilmesi gibi bir kısır döngüye girebiliyoruz.

Son olarak ülkede Binance’in kullanımını yasaklayarak büyük bir kısıtlamaya giden Çin, her geçen gün farklı düzenlemeler ve kısıtlamalar getirmektedir. Aynı şekilde geçtiğimiz haftalarda İngiltere tarafından alınan bir karar ile Binance yasaklanmış nedeni ise gerekli izin ve belgelere sahip olmaması olarak belirtilmiştir. Çin ve İngiltere’nin yanı sıra Almanya, Japonya, Tayland, ABD gibi ülkelerde de zaman zaman yasaklamalar ve kısıtlamalar getirilmişti. Dünyanın en büyük borsası olarak bilinen Binance’e böyle yasaklar ve kısıtlamalar getirilmesi ile birlikte yatırımcılar bir hayli korkmuş gözüküyor. Son olarak Binance’e bir darbe daha gelmiştir. Binance İtalya’da da yasaklandı.

Binance İtalya’da da Yasaklandı! Binance’e Bir Darbe Daha

Binance'e Bir Darbe Daha

İtalya’da yetkililer tarafından Binance hakkında bir açıklama yapılmıştır. İngiltere ile hemen hemen aynı gerekçelere sahip olarak, her hangi bir izin belgesine ve faaliyet yetkisine sahip olmadığı gerekçesiyle Binance, İtalya’da da yasaklandı. İtalya piyasa düzenleme kurulu tarafından açıklanan bu durum ile birlikte Binance ülkede yasaklanmış oldu. Birçok ülkede yasaklanan ve bunlara İtalya’da eklenen Binance zor günler geçiriyor gibi. Bu yasağın üzerine Binance, hizmetleri üzerinde doğrudan bir etkisi bulunmadığı gerekçesiyle bir sıkıntı teşkil etmediğini belirtmektedirler.

İtalyanca bir hizmet veren Binance Group adlı şirketin ülkede tüm faaliyetleri durdurulmuştur. Yatırım hizmetleri, danışmanlık ve bu alandaki faaliyetleri sağlamak için bir yetkiye sahip olmadığı gerekçesiyle alınan bir karar olduğunu belirtmektedirler. Birçok ülkede yasaklanan ve yasaklanmaya devam eden Binance için yetkililer bu bizi etkilemez, önemli bir sorun teşkil etmiyor gibi açıklamalarda bulundu. Binance için İtalya önemli bir pazar yeri gibi görünmektedir. Binance’in İtalyan Telegram kanalında 25.000’den fazla üye mevcuttur.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap