1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Binance’in Artık Bir Merkezi Olacak! Binance’den Büyük Adım!

Binance’in Artık Bir Merkezi Olacak! Binance’den Büyük Adım!

Binance'in artık bir merkezi olacak

Binance’in artık bir merkezi olacak. Merkezi otoriteler ve düzenleyiciler ile daha kolay anlaşabilmek için Binance’in artık bir merkezi olacak. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yasal uyumlulukları yerine getirebilmek için Binance’in izleyeceği birkaç yenilik açıkladı. Bu yenilikler arasında en dikkat çekeni ise Binance’in artık bir merkezi olacak başlığı.

Binance'in artık bir merkezi olacak

Dünyanın en büyük kripto borsalarında bir olan Binance, kripto paraların doğuşunda ve popüler olmasında bir etmen olan merkeziyetsizlikten vazgeçiyor. Binance, merkezi olmayan operasyon modelinden vazgeçmeyi ve merkezi bir karargâh benimsemeyi planlıyor. Bu duruma sebep gösterilen etmeni Zhao, şöyle ifade ediyor: Düzenleyicilerin genellikle borsanın merkezi olmayan operasyon modeline kaşlarını çattığını söyledi. Bu durumdan kurtulmak isteyen Binance’in artık bir merkezi olacak.

Binance Karargâha Taşınacak! Binance’in Artık Bir Merkezi Olacak!

Binance’in kurucusu ve şu an ki CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Binance, borsasının belirli bir yerde merkezi olan bir borsa olma yolunda ilerlediği ifade ediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, South China Morning Post ile yaptığı bir konuşmaya göre Binance borsasının hükümetler ile yasal olarak daha uyumlu olma çabasından dolayı merkezi olmayan operasyon modelinden vazgeçeceğini ifade etti.

Binance'in artık bir merkezi olacak

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamaya rağmen, Binance borsasının merkezinin neresi olacağını ifade etmedi. 2017 yılında piyasaya sürülen Binance, merkezi bir işletme olmasına rağmen yıllardır merkezi olmayan bir iş modelini benimsemiştir. Dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyetleri bulunan Binance borsası yerel yönetimlerin tutumlarından dolayı merkezi bir yapıya bürünmeye karar verdiğini açıklıyor.

Merkezi olmayan model ve sabit bir merkezin olmamasıyla, Binance borsası herhangi bir ülkenin yetki alanı dışında kalıyordu. Şimdi benimsenecek olan merkezi olan borsa modelinde ise hangi ülkenin yetki alanında olacağı merak konusu oldu. Merkezi bir genel merkezden çalışmaya yönelik yeni planlarla birlikte, büyük olasılıkla tam yasal kayıt gerekli olacaktır.

Binance’den Büyük Adım!

Binance borsası daha önce Cayman Adaları’nda bir kayıt yaptırmış ve Malta’da da bir birim açmış olmasına rağmen, her iki ülke alanında da resmi faaliyet göstermek için bir lisans almamıştır. Yeni atılacak adım ile Binance’in artık bir merkezi olacak bu merkez bir ülke sınırları içinde ve o ülke kurallarına göre hizmet sağlayacak.

Geçen yıl, Binance borsası, dünya çapındaki finans kurumları tarafından sert bir incelemeye tabi tutuldu. Binance borsası, İngiltere, Polonya, İtalya, Japonya, Malezya, Singapur ve Tayland gibi çeşitli ülkelerden lisanssız ticaret hizmetleri sunduğu için uyarılar aldı. Ayrıca, ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi’nin bu yılın başlarında Binance borsasını araştırdığı bildirildi.

Binance'in artık bir merkezi olacak

İfade edilen Binance’in artık bir merkezi olacak söylemi Binance borsasını yeni yasal gerekliliklere açarken, aynı zamanda borsayı daha uyumlu hale getirecektir. Bu şekil de yerel yönetimler ile arasında olan buzları da daha hızlı eritecek Binance, kripto para borsaları arasında kalıcılığını daha fazla artırmak ve liderliğini sürdürmek istiyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap