1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bitcoin 50 Bin Doları Hedefliyor

Bitcoin 50 Bin Doları Hedefliyor
+ -

Bitcoin 50 bin doları hedefliyor. Bitcoin boğaları yarın sona erecek olan 675 milyon dolarlık Bitcoin opsiyonlarından önce fiyatın 50 bin dolar bandında olmasını hedefliyor. 675 milyon dolarlık opsiyonun sona ermesi Bitcoin boğalarını yeni hedefler için harekete geçirdi. Bu doğrultuda Bitcoin 50 bin doları hedefliyor.

13 Ağustos Cuma günü, toplam 675 milyon dolarlık Bitcoin opsiyonunun süresi dolacak ve şu anda boğalar, haftalık %20’lik bir rallinin ardından 46.743 dolara kadar Bitcoin fiyatını taşıdılar. Kurumsal yatırımcılar tarafından olumlu yaklaşılan kripto paralar ve Bitcoin son birkaç haftadır bir yükseliş trendi içinde bulunuyor. Kurumsal firmalar 11 Mayıs’tan bu yana varlıklarına 12 milyar doların üzerinde Bitcoin ekledi. Bu ekleme ile piyasalarda çıkan Bitcoin 50 bin doları hedefliyor haberleri tastiklenmiş oluyor.

12 milyar dolarlık gelişmeye ek olarak Paypal’ın sahip olduğu ödeme firması Venmo, kredi kartı sahiplerinin harcayarak kazandığı nakit ödüllerin belirlenen dört kripto para biriminden birine dönüştürebileceğini açıklaması da kripto para birimlerinin benimsenmesi ve tanınmasında önemli rol oynuyor.

Bitcoin 50 Bin Doları Hedefliyor ETF Umutları Yeşertti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Bitcoin için ETF umutlarını yeşertti. Gary Gensler’e göre enstrümanda belirli değişiklikler yapılması halinde Bitcoin’in ETF başvurusunu kabul etmenin mümkün olacağını ifade etti.

bitcoin 50 bin doları hedefliyor

Bitcoin, 13 Ağustos saat 08:00’de 46.000 doların üzerinde kalırsa, 5.278 Bitcoin satım opsiyonu sözleşmesinin tümü değersiz hale gelmiş olacak. Öte yandan, yalnızca 5.335 Bitcoin satın alma seçeneği vadenin bir parçası olacak ve bu 245 milyon dolara eşdeğer. Yatırımcılar aşırı heyecanlandılar ve 48.000 dolar ve daha yüksek yükseliş opsiyonları satın aldılar. Bu da alım opsiyonlarının 435 milyon dolarlık potansiyelini ortaya çıkardı.

BitMEX platformunun da 100 milyon dolara kadar para cezası ödemeyi kabul ederek oluşan bir davayı düşürmesi de Bitcoin 50 bin doları hedefliyor söylemlerini güçlendirmiş oluyor.

Boğalar ve Ayıların Hedefleri 675 Milyon Dolarlık Bitcoin Opsiyonları

Yaşanan yükseliş ile boğaların hedefi olarak 50 bin dolar gösteriliyor. Ancak yaşanacak bir düşmede ise ayıların hedefi olarak da 44 bin dolar seviyeleri ifade ediliyor. Boğalar fiyatın yukarı yönlü hareketi için önemli avantajlarını kullanabilir. Boğalar için 50 bin dolara ulaşmak kavramsal olarak opsiyonları 80 milyon dolar artırmış olacak. Bu artış ile boğaların üstünlüğü 325 milyon dolara ulaşacak ve piyasalardaki hakimiyet daha çok boğaların eline geçiş yapacak.

bitcoin 50 bin doları hedefliyor

Ayılar için hakimiyeti ele almanın tek yolu olarak Bitcoin’in 44 bin dolar altında bir fiyata sahip olması. Bunun olması boğalar için olacak 80 milyonluk avantajı ortadan kaldırmış oluyor. Yaşanan son gelişmelere baktığımız da Bitcoin fiyatı 44 bin dolar altı bir fiyata düşmesi olanaksız olarak görünüyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap