1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Bitcoin 6 Temmuz Analizi Bitcoin Boğa Piyasasını Sonlandırıyor!

Bitcoin 6 Temmuz Analizi Bitcoin Boğa Piyasasını Sonlandırıyor!

bitcoin 6 temmuz analizi

Yaklaşık 500 bin takipçiye sahip bir analist, bitcoin 6 temmuz analizi yaptı. Bu analize göre, bitcoin boğa piyasasını sonlandırıyor. Analist sabah saatlerinde attığı bir twit ile kripto para piyasalarında, bitcoin boğa piyasasını sonlandırıyor ifadesini kullandı.

Analiste göre, bitcoin tarihinde hiç bu kadar uzun bir düzeltme yapmadığını da sözlerine ekleyerek, bitcoin boğa piyasasını sonlandırıyor ifadesini daha da güçlendiriyor.

bitcoin 6 temmuz analizi

Bazı kullanıcılara göre de bitcoin, altı haftadır belli bir fiyat eksenin de yatay hareket yaparak daha büyük bir hareket yapmak için kendini hazırlıyor. Bu sıkışmanın ne yönlü olacağı ise merak konusu. Bu konuda çeşitli analistlerden farklı söylemler var. Kripto para piyasasın da yatırım yapan bir çok kullanıcı, bu gergin bekleyişten etkileniyor. İfade edilen sıkışmanın düşüş yönlü olması terste kalan bir çok yatırımcının daha da uzun süreler beklemesine sebep olabilir.

Madenci Göçü ve Bitcoin Boğa Piyasasını Sonlandırıyor Bitcoin 6 Temmuz Analizi İle İlişkili Mi?

Son birkaç aydır, kripto para madenciliğine karşı alınan olumsuz kararlarında, bitcoin boğa piyasasını sonlandırıyor ifadesi ile doğrudan etkili. Bunlara ek olarak bitcoin madenciliğinde hash oranının %65’ini elinde bulunduran ülkeden, doğrudan bir kripto para yasağı çıkmadı. Yasak haberleri de piyasaların sert düşüş yapmasına sebep olsa da uzun vadede, madencilerin daha kripto dostu ülkelere geçmesini ve daha kolay madencilik faaliyetlerini yürütmelerine neden oluyor.

bitcoin 6 temmuz analizi

Bitcoin madencilerinin Çin’den farklı bir ülkede faaliyet göstermek için operasyonlarını taşımaya başlaması doğal olarak hash oranlarını da düşürüyor. Bitcoin hash oranı düşmeye devam ediyor ve Bitinfocharts’a göre şu anda 76.7 EH/s. Bu, Mayıs ortasındaki 171 EH/s’lik ATH’den %55’lik bir düşüş oldu. Yaşanan bu gelişmeler de bitcoin boğa piyasasını sonlandırıyor ifadelerini güçlendiriyor.

Yaşanan bu hash düşmesinden kaynaklı yatay düzlemde hareket eden bitcoin, hash oranlarının yeniden yükselmesinin ardından ve madencilerin elde ettikleri bitcoin’leri satması yeni düşüş dalgalarına neden olabilir.

Bitcoin Boğa Piyasasını Sonlandırıyor! Fiyat Görünümü

Bitcoin gün içi yaptığı fiyat hareketleri ile daha düşük diplere de gidebileceği ifade ediliyor. Buna ek olarak bu hareketlerin daha yüksek tepeleri de zorlayabileceği de ifade edilenler arasında. Teknik analiz göstergelerine göre bitcoin’in yükseliş yapabilmesi için 32 bin doların altına düşmemesi buna ek olarak da 37 bin doların da üzerine çıkması gerekiyor.

[cryptopack id=”1436″]

bitcoin 6 temmuz analizi

Bu yazdıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Siz değerli okurlarımızın piyasada neler oluyor niye bitcoin düşüşleri oluyor gibi kafasını karıştıran sorulara bir cevap niteliğinde yazılmıştır.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap