1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

Bitcoin Almak İçin 10 Neden!
+ -

Yeni bitcoin yatırımcıları ve henüz yatırım yapmayan kişiler bitcoin hakkında soru işaretlerine sahip olabiliyor. Dünyada milyonlarca kişinin yatırım, ödeme, transfer veya birikim amacıyla kullandığı bitcoin, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmayı başarıyor. Bitcoin, geleneksel banka ve para sistemlerine oranla daha farklı bir sistemle çalışıyor. Ancak yeni bir sistem olmasına rağmen Türkiye’de ve dünyada bitcoin yatırımı yapan kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Peki, bitcoini geleneksel para sisteminden ayrı kılan özellikleri neler? Bugün, Bitcoin almak için 10 neden ve neden bitcoin almalıyım konularını inceliyoruz!

Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir?

2008 yılında tanıtılan bitcoin, bir dijital para birimidir. Hızlı ve ucuz transfere ek olarak merkeziyetsiz sistem avantajlarıyla günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bitcoinin fiziki paralar gibi elde tutulamaz. Tamamen dijital olarak geliştirilen bu sistem, kişilerin hem kazanmasını hem de bankacılık işlemlerini yapmasını sağlar.

Bitcoin, madencilik ile üretilir ve farklı yöntemleri vardır. Örneğin, 2008 yılında CPU madenciliği sayesinde bitcoin üretmek son derece kolay ve kazançlıydı. Günümüzde ise bitcoin madenciliği yapmak oldukça zor bir hale gelmiştir. Genellikle ASIC adı verilen özel cihazlarla üretilir.  Bununla birlikte bitcoinin bir sahibi yoktur. Herkes, sahip olduğu kadar bitcoinin sahibidir. Dolayısıyla bir kişi, kurum ve finansal güç tarafından kontrol edilemez ve yönetilemez.

Neden Bitcoin Almalıyım?

Bitcoin almak için birçok sebepten bahsedilebilir. En önemlisi ise kazanç sağlamak ve düşük komisyon oranlarıyla transfer yapmaktır. Gelin, bitcoin almak için 10 sebep ve avantajlarını inceleylim:

1. Herkes Sistemin Sahibidir!

Bitcoinin tek sahibi bir kişi, şirket, kuruluş, banka veya devlet değildir. Onu kullanan herkes sistemin sahibidir ve bitcoinini dilediği gibi kullanabilir. Ayrıca kullanım koşulu, alım / satım sözleşmesi vb. şartları yoktur.

2. Zaman Ve Mekan İçin Sınırlama Yoktur!

Bitcoin kullanan herkes zamandan ve mekandan bağımsız olarak kazanç sağlayabilir, işlem yapabilir veya para transferi gerçekleştirebilir. Bitcoin ve kripto para borsaları 7/24 çalışır. Üstelik bitcoin transferi için alt ve üst limit sınırlandırması yoktur. Dilediğiniz miktarı istediğiniz kişinin bitcoin cüzdanına saniyeler içinde gönderebilirsiniz.

3. Yüksek Güvenlik Sağlar!

Bitcoin, geleneksel paralar gibi fiziki değildir. Aynı zamana bankalarda olduğu gibi kartlı bir sistemi yoktur. Bitcoin cüzdanları dijitaldir ve akıllı telefonlarda saklanabilir. Ayrıca offline / soğuk cüzdanlarla da bitcoin muhafaza edilebiliyor. Soğuk cüzdanlar, siber saldırılara uğrayamaz ve tüm bankalardan daha güvenilirdir. Öyle ki, bitcoin cüzdanına erişemediği ve şifresini hatırlayamadığı için milyonlarca dolarını alamayan kişiler vardır. Bu cüzdanların dışardan bir müdahaleyle kırılması imkansızıdır.

4. Farklı Para Birimlerine Dönüştürülebilir!

Bitcoin cüzdanınızdaki miktarı dilediğiniz zaman Dolar, Euro, TL vb. farklı para birimlerine dönüştürebilirsiniz.  Bu sayede geleneksel banka sistemindeki hesabınıza hızlı ve güvenilir bir transfer gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca farklı para birimleriyle de her zaman bitcoin satın alabilirsiniz.

5. Komisyon Yok!

A’dan B’ye (P2P) dijital para transferini sağlayan bitcoin ve kripto paralar, eşsiz bir şifreleme sistemine sahiptir. Bitcoin transferlerinin tamamı dijital imza ile korunur ve şifrelenir. Bu şifreleme ile yapılan işlemlerin tamamı komisyonsuz veya çok düşük komisyon oranlarıyla gerçekleştirilir. Aynı zamanda hesap işletim ücreti, kart aidatı vb. ücretler de bitcoinde yoktur. Bununla birlikte bitcoin ile ödeme yapmak, ödeme almak ya da satış gerçekleştirmek için de komisyon ödemeniz gerekmez.

Bitcoin almak için 10 neden

6. Kişisel Bilgileriniz İstenmez!

Bitcoinin bu kadar popüler hale gelmesindeki bir sebep de gizliliği korumasıdır. Kripto para borsaları, kişisel bilgilerinizle üye olmanızı istese de bitcoin transferlerini açık ve net bir şekilde görmek mümkün değildir. Bitcoin transferlerinizde adınızı ve soyadınızı açıklamanız şart değildir.

7. Geleceğin Yatırım Aracı!

Bitcoin, ekonomi analistleri ve uzmanları tarafından geleceğin yatırım ve birikim aracı olarak görülüyor. Üstelik bu durumun gerçekleşmesi için yüzyıllar geçmesine gerek yok. Bitcoin’e olan talebin artması ve fiyatlarını yükseltmesi sebebiyle iyi bir kazanç sağlıyor. Aynı zamanda çok düşük miktarlarla bile kayda değer bir kazanç elde edilebiliyor. Bitcoinin ilk üretiminde alış fiyatı 1 dolardan çok düşüktü, günümüzde ise bir bitcoin almak için binlerce dolar gerekiyor.

8. 7/24 Hızlı Ve Güvenilir Transfer!

Bitcoinin üretim amaçlarından biri hızlı ve dijital bir ödeme sistemi geliştirmektir. Günümüzde bitcoin, bu amacını fazlasıyla karşılamaktadır. 7/24 güvenilir ve kolay bir transfer için bitcoin alabilirsiniz.

9. Sosyal Ve Ekonomik Olaylardan Bağımsızdır!

Devletler tarafından üretilen paralar, sosyal ve ekonomik birçok sebepten etkilenir. Bu da ülkenin para biriminin değer kaybetmesine sebep olur. Ancak bitcoin, küresel dijital ağ avantajıyla ülkelerdeki olaylardan çok daha az etkilenir veya hiç etkilenmez. Bitcoin fiyatları arz ve talebe göre şekillenir.

10. Kolay Anlaşılabilir Bir Sisteme Sahiptir!

Bitcoin almak ve kazanç sağlamak isteyen herkes bu teknolojiden faydalanabilir. Özellikle kazanç sağlamak için bitcoin alan kişiler piyasa takibi ve grafik analiz etme adımları ile çok yüksek getiri elde edebilir.

En iyi ve güvenilir bitcoin siteleri hakkında bilgi edinmek ve platformların avantajlarını incelemek için BuldumZ’deki ‘en iyi bitcoin siteleri’ içeriğini inceleyebilirsiniz. İçeriği incelemek için https://buldumz.com/bitcoin-siteleri/ burayı tıklayabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap