1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Bitcoin Geleceği 2022 – Bitcoin Gelecek Vadediyor Mu?

Bitcoin Geleceği 2022 – Bitcoin Gelecek Vadediyor Mu?
+ -

Bitcoin geleceği, özellikle kripto dünyasında yatırım yapan kişiler için oldukça takip edilmesi gerekli bir konudur. Kripto dünyasında çıkan ilk kripto para ünvanına sahip olan Bitcoin, birçok kullanıcı tarafından bilinmektedir. Bitcoin 2009 yılında kullanıma sunulmuştur. İlk başarılı kripto para olarak görüldüğü için ‘1.Nesil Blockchain’ olarak da adlandırılmaktadır.

bitcoin geleceği

Birçok yatırımcı Bitcoin’i bir kripto paradan ziyade altın kadar değerli bir yatırım aracı olarak görmektedir. Hatta dijital altın benzetmesi de yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerde PayPal, Starbucks, Square gibi önemli ve büyük şirketlerin Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeleriyle bu popülerlik gün geçtikçe artmıştır. Artan popülerlik merak uyandırmış ve bitcoin geleceği nasıl olacak Bitcoin gelecek vadediyor mu sorularını akıllara getirmiştir.

Bitcoin Nedir?

Kripto para dendiği zaman akla ilk Bitcoin geliyor peki Bitcoin Nedir? Bitcoin bir diğer ismiyle BTC merkezsizleştirilmiş ve üçüncül müdahalelere karşı oldukça sağlam korumaları olan kripto para birimi olarak kullanıcılara sunulmuştur. 2009 yılında halka açık bir şekilde kullanıma sunulmuş ve ilk başarılı kripto para ünvanını almıştır. Bu yüzden bitcoin geleceği,kripto dünyası içerisinde olan kullanıcılar için oldukça büyük merak konusudur.

Bitcoin ağındaki kullanıcıların girdileri işlemler kolaylıkla takip edilebilirken kimin hangi işlemi yaptığını bulmak imkansızdır. Bitcoin çok hızlı bir şekilde yükselişe geçtiği için farklı farklı kripto para birimleri ortaya çıkmıştır. Bu para birimleri alt coin olarak geçmektedir. Bu alternatif kripto para birimleri farklı özeliklere sahip olduğu için rekabet oldukça yüksektir. BTC, blockchain içerisinde 21 milyon adet ile sınırlandırılmıştır.

Bitcoin Geleceği – Bitcoin Özellikleri

BTC geleceği kripto dünyası içerisinde en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biridir. Bitcoin blockzincir teknolojisi üzerine kurulu olan bir kripto para birimidir. Blockzincir teknolojisi sayesinde kullanıcılar yeni işlemler yapabiliyor ve yaptıkları işlemleri doğrulayabiliyor.

Bitcoinin işlemleri tamamen şeffaf olarak gerçekleşebildiği gibi aynı zamanda transfer maliyeti oldukça düşüktür ve güvenilirliği çok yüksektir. Bu sistem merkezi olmadığı gibi herhangi bir kişi veya grup tarafından kapatılamaz ve kontrol edilemez. Aynı zamanda BTC transferi yapacak olan kişinin kimliği kendisi açıklamadığı sürece asla kimse tarafından bilinemez. Bu da BTC’nin kişisel verilere ne kadar önem verdiğinin göstergelerinden birisidir.

Son dönemlerde değeri hızla artan BTC, çoğu analizci için altından daha değerli olduğu hatta ileriki yıllarda para birimi olarak bile kullanılacağı düşünülmektedir. Ancak yatırım yapacak kişilerin son dönemlerdeki artış ve azalışları takip etmesi oldukça önemlidir.

bitcoin 2022 yılında ne olur

Bitcoin Yorum

Birçok kişinin aklında ‘Bitcoin gelecek vadediyor mu?’ Sorusu yer alsa da bu sorunun cevabı çoğu analizciye göre değişmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte özellikle kağıt paradan ziyade sanal paraların kullanılma alanı git gide artmaktadır. Dünyaca ünlü Glodman Sachs müdürü Jeff Currie, kripto paraların altının yerini tutamayacağını söylese de tam tersini savunan analizciler de mevcuttur. Currie yine aynı açıklamasında kripto paraların anca bakırın yerini alabileceğini söylemiştir. Sadece bitcoin değil çoğu kripto paranın hem riske açık hem de riskli olduğu bilinse de analizleri iyi takip eden kişilerin bu alanda oldukça büyük kazançlar sağlayabileceği aşikardır.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı her an her saniye değişmekte olup sürekli olarak güncel durumu takip edilmelidir. Şu an için ddünyadaki en popüler paritesi BTC/USD şeklindedir. Merkezi bir otorite veya banka olmayan bir teknoloji ile işlem görmektedir. Şu an için BTC/USD birimi 58,347.23 olsada her an her saniye değişme potansiyeline sahiptir. Bitcoin geleceği için unutulmaması gereken bir nokta ise kripto dünyasındaki en yüksek işlem hacmine sahip birimi olmasıdır. Bu yüzden alım satım yapılırken kesinlikle grafikler incelenmeli, bu alanda uzman olan analistiler dinlenmelidir. Bitcoinin gelecekteki fiyatı tamamen büyük yatırımcıların yapacağı yatırımlara bağlıdır.

Bitcoin Alınır Mı?

Bitcoin oldukça popüler bir kripto parası olmasına karşın her para birimi gibi oldukça risklidir. Dönem dönem artıp azalım gösteren kripto paralar, alanında uzman kişilerin tecrübe ve öngörüleri ile işlem gerçekleştirilmesi kullanıcı için en doğru yoldur.

5 Ağustos 2021’den sonra hızla yükselen Ethereum’un BTC fiyatındaki artışa destek niteliğinde olduğu bazı yatırımcılar tarafından söylenmektedir. Günümüze bakıldığı zaman birçok işlem sanal kart ve internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Bitcoin’in en büyük desteği  PayPal, Starbucks, Square gibi önemli ve büyük şirketlerin Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeleridir. Alanında uzman kişiler, bitcoinin gelecek vadedip etmediği noktasında görüş ayrılığına bölünmüştür.  BTC geleceği hakkında en önemli öngörüleri alanında uzman kişilerin yapması ve buna ek olarak mutlaka grafiklerin incelenmesi gerekmektedir.

Bitcoin 2022 Yılında Ne Olur?

Yılın son günlerinde yatırımcıların aklındaki sorulardan birisiBitcoin 2022 yılında ne olur?sorusudur. Bitcoin hakkında yıllarca öngörü yapan ünlü analist Matthew Hyland, Bitcoin fiyat tahmin modeli olan stok akışlarından sadece birinin 2022 yılı itibariyle geçerli olabileceğini öne sürmüştür. 

BTC fiyatındaki hareketlenmenin nasıl şekilleneceği yeni gelecek ve yatırım yapacak büyük yatırımcılara bağlıdır. Hyland verdiği röportajda “S2X modelinin yükseliş sürecine katalizör olacağına düşünmekteyim, çünkü PlanB’nin S2F modeli (100 bin dolar) kanıtlandığı zaman, çoğu kişi S2X modelinin (288 bin dolar) de doğru çıkacağına inanacak” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

bitcoin 2022 yılında ne olur

Diğer analistlere göre ise istatistiklere bakıldığı zaman diğer tüm kripto paralara göre daha yüksek fiyat ve piyasa değerine sahiptir. Özellikle herkes tarafından bilinen Tesla, Visa, Cash app, Home Depot, microsoft, Starbucks gibi büyük şirketlerin kripto para birimini kabul ettiği ve bazı işlemlerini BTC ile yaptığı bilinmektedir. Bu da BTC’nin zamanla daha çok değer kazanmasına işarettir. Ancak kripto dünyasında yapılacak yatırımlar için grafik okumak oldukça önemlidir. Bilindiği üzere BTC’nin uzun yıllar zirvelik ettiği kripto dünyasında buna bağlı birçok alt coin yaratılmış ve bunu alt coinlerle de oldukça fazla kazanç sağlanmıştır Bu yüzden BTC geleceği için mutlaka analistler takip edilmelidir.

Bitcoin Geleceği 2022 – Bitcoin Gelecek Vadediyor Mu? içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap