1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Bitcoin Kritik Bölgeyi Aştı! Büyük Yükseliş Geliyor Mu?

Bitcoin Kritik Bölgeyi Aştı! Büyük Yükseliş Geliyor Mu?
+ -

Kripto para piyasası birkaç haftadır sıkıcı günler geçirmekte ve yatırımcılarını pek mutlu edememektedir. Bitcoin’i takip eden diğer kripto paralar da pek fazla yükseliş yaşayamadığı için piyasanın hacmi azaldı ve büyük hareketleri göremez olduk. Yaşanan geri çekilmeler sonucu yatırımcılar zarara uğradı ve uzun süreler beklemek zorunda kaldı. Son günlerde Bitcoin kritik bölgeyi aştı ve piyasayı tekrar canlandırdı diyebiliriz. 50 bin dolar gibi psikolojik direnci geçerek önemli bir harekete imza atan Bitcoin, yatırımcıları tekrar piyasaya çekmiş gibi gözüküyor.

Son 24 saat içerisinde yaklaşık hacmini %12 arttırarak ₺332,536,319,894 değerine ulaşmayı başardı. Bu artış piyasanın tekrar canlandığını ve yatırımcıların yükselişe inandığı anlamı gelmektedir. Önümüzdeki günlerde daha fazla yükseliş bekleyen yatırımcılar özellikle Bitcoin’den gelecek haberlere ve hareketlere odaklanmış gibi gözüküyor.

Piyasa Rahatlıyor! Bitcoin Kritik Bölgeyi Aştı

Sıkıcı günler geçiren kripto para piyasası Bitcoin kritik bölgeyi aştı haberleri ile beraber tekrar hareketlendi. 50 bin dolar gibi önemli bir direnci aşmayı başaran Bitcoin, yatırımcıları bir hayli heyecanlandırmayı başardı. 40 bin dolar civarına kadar düşerek büyük kayıplar yaşatan piyasa, yavaş yavaş toparlıyor gibi gözüküyor. Kritik dirençlerin aşılmasıyla beraber akıllarda tekrardan büyük yükseliş geliyor mu gibi sorular dolaşmaya başladı. Önemli dirençlerin geçilmesiyle beraber 60-80 hatta 100 bin gibi büyük fiyatlar konuşulmaya başladı.

Bazı uzmanlar bu değerlerin uzak olmadığını söylese de henüz kesin fiyatlar vermek mümkün değil. Kripto para piyasası riskli ve gelen güncel haberler karşısında bir hayli hareketli olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde düşüşler de yaşanabilir yükselişler de. Piyasanın şu sıralar olumlu bir hava çizdiğini düşünürsek yükseliş trendinde olduğunu söyleyebiliriz. 50 bin gibi psikolojik bir direncin aşılması ile birlikte yatırımcılar ticaretlerini daha rahat yapmaktadır.

Bitcoin Kritik Bölgeyi Aştı

5 gündür yükselişini sürdüren Bitcoin, 7 Eylül‘den bu yana ilk defa 50 bin direncini geçmeyi başardı. Bazı analistler yüklü satın alan hesapların olduğunu ve yükselişi buna bağladıklarını söylese de henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Özellikle 51.400’de önemli bir direnci bulunan Bitcoin’in burayı geçmesi halinde daha güçlü ilerleyeceğini söyleyebiliriz.

50 Bin Dolar Psikolojik Direnç!

Son 1 ayın zirvesine ulaşan Bitcoin, 51.800 dolar civarına kadar yükselerek bir geri çekilme yaşadı. Şu saatlerde 50.500 civarında fiyatlanmasını sürdürüyor. Bitcoin özellikle 51.400 dolar üzerinde kalmayı başarabilir ve günlük kapanışlar gerçekleştirebilirse çok daha kararlı bir şekilde yükselişini sürdürebilir. Uzunu süreler sıkıcı ve düşüşler ile geçen kripto para piyasası, bu gibi yükselişler geldiğinde ani satışlar yaşayabilmektedir. Yatırımcılar zararlarını kapamak için en ufak yükselişleri fırsat bilmekte ve pozisyonlarını kapatmaktadırlar.

büyük yükseliş geliyor mu

Yukarıdaki grafikte gördüğünüz bölge ile başlayan yükselişin bazı nedenleri bulunmaktadır. 25 Eylül tarihinde 100 ile 10.000 Bitcoin’e sahip olan adreslerde yoğun bir alım gözlemlendi. Bazı uzmanlar bu tarihte 70.000 adet Bitcoin satın alındığını ve yükselişin bu sebeple gerçekleştiğini söylemektedirler. Bu tarihte Bitcoin alan balinalar binlerce dolar kâr ettiğini görebiliyoruz. Başka bir bilgi ise alınan Bitcoin’lerin soğuk cüzdanlara aktarıldığı yönünde. Soğuk cüzdanlara aktarılan Bitcoin’lerin daha uzun vadede saklanacağını düşünüldüğünü çıkarabiliriz. Yoksa büyük yükseliş geliyor mu?

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 10 ay önce

    Güzel yazı elinize sağlık 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.