1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bitcoin Madencileri Günde 40 Milyon Dolar Kazanıyor!

Bitcoin Madencileri Günde 40 Milyon Dolar Kazanıyor!
+ -

Bitcoin madencileri günde 40 milyon dolar kazanıyor. Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelir Bitcoin ağının Mayıs 2020’de yarıya indirilmesinden bu yana etkileyici bir şekilde artışa geçti. Yaşanan artış yaklaşık olarak %488’dir.

Blok zincir analitik firması olan Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin’in madencilik kazançlarının 11 Mayıs 2020’deki halving etkinliğini takip eden aylarda 6,8 milyon dolara kadar düştüğünü gösteriyor. Yaşanan bu düşüşten sonra, blok ödüllerinden elde edilen madenci geliri şimdi 40 milyon doların üzerinde. Bu gelişmeler ile Bitcoin madencileri günde 40 milyon dolar kazanıyor.

Bitcoin madencileri günde 40 milyon dolar kazanıyor. Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelir Bitcoin ağının Mayıs 2020'de yarıya indirilmesinden bu yana etkileyici bir şekilde artışa geçti. Yaşanan artış yaklaşık olarak %488’dir. Blok zincir analitik firması olan Glassnode'un verilerine göre, Bitcoin'in madencilik kazançlarının 11 Mayıs 2020'deki halving etkinliğini takip eden aylarda 6,8 milyon dolara kadar düştüğünü gösteriyor. Yaşanan bu düşüşten sonra, blok ödüllerinden elde edilen madenci geliri şimdi 40 milyon doların üzerinde. Bu gelişmeler ile Bitcoin madencileri günde 40 milyon dolar kazanıyor.

Bitcoin Madenciliği – Bitcoin Madencileri Günde 40 Milyon Dolar Kazanıyor!

Madenciler, Bitcoin işlemlerini doğrulayarak ve blok zincirine ekleyerek, işlem ücretlerinden ve çıkardıkları her blok için bir temel ödülden oluşan ödüller kazanırlar. Madeni para ödülü veya sübvansiyon olarak da bilinen blok ödülü, her 210.000 bloktan sonra veya yaklaşık olarak her dört yılda bir yarıya indirilir bu nedenle yarılama ifadesi kullanılır.

Bu, son yarıdan bu yana kazançlarda kabaca %488’lik bir artışı meydana geldi. Bununla birlikte, mevcut değerler, Çin’in madencilik endüstrisindeki büyük yasaklarından hemen önce günlük 60 milyon dolarlık kazançlar ile Bitcoin madenciliğinin tarihi zirvelerinin olduğunu ifade ediyor. Bitcoin madencileri günde 40 milyon dolar kazanıyor ancak daha önceki kazanca baktığımız zaman 20 milyon dolar gibi bir kayıp söz konusu.

Kripto Madencilik Ne Kadar Kazandırır

Finansal olarak ayak uydurmaya devam etmek için madencilik ekiplerinin blok ödülü azaldıkça daha fazla makineye yatırım yapması gerekiyor. Ancak bunu yapmak, işin uzun vadeli geleceğinin uygulanabilir olduğuna inanmak gerektiriyor. Buna ek olarak bir de bu yatırım için daha fazla para harcamanın da gerekli olduğunu gösteriyor.

Bu düşünceyi takiben, artan gelir, madencilik işletmelerinin genişlemeye yatırım yaptığını ve madenciliğe güvendiğini gösteriyor. Bu sonuç, bu yıl Çin’deki madencilik endüstrisine yönelik agresif baskılar göz önüne alındığında şaşırtıcı gelebilir. Tüm bunlar, madencilerin Çin’den topluca göç etmesine ve birçoğunun operasyonlarını Kuzey Amerika veya Kazakistan’a taşımasına neden oldu. Aynı zamanda hem Bitcoin’in hash oranının (ağın toplam bilgi işlem gücü) hem de madencilik zorluğunun çökmesine neden oldu.

bitcoin madencileri günde 40 milyon dolar kazanıyor

Çin baskısından sonra yaşanan tek olumlu olay madencilik zorluğunun gerilemesi ve bu yüzden madencilerin yeni bloklar bulması daha kolay bir hal aldı. Yaşanan olumsuzluklara rağmen madencilerin işlerine devam etmesi bu sektörde hala daha yüksek kâr payının olduğunun bir göstergesidir.

Dünyanın önde gelen kripto para biriminin fiyatının şu anda 50 bir dolara yaklaşması ve ağın hash oranının en son haziran ayında görülen değerlere geri dönmesiyle, madenciler artık gerçekten daha emin ve ödüllerini almak için daha fazla makine açmaya daha istekli görünüyorlar.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek Bitcoin Madencileri Günde 40 Milyon Dolar Kazanıyor gibi en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap