1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba 2023’te Yollarda!

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba 2023’te Yollarda!
+ -

Evet şaka değil, bitcoin madenciliği yapan araba gerçek oluyor. Elektrikli araçların yaygınlaşması ile araba üreticileri de mevcut müşteri potansiyellerini artırmak için farklı yeniliklere imza atıyor.

Bu yeniliklerden biri de şu an konsept halinde olan bir elektrikli aracın park halinde iken bitcoin madenciliği yapabilmesi olarak karşımıza çıkıyor. İlk okuyunca insana biraz garip gelebiliyor, bu proje ama gerçek olmaya doğru yol alıyor.

bitcoin madenciliği yapan araba

Kanadalı hafif sınıf elektrikli araç üreticisi olan Daymak, tarafından hayata geçirilmek için başlatılan bitcoin madenciliği yapan araba konseptinde sona doğru yaklaşılıyor.

Daymak şirketi tarafından geliştirilen ve henüz piyasaya sürülmeyen, oldukça da ilginç bir tasarıma sahip Sipiritus isimli araç park halinde iken bitcoin madenciliği yapabilecek. Sadece bitcoin değil dogecoin üretimi de yapılabileceği ifade ediliyor.

Daymak bu şekilde bir yenilik ile bitcoin madenciliği yapan araba unvanı ile dünya tarihinde yerini almaya hazırlanıyor.

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba İlk Teslimatlar 2023’te.

Daymak şirketinden yapılan açıklamaya göre, araçların ilk teslimatlarının 2023 yılında yapılması öngörülüyor. Araçlar ayrıca günümüzde aşina olduğumuz dört tekerlekli olarak değil, üç tekerlekli olarak üretilecek. Üç tekerlekli araç kulvarında da en hızlı araç unvanına sahip olacağı konuşulanlar arasında.

bitcoin madenciliği yapan araba

Bitcoin madenciliği yapan araba unvanını alabilmek için, çeşitli patent başvurularında bulunana Daymak, patentleri aldığın da kripto para alt yapısını araca entegre edecek.

Daymak mart ayında otomobili üretebilmek için bir kitle fonlaması başlatmış idi. Başlatılan kampanya da şu ana kadar 350 milyon dolara ulaştı.

Daymak şirketi 20 yıllık bir geçmişe sahip. Şirket yeniliklere açık olduğunu kripto teknolojisinde ve kripto paralar da geleceğe yönelik potansiyel gördüklerini de ifade ediyor.

Bitcoin madenciliği yapan araba üretecek olan bir şirketten de, bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme kabul etmesi beklenirdi. Şirket de aracın ön siparişlerinde, çeşitli kripto paralar ile ödeme kabul edeceğini ifade ediyor. Aracın ön siparişe çıkış tarihi de bilinmiyor şu anlık.

bitcoin madenciliği yapan araba

Tesla’ya Rakip Bitcoin Madenciliği Yapan Araba.

Daha önce elektrikli araba üreticisi tesla’nın bagajında ekran kartlarını kullanarak bitcoin madenciliği yapıldığını görmüş idik lakin dolaylı olarak değil de doğrudan bitcoin madenciliği yapacak bir aracın yollarda dolaşmasına şahitlik etmemiş idik.

bitcoin madenciliği yapan araba

Madenciliği nasıl yapacak hangi donanımlara sahip olacak bunlar hakkında pek bilgi verilmedi. Yaşanan gelişmeleri siz değerli okuyucularımıza aktaracağız.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap