1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yatırımcılara Bayram Şoku! Bitcoin Son 1 Ayın En Düşük Seviyesinde

Yatırımcılara Bayram Şoku! Bitcoin Son 1 Ayın En Düşük Seviyesinde
+ -

Bayramın ilk günü, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin düşüşe geçti. Yatırımcıların büyük umutlar beslediği Bitcoin için bayramda güzel haberler beklemekteydiler. Biraz olsun kâr edebilmek için piyasanın düzelmesini, olumlu bir havaya girmesini istemektedirler. Ancak yatırımcılar, bayram şoku niteliğinde bir durumla karşılaştılar. Bitcoin son 1 ayın en düşük seviyesine gerileyerek olumsuz izlenimini sürdürdü. 30.000 doların altına düşerek yanında diğer kripto paraları da götürdü. Yatırımcıların endişeli durumları devam etmektedir.

Bitcoin Son 1 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Yatırımcılara Bayram Şoku

Çin, İngiltere gibi büyük ülkelerin Bitcoin ve kripto paralara kısıtlama getirmeleri ile birlikte piyasada olumsuz hava devam etmektedir. Ayı sezonunda olan kripto para piyasası yatırımcılarını sevindirememekte, sık sık düşüşler yaşamaktadır. Bayramın ilk günü Bitcoin son 1 ayın en düşük seviyesi olan 29.700 civarlarına kadar düşerek piyasada büyük yankı uyandırmıştır. Bitcoin’in düşmesi ile birlikte tüm kripto paralar da düşerek ortalama yüzde 4 civarlarında değer kaybetmişlerdir. Sadece birkaç ay önceye kadar 64.000 civarlarında seyreden Bitcoin’in bu fiyatlara düşmesi yatırımcıların piyasadan korkup kaçmasına sebep olmuştur.

Son olarak İtalya Hükümeti’nin de ülkede Binance’i yasaklaması piyasayı kötü etkileyecek etmenlerden gibi gözüküyor. Dünyanın en büyük borsası olan Binance’i Çin, İngiltere ve İtalya gibi büyük ülkelerin yasaklaması, yatırımcıların korkmasına ve piyasadan kaçmasına sebep olmaktadır.

Bitcoin Yükseliyor Mu?

Yatırımcılara bayram şoku! Bitcoin son 1 ayın en düşük seviyesine yani 29.700 fiyatlarına kadar gerileyip korku salmıştı. Ancak ertesi gün tekrar yükselişe geçerek 32.500 direncine yaklaşmıştır. Biraz olsun yatırımcılar rahat nefes alsa da piyasadaki sıkıcı ve endişe verici hava devam etmektedir. Bitcoin ve diğer kripto paralar belli oranlarda yükselişe geçmişlerdir. Bazı kripto paralar yüzde 10 bazıları ise yüzde 15 artarak yatırımcılarını sevindirmiş gibi gözüküyor. Asıl merak edilen soru Kripto para piyasası ne zaman ayı sezonundan çıkıyor? Kalıcı ve büyük yükselişler için ayı sezonundan çıkmamız gerektiğini düşünen yatırımcılar güncel haberleri sık sık takip etmektedir.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap