1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Yükselişi Kalıcı Mı? Bitcoin Haziran Analizi

Bitcoin Yükselişi Kalıcı Mı? Bitcoin Haziran Analizi

Bitcoin Yükselişi Kalıcı Mı?

Bugün, yatırımcılar diğer günlere nazaran daha güzel uyandı diyebiliriz. Uzun süredir yaşanılan bunalım süreci hala devam ediyor ve yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerini arttırmaya devam ediyor. Mayıs ve Haziran ayı da sık sık yeni Bitcoin haberlerinin gündeme geldiği aylardan oluyor. Gündem olan bu haberler ise zaman zaman Bitcoin yükselişi ve Bitcoin düşüşleri için önemli etmen olabilmekte.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin yataya bağlanmış bir şekilde ilerlerken 7 Haziran’da ani ve küçük görülmeyecek bir düşüş yaşayarak 36.367$’dan 31.000$’lara kadar geriledi. Bu düşüşün tepkisi ise çok gecikmeden gelerek yatırımcıları bir nebze de olsa sevindirmeyi başardı. Şuanda Bitcoin 37.700 dolar civarlarında. Bu yükselişin devamının gelip gelemeyeceği ise merak konusu.

Bitcoin Haziran Ayı Analizi

Bitcoin Haziran Ayı Analizi

JPMorgan analistlerine göre yaklaşan bir ayı piyasasının olduğu ve aynı zamanda piyasadan ayıları uzak tutmak için Bitcoin hakimiyeti %50’nin üzerinde kalması gerektiği yönünde düşüncelerini belirttiler. Bitcoin Dominance ise an itibariyle %44.27. Piyasanın karışık olduğu bu dönemde bazı profesyonel analistler 20.000 dolara düşebileceğini düşünürken, bazı ünlü analist isimlerse 40.000 dolara çıkmanın tekrar gelebilecek büyük bir düşüşten daha yüksek olasılıkta olduğunu belirtiyor. Anlık ve doğru dominance bilgisi için tıklayın

Bitcoin Gündem Haberleri

Spekülasyonların baskın olduğu ve büyük etki bırakabilecek haberlerin sık sık geldiği son zamanlarda yatırımcılar teknik analizlerle birlikte gündeme düşen haberlerle de temkinli hareket etmeye devam ediyor. Sizler için son zamanlarda önemli olarak görebileceğimiz birtakım haberleri listeleyeceğiz.

  • El Salvador’da Bitcoin’in resmi para birimi olarak tanınması
  • Miami’de yapılan en büyük Bitcoin konferansı
  • Çin’de kripto para madenciliği yasakları ve toplantıların gerçekleştirilmesi
  • Çin arama motorları Binance, Huobi ve OKEx gibi büyük kripto para borsalarını engellenmesi

Bu gibi haberlerin çok daha fazlasının geleceği de aşikâr. Gelecek olumlu / olumsuz haberlerin etkileri ve dominance’ın değişikliklerinin önemli etki yaratabileceği düşünülmekte.

Bitcoin yükselişi kalıcı mı?

Bitcoin Yükselişi Devam Eder Mi?

Mayıs ayından itibaren tüm yatırımcıları meraklandıran o soru “Bitcoin yükselişi devam eder mi?” oluyor. Son zamanlarda piyasada kara bulutların bulunduğu; bolca soru işaretlerinin de yer aldığı bu dönemde gelen haberlerle birlikte çıkan spekülatif haberlerin Bitcoin yükselişi ve düşüşlerinde çok daha baskın durumda. Yarattığı spekülasyonlarla ve Dogecoin ilişkisi ile de ön plana çıkan Elon Musk ise Twitter üzerinden profil fotoğrafını BTC ile değişmesinin ardından bir süredir sessizliğini koruyor. Bu sessizliğin devam etmesi ise birçok yatırımcı için çok daha güvenli bir ortam olabileceği kanaatinde.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap