1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek Mi? 1 Ağustos Analizi

Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek Mi? 1 Ağustos Analizi
+ -

Bitcoin, Mayıs ayında yaşadığı düşüş ile uzun bir süre yatırımcılarında panik havası oluşturdu. Gündeme sık sık düşen olumsuz haberlerin yanı sıra bazen olumlu haberlerin de yer aldığı bu zamanlarda yatırımcıların moral kazandığını söylemek yanlış olmaz. Sancılı süreçlerin bitmesi ne kadar istense de yatırımcılarda hala soru işaretleri bulunuyor. Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? sorusunun cevabı her geçen gün merak uyandırıyorken geçen hafta %15’lik bir artış ile Bitcoin iki ayın en yüksek değerine ulaştı.

Bu içeriğimizde Çin Merkez Bankası açıklaması ve Malezya Bitcoin kararına göz atacağız. Bu içerik yazıldığında an itibariyle Bitcoin dominance değeri 47.90 ve artmaya devam ediyor. İki ayın ardından Bitcoin’in son zamanlardaki yükselişi ile yatırımcılara rahat nefes aldırmayı başardı. Bitcoin’in bundan sonraki hareketleri de bir o kadar önem arz ediyor. Önemli direnç noktalarını aşmasıyla yaptığı yükselişin kalıcılığını sağlaması birçok altcoin için de rahatlık sağlayacaktır.

Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Malezya Menkul Kıymetler komisyonu 8 Ağustos tarihine kadar kripto para piyasasının en tanınmış ve büyük borsalarından Binance’i devre dışı bırakma kararı aldı. Bu kararı almasındaki ana etmende yasadışı faaliyet gösterdiği iddiasıydı. Çin Merkez Bankası’nında yaptığı açıklama ile Bitcoin’in yapmış olduğu bu yükselişinin önüne geçip geçemeyeceği hakkında soru işaretleri oluştu.

Bitcoin yükselmeye devam edecek mi

Çin Merkez Bankası Açıklaması

Çin merkez bankasının yaptığı açıklamada kripto para piyasası üzerine baskı uygulamaya devam edileceği belirtildi. Tüm yatırımcıları doğrudan etkileyen bu haber için bazı yatırımcılar endişe duysa da bazıları ise eski etkiyi yaratmayacağı kanısında.

Çin’in uzun süredir kripto piyasasına bu kadar katı olmasındaki etmenlerden biri kendi dijital para biriminin ön plana çıkarılmasını sağlamasıdır. Dijital Yuan çok yeni bir proje değil aynı zamanda günümüze kadar gelişimine katkıda bulunulmakta. Her geçen gün kullanımı için yeni gelişmeler de duymak mümkün. Çin’in birkaç farklı şehrinde pilot uygulamalarla Dijital Yuan’ı test aşamasına almış durumda. Artan kripto para kullanımı çalışmalarını da hızlandırmalarında önemli bir etmen oldu ve Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li, Dijital Yuan’ı 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarında kullanmayı planladıklarını da açıkladı.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap