1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin’in İzi Sürülemez Mi?

Bitcoin’in İzi Sürülemez Mi?

bitcoin'in izi sürülemez mi

Bitcoin’in izi sürülemez mi sorusuna birçok kripto para yatırımcısı ve kripto para fanatiği kişi hayır cevabını verebilir. Peki ya verilen bu hayır cevabı doğru mudur? Bitcoin’in izi sürülemez mi sorusunun detayları haberimiz de.

bitcoin'in izi sürülemez mi

Bitcoin’in finans sahnesine çıkışı ve burada tutunması bir hayli zor oldu. Bitcoin için sayısız farklı komplo teorileri söylendi ve söylenmeye de devam ediyor. Bunlar arasında en ciddi iddialardan olan, yasa dışı işler de kullanılıyor iddiası günümüzde de hala tam anlamıyla aydınlatılmış değil.

Bitcoin için bir aldatmaca, bir balon, farklı dolandırıcılık gibi birçok söylemde bulunuldu bulunulmaya da devam ediyor. Bitcoin bugüne kadar bu şekilde olumsuz ithamlar ile anıldı. Bunların yanında dijital altın gibi olumlu ithamlarda mevcut.

Bitcoin’in İzi Sürülemez Mi Sorusuna Gölge Düştü!

Bitcoin özellikle farklı bir yönü ile birçok yatırımcının ilgisini üzerine çekmeyi başarmış idi bu da anonimliğidir. Kimlik açıklanmadan, işlem yapma imkânı sağlaması, insanlar arasında büyük yankı uyandırdı. Şöyle de bir durum var Bitcoin’de ve diğer kripto paralar da işlem yapabilmek için kripto para borsalarına ihtiyaç var. Bu borsalara da kayıt için kimlik bilgilerini paylaşıyor kullanıcılar. Burada bana göre bir tezatlık söz konusu ama yatırımcılar yine de bu özelliği sevmişler.

bitcoin'in izi sürülemez mi

Kimlik açıklanmadan işlem yapabilme anonimliğine güvenen, bazı art niyetli kişiler, yasadışı işler yaparak elde etikleri paraları, hesaplar arasında göndererek izlerini kaybettiriyorlardı.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet bakanlığı, geçen yıl yaptığı birçok soruşturmada yasa dışı yollar ile sahip olunan piyasa değeri bir milyar dolar üzerinde olan Bitcoin’in, izini sürerek ele geçirdi. Amerika Birleşik Devletleri Adalet bakanlığının, bu şekilde Bitcoin’leri ele geçirmesi Bitcoin’in izi sürülemez mi sorusunun cevabının netleşmeye başladığını gösteriyor.

ABD Adalet Bakanlığı Bitcoin’in İzi Sürmede Başarılı!

ABD adalet bakanlığı, bir şirket tarafından bir hacker grubuna ödenen 2,3 milyon doların izini buldu. Bu şekilde bitcoin’in izi sürülemez mi sorusu da net bir cevap bulmuş oldu.

bitcoin'in izi sürülemez mi

Bitcoin anonimdir ki bu bile şaibeli, farklı birçok görüş mevcut bu konuda biz yine de anonim diyelim. Bitcoin anonim olabilir ancak izi sürülemez veya tamamen özel bir şey değildir.

Kripto para borsalarına kaydolur iken, verilen bilgiler neticesinde borsalar tarafından kripto para transferlerinde kullanılmak için özel anahtar kelimeler tahsis ediliyor. Herhangi bir yasa dışı olayda, bu özel anahtar kelimelerin sahip oldukları kullanıcıları bulmak sadece biraz zaman alıyor. Bu zaman almasının nedeni ise bürokrasinin yavaşlığından kaynaklanıyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap