1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Bittorrent Geleceği 2021 – BTT Alınır Mı?

Bittorrent Geleceği 2021 – BTT Alınır Mı?
+ -

Bittorrent ismini farklı farklı alanlarda çok fazla duymuş olabilirsiniz. 2021 yılında yaptığı yükselişle gündeme gelen kripto para projesi Bittorrent arka planı sağlam, birçok kullanıcının da kullanmakta olduğu başarılı dosya paylaşım platformudur. Tüm bunların yanı sıra Bittorrent geleceği, yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelmekte. 2021 yılının ilk çeyreğini başarılı bir yükselişle geçirse de Mayıs ayı ile birlikte kripto piyasasında yaşanan düşüşten en çok etkilenen coinlerden biri de Bittorrent oluyor. Böylece yatırımcılarda Bittorrent yükselir mi?, Bittorrent alınır mı? gibi soru işaretleri oluşmaktadır.

2001 yılında eşler arası dosya paylaşım protokolü Bittorrent hayata gözlerini açtı. Köklü bir geçmişe sahip yazılım 2018 yılının Temmuz ayında Tron platformu yöneticisi Justin Sun tarafından devralındı. Bu süreç boyunca da farklı farklı gelişmelerle kullanıcılar karşısına çıkmış ardından Bittorrent token yani BTT ile de yazılım entegre edilmiş. Böylece BTT varlığına sahip kullanıcılar Bittorrent’te indirme hızını yükseltebilir ve yazılımdan alınan verimi çok daha fazla arttırabilir.

Bittorrent Nedir?

Bittorrent, merkeziyetsiz bir şekilde dosya paylaşım platformundan faydalanılması üzerine oluşturulmuş bir protokoldür. Bu protokolün yerel para birimi BTT coinde yazılımda kullanıcılara yaptığı işlemlerde verim sağlamaktadır. Başarılı projesi sayesinde Bittorrent geleceği de yatırımcıların ve kullanıcıların merak ettiği konu haline gelmekte. Sistemde karşımıza 3 farklı kavram çıkıyor. Bunlar;

  • Seeder (Paylaşıcı): Diğer kullanıcıların dosyaya erişimi için dosya indirme işlemi bittiğinde bağlantı sürdürülür.
  • Leecher (Sömürücü): Ağa bağlanarak dosyaya erişir ve işlemin tamamlanmasıyla beraber bağlantı da kesilir
  • Peer (Eş): Eşler arası dosya paylaşımına olanak sağlayan platformda dosya indirme işlemi devam ederken dosyanın indirilen kısmının ağa paylaşımı
Bittorrent Geleceği

Hali hazırda çok fazla yatırımcıya ev sahipliği yapsa da merkeziyetsizliği ile bilinen Bittorrent; dosya paylaşımı, daha hızlı indirme imkânı gibi kullanıcılara çok fazla avantaj sağlamaktadır. Yazılım kullanıcılarının BTT sahibi olması da hem projeye destek sağlamalarında hem de daha hızlı dosya indirebilme gibi fırsatlar edinilebilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca dosya paylaşımı ile de BTT coin kazanılabilir. Buradan da anlaşılacağı üzere Bittorrent projesinin yerel para birimi BTT kullanımı teşvik edilmektedir.

Bittorrent Kimin?

Bittorrent’in geliştiricisi ve kuruculuğunu yapan başarılı kişi Bram Cohen Amerikalı bir yazılımcıdır. Popüler dosya paylaşım platformunun güzel yerlere gelmesinin ardından Tron kripto para biriminin kurucusu Justin Sun tarafından 2018 yılında satın alındı. Tron ile birlikte merkeziyetsiz çözümler sunan platform BitTorrent kripto para birimiyle de tanınırlığını arttırmayı başardı.

Bittorrent Geleceği – BTT Gelecek Vadediyor Mu?

Hali hazırda Bittorrent yazılımının iyi yerlere gelmesi ve çok fazla kullanıcı tarafından kullanılması sağlam temellerini oluşturmaktadır. Yazılımı kullananların da kendi içerisinde daha verimli işlem yapabilmeleri adına BTT token ile bazı avantajlar sunarak kullanımı teşvik edilmektedir. Aynı zamanda torrent dosyasının indirilmesi bittiğinde, BitTorrent tohumlama yapmaya başlar. Bu tohumlama işlemi ne kadar uzun sürerse de otomatik olarak BTT kazancı da arttırılabilir.

Kripto para biriminin geleceği gibi geçmişi de önemlidir. Yaptıkları, yapacakları, amaçları ve grafiklerinden faydalanılması size Bittorrent geleceği hakkında daha fazla bilgi sağlayacaktır. Elbette 5-10 yıl gibi uzun vadeli bir yorum yapmak mümkün değildir. Spekülasyondan, zaman zaman ülke ve firmaların aldığı kararlardan yükseliş ve düşüşler yaşanabileceğinden net yorumlarda bulunmakta işi zorlaştıran faktörlerden.

Alanında öncü yazılımlardan olan Bittorrent, bünyesindeki kullanıcı sayısının artışı nedeniyle BTT fiyatı da dış faktörler engel olmadığı sürece yükseliş yaşamaya meyillidir.

BTT Coin Yükselir Mi?

2021 yılının Nisan ayında gerçekleştirdiği ATH değeri ile kripto para birimi BTT 0.01426$‘a yükselmeyi başardı. Kısa sürede de birçok yatırımcının radarına girmeyi başarmış, o zamanlarda yüksek işlem hacmi ile yükselişlerini sürdürmeye devam etmişti. 0.000382$ gibi bir değerden 0.01426$‘a gelmesi çoğu yatırımcıyı sevindirmişti. ATH’ını yaptıktan sonra yükselişini bitirip düşüşe başlamış coin yatırımcılarda soru işaretleri oluşturmaya, BTT coin yükselir mi gibi konuları gündeme getirdi. Ardından genel kripto piyasasının düşüşlerinden de etkilenerek fazlasıyla değer kaybetti.

BTT’nin yükselişini konuşabilmek adına genel piyasanın karamsarlıktan çıkması, yatırımcıya güven vermesi ile başlayacaktır. Son zamanlarda ülkelerin ve firmaların kripto paralar hakkında aldığı kararlar, kripto paraların yükseliş ve düşüşünde etkili olabiliyor. Bu yüzden hareketlerini daha iyi analiz edebilmek adına yatırımcı geniş çaplı düşünmeye başlamalıdır. Genel piyasanın analizinin ardından, BTT işlem hacmi, teknik ve temel analiz gibi alanlar göz önünde bulundurarak yükseliş sorusu çok daha iyi bir şekilde cevaplandırılabilir.

Bittorrent Geleceği

BTT ATH Değeri

ATH (All Time High), tüm zamanların en yüksek değeri anlamına gelmektedir. Birçok yatırımcının da yatırımlarında dikkat ettiği noktalardandır. Bittorrent 2021 yılının ilk çeyreğinde diğer birçok coinde de olduğu gibi güzel bir performans gösterdi.

Başarılı bir performansının sonucunda 5 Nisan 2021 tarihinde 0.01426$ değerine ulaşarak BTT ATH rekorunu kırdı. Üstünden çok geçmeden de düşüş trendine girdi ve kazandığı değerlerin büyük bir kısmını kaybetti.

Bittorrent Yorumları

Bittorrent yorumları sık sık yatırımcılar tarafından gündeme gelmektedir. Uzman analistler yaptığı analizler doğrultusunda kendi fikirlerini belirtse de yatırımcılar bu yorumları gözü kapalı uygulamamalı, temkinli hareket etmelidir. Tecrübe isteyen bir alan olduğu gibi her zaman beklenen sonuçlar ortaya çıkamayabiliyor.

Kripto para piyasasında adını fazlasıyla duyduğumuz Justin Sun, Bittorrent’i satın alarak büyük bir atılıma adım atmış. Başarılı ismin Bittorrent ile uzun vadede nerelere geleceği ve neler başaracağı da yatırımcıların merak ettiği noktalardan bir diğeri oluyor.

Bittorrent Geleceği

Bittorrent Fiyatı – 1 BTT Kaç TL?

Piyasanın Ağustos ayında yeşillenmesiyle yatırımcılar bir nebze de olsa rahat nefes almayı başardı. Çoğu yatırımcının hodl yapması, balinaların borsadaki kripto paraları cüzdanlara çekmesi gibi birçok faktör ile piyasa güven vermeye başladı. Elbette ülkeler ve firmalar son zamanlarda sık sık olumlu / olumsuz haberi gündeme getirebilmektedir. Bu yüzden temkinli olmak gerekli. Bittorrent fiyatı içeriğin yazıldığı sırada 0.003811$‘dır. Piyasa sıralaması 47 olup 2,540,820,044.11$ piyasa değerine sahip.

Aşağıdaki grafik ve grafikte yer alan bilgilerden güncel bilgiler alabilirsiniz. Aşağıdaki grafik ve veriler 3. veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmelere neden olabilmektedir bu yüzden yatırımcıların ticari amaçlı kullanmaması gereklidir. Güncel ve kesin bilgiler doğrultusunda yatırımlarınızı yapmaya özen gösterin.

Bittorrent Alınır Mı?

Önde gelen birçok kripto para borsasında bulunan Bittorrent, yatırımcılarda Bittorrent alınır mı? sorusu ile merak uyandırmakta. Bu sorunun cevabını en doğru şekilde verebilmek için güncel verilerden ve haberlerden faydalanmak en önemli adım olacaktır. Kripto para yatırımlarının haricinde diğer yatırım araçlarında da olduğu gibi projenin ve firmanın kalitesi, yaptıkları ve yapacakları büyük önem arz etmektedir.

Kripto paraların riskli yatırımlar olması, spekülasyon niteliğine sahip haberlerin volatiliteyi arttırması, işlem hacmi, grafik yorumu ve kripto paralar hakkında ülkelerin aldığı kararların da önem taşıdığı süreçte bu gibi daha birçok etmeni göz önünde bulundurmalısınız. Güncel işlem hacmi, güncel haberler ve grafik yorumu ile daha verimli sonuçlar elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Bittorrent geleceği ve diğer birçok içeriğimize en kısa sürede ulaşmak için bizleri TELEGRAM üzerinden takip edebilir, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap