1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Block Fi Uygulaması İstemeden Ücretsiz Bitcoin Dağıttı

Block Fi Uygulaması İstemeden Ücretsiz Bitcoin Dağıttı
+ -

Kim bu kadar şanslı olmak istemezdi ki… Amerikalı bir kripto para borç alma, verme uygulaması Block Fi, akıllara gelmeyecek bir hata yaptı ve kullanıcılara vereceği dolar bazlı ödülü yanlışlıkla Bitcoin (BTC) olarak verdi. Şans eseri istemeden ücretsiz Bitcoin kazanan bu kullanıcı ise 701 dolar almak yerine 701 Bitcoin alarak sosyal medyada gündem oldu. İşte gündem olan o tweet;

Block Fi Uygulaması İstemeden Ücretsiz Bitcoin Dağıttı

Bugün Bitcoin fiyatına baktığımızda ise yapılan bu hatanın 27.903.305 Milyon dolar gibi bir fiyat ortaya çıkardığını bu fiyatın ise Türk Lirası’na çevrilmesiyle 233.353.787 Milyon olduğunu görüyoruz. Block Fi tarafından yapılan bu hata hızlı bir şekilde düzeltilmeye çalışılsa da bazı yatırımcıların bu BTC’leri cüzdana çektiği de bilinenler arasında.

İstemeden Ücretsiz Bitcoin Dağıtan Block Fi Firması

Müşterilerin hesaplarına gelen bu fonları herhangi bir iletişim sağlanmadan kullanıcıların yarısından fazlasının iade ettiğini belirten Zac Prince konuşmanın devamında şunlara da değindi:

“Riskimiz şu anda 200 BTC’den daha az. Hatalı ödemelerden sonra yapılan çekim miktarı da bundan daha fazla değil. 100’den daha az müşteri ve birkaç BTC söz konusu. Zaten bu müşterilerin yarısından fazlası istemeden çektikleri fonları iade etti.”

Block Fi CEO’su Zac Prince

Bizleri Telegram’dan takip ederek en güncel haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap