1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Borsaya Yeni Giren Yatırımcılar Neler Yapmalı?

Borsaya Yeni Giren Yatırımcılar Neler Yapmalı?
+ -

Her geçen gün piyasada yeni yatırımcılar artış göstermekte ve yatırımlarını kripto para borsası üzerinden gerçekleştirmektedir. Borsaya yeni giren yatırımcılar neler yapmalı ve nasıl bir yol izlemeli? Konusu ise bu sektöre yeni giriş yapacak kişiler için altın tepside sunulmuş altın bir anahtar niteliğindedir. Bir yatırımcıda olması gereken özelliklerin yanı sıra yatırımcının yatırım seçimlerinde etkili faktörlere de göz atacağız.

Borsaya yeni giren yatırımcının en çok zorlandığı alanlardan biri düşüşlerden kaynaklı panikler ve bu kriz yönetimini yapamamaktan kaynaklıdır. Durum böyle olunca panik ile birçok yanlış yapılabiliyor ve kısa bir süre içerisinde de yapılan hataların farkın varılıyor. Bu yüzden yatırımcının ilk olarak panik havasından uzak durmalıdır. Bunu başarabilmek için de girmiş olduğu sektörde bilgi sahibi olmak gerekir. Sektör hakkında ne kadar çok bilgiye sahipse, ne yaptığını ne kadar biliyorsa bu kriz yönetiminin de o kadar iyi üstesinden gelir.

Borsaya yeni giren yatırımcılar

Borsaya Yeni Giren Yatırımcılar Neler Yapmalı?

Yatırımlar birbirinden farklılık gösterebilmektedir bu yüzden yatırımcı girecek olduğu sektör hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu kripto para borsaları da olabilir, aracı kuruluşlar ya da bankalar aracılığıyla alınan hisseler de olabilir. Tüm bu yatırımlarda birçok benzerliklere rastlanabilmektedir. Kullanılan indikatörler, limit, stop-loss tarzı kavramlar ve çok daha fazlası yatırım alanlarında sıklıkla karşılaştığımız, bilgi isteyen alanlardandır.

Ayrıca teknik bilginin haricinde yatırımcının tüm yatırımlarda olduğu gibi girecek olduğu hisse ya da kripto para biriminin analizini çok iyi bir şekilde gerçekleştirmelidir. Bu analizi gerçekleştirecek bilgi ve tecrübeye de sahip değilse uzman görüşlerinden faydalanabilir. Elbette bu alanlarda uzman görüşleri her zaman doğru olmadığı gibi yanılma payının da olduğunu yatırımcı bilmelidir. Bu yüzden de en iyi analizin her zaman yatırımcının kendisinin yapabileceği sıklıkla belirtilir. Yeni giriş yaptığınız borsalarda küçük adımlarla başlamanız ve güvenilir yollar tercih etmeniz büyük önem taşır. Borsaya yeni giren yatırımcılar özellikle hisse senetleri için bir yatırım yapıyorsa ilk etapta (analizleri sonucunda) uzun vadeli yatırımlar yapması oluşabilecek kayıp ve sıkıntıları da en aza indirger.

Sabır, bir yatırımcının olmazsa olmaz özelliklerindendir. Panik satışlarının önüne geçebileceği gibi sağlıklı bir karar verebilmesinde de önemli bir etkisi bulunur. Yatırımcının borsa hakkında bilgi sahibi olması, indikatör kullanımlarını bilmesi ve analizlerini de en iyi şekilde gerçekleştirmesi sonucunda sabırlı olmayı başarabilir. Alelacele verilen kararlar beraberinde paniği getirmektedir. Sabırlı olması, indikatörlerinin bilmesinin yanında bir yatırımcı borsa terimlerine de hakim olmalıdır. Bilinçli davranışlar sonucunda yapılan yatırımlar da bir o kadar verimli sonuçlar verecektir.

Bizleri TELEGRAM’da takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakala.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap