1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Brezilya Federal Vekilinden İşçilere Kripto Ödeme Seçeneği Önerisi

Brezilya Federal Vekilinden İşçilere Kripto Ödeme Seçeneği Önerisi
+ -

Geçtiğimiz günlerde Miami Belediye Başkanı ve üstünden kısa bir süre geçmesinin ardından New York Belediye Başkanı ilk maaşlarını Bitcoin ile alacaklarını belirtmişti. Bunun yanı sıra Miami ve New York kendi şehirlerine ait bir kripto para çıkarmayı düşündüklerini de söyledi. Bu gibi pozitif olaylar markete olumlu yansımasıyla birlikte şimdi de yeni bir öneri ortaya çıktı. Brezilya federal vekilinden işçilere kripto ödeme seçeneği önerisi sunuldu.

Tüm Brezilyalı işçilerin işverenlerden kripto para birimlerinde ücret talep etme seçeneğine sahip olmalarını sağlayabileceği bir yasa tasarısının önerilmesi gündeme bomba gibi düştü. İşverenin bu ödeme seçimi hakkında herhangi bir dayatma yapamadan işçinin kendi özgür seçimi sonucunda istediği şekilde ücreti talep edebilme tasarısı isteniyor. Bu yasa tasarısını ortaya çıkaran isim ise Brezilya Federal Vekili, Goulart. Bu tasarı ile merkezi varlıktan uzaklaşıp ademi merkeziyetçiliğine odaklanılması planlanıyor.

Brezilya Federal Vekilinden İşçilere Kripto Ödeme Seçeneği Önerisi

Brezilya Federal Vekilinden İşçilere Kripto Ödeme Seçeneği

Son zamanlarda kripto paralar hakkında alınan olumlu kararlar ve hareketlerde artış görülse de elbette bu sadece bir öneriden ibaret. Gerçekleşme payı hakkında pek bir yorumda bulunma imkanımız olmasa da gerçekleşme durumunda piyasaya önemli bir etkide bulunabilir.

Ayrıca Brezilya Temsilciler Meclisi Komitesinin kripto paralarla ilgili mali suçları cezalandıran bir yasa tasarısını onaylaması da gündemde yer almıştı. Brezilya’nın kripto para alanında aktif rol oynadığını da bu sayede görebilmekteyiz.

Brezilya Federal Vekilinden işçilere kripto ödeme seçeneği sunuldu haberinin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap