1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Bulut Madencilik Nedir? Bulut Madencilik Yöntemleri 2021

Bulut Madencilik Nedir? Bulut Madencilik Yöntemleri 2021
+ -

Bulut madencilik nedir, ne değildir? Günümüzün önemli yatırım kaynaklarından biri kripto madenciliği olarak görülmektedir. Yatırımcılar donanımlı, yüksek performanslı ve pahalı bilgisayar sistemleri dizerek istedikleri kripto paraya madencilik yapmaktadırlar. İsteyenler kendi başlarına madencilik yaparak, isteyenler ise bir çok yatırımcının bir arada toplanıp, yardımlaşarak havuz madenciliği yapması şeklindedir. Ancak yeni, güçlü ve pahalı bir sistem dizemeyenler, madencilik yapamayan yatırımcılar da bulunmakta. Bulut madencilik işte burada merak konusu haline gelmektedir. Peki Bulut madencilik nedir?

Bulut Madencilik Nedir?

Bitcoin veya diğer kripto varlıklara yatırım yapmak, madencilik yaparak bu kripto paraları kazanmak istiyorsunuz ama bilgisayar sistemi toplamak, donanımlarla uğraşmak veya bu maliyetlere katlanmak gibi bir durumunuz yok mu işte Bulut Madencilik burada devreye giriyor. Bulut madencilik, sizin hiçbir donanımsal parçaya gerekmeksizin kripto madenciliği yapabilmeniz anlamına gelmektedir. Uzak veri merkezleri sayesinde tasarlanan sistemler işlem gücünü yüklenmekte ve size kiralanmaktadır. Bu sistemleri kiralayarak madencilik yapabilir, hiçbir donanımsal sistem dizmenize veya elektrik faturaları gibi durumlarla uğraşmanıza gerek kalmamaktadır.

Ekran kartlarına ihtiyacınız olmaması, elektrik faturalarıyla karşılaşmamanız veya evinizde sistemler için bir yer ayırmamanız gibi güzel durumlar olsa da Bulut madenciliğin riskli yanları da bulunmaktadır. Sistem dizerek kendiniz madencilik yapmanıza göre daha az miktarlarda kazanç sağlarsınız. Veya göremediğiniz bir şey için güvensizlik gibi durumlar olabilir. Aynı şekilde kazdığınız kripto varlık madencilik işlemlerini durdurma kararı aldı diyelim. Sizin Bulut madencilik şirketleriyle sözleşmeniz olduğu için kazım işlemi yapmasanız bile ücretleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Dünyanın her hangi bir yerinde bir binaya veya fabrikaya sistemler dizen bir yönetici bunları bulut üzerinden kiralayarak sizin yerinize kazım işlerini yapmaktadır. Belli ücret karşılığında işlemci ve sistem gücü kiralayarak istediğiniz kripto varlığın kazım işlemini yapabilirsiniz. Kazançlarınızı ise haftalık, aylık gibi istediğiniz periyotlarda çekebilirsiniz.

Bulut madencilik yöntemleri

Dünyanın her hangi bir yerinde bir binaya veya fabrikaya sistemler dizen bir yönetici bunları bulut üzerinden kiralayarak sizin yerinize kazım işlerini yapmaktadır. Belli ücret karşılığında işlemci ve sistem gücü kiralayarak istediğiniz kripto varlığın kazım işlemini yapabilirsiniz. Kazançlarınızı ise haftalık, aylık gibi istediğiniz periyotlarda çekebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli şey firmanın güvenilir ve gerçekten madencilik yapıyor olmasıdır. Bulut madencilik alanında pek çok dolandırılma haberleriyle karşılaşıyoruz. Hayali bir madencilik merkezi oluyor ve size sistemleri kiralıyorlar. Ama bunların hepsi hayali olduğu için sizi dolandırmış olmaktadırlar. Bu yüzden madencilik yapan firmaları iyi seçmeli ve güvenilir olduğundan emin olmak gerekmektedir. En önemli risklerden biri ise, şirket 1 ay sonra firmamızı kapatıyoruz deseler hiçbir şey yapamamaktasınız. Size yüksek fiyatlar kazanabileceğinizi teklif eden yani hayal satan bulut madencilik şirketlerinden uzak durmalısınız. Güvenilir firmalara baktığımız zaman gelirler daha düşük miktarlarda olduğu gerçekleri görebiliyoruz.

Bulut Madencilik Nedir

Bulut Madencilik Yöntemleri

3 çeşit Bulut madencilik Yöntemleri bulunmaktadır:

  1. Sanal Konuk Madencilik: Özel bir sanal server oluşturarak kendi yazılımınızı kurmanız şeklinde yapılan madenciliktir.
  2. Konuk Madencilik: Her hangi bir firmanın kurduğu sistemleri bulut üzerinden kiralayıp madencilik yapmanızdır.
  3. Kiralık Hash Gücü: Fiziksel veya sanal her hangi bir bilgisayara veya donanıma gerekmeksizin Hash gücü kiralayarak madencilik yapabilirsiniz.

Bulut madenciliği 3 farklı yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar kulağa hoş gelen yönleri olsa da dikkat edilmesi gereken yerleri mutlaka vardır. Risklerini kendi kafanızda tartarak bu işe kalkışabilirsiniz. Güvenilir bir firma bulmak ve hayal satmayan bir yer olduğuna emin olursanız Bulut madencilik yapabilirsiniz. Günümüz acemi yatırımcılarının birçoğu araştırmadan işlere kalkıştığı için fazlasıysa dolandırılma haberleriyle karşı karşıya kalmaktayız. Risk ve firma analizini iyi yapmanız siz yatırımcılar için en önemli araştırmalardan biridir.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap