1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cardano (ADA) White Hard Fork Ağı Başarılı

Cardano (ADA) White Hard Fork Ağı Başarılı
+ -

Akıllı sözleşmelere giden yolda Cardano (ADA) White Hard Fork da önemli gelişmeler yaşandı. Cardano (ADA) geçtiğimiz günlerde White Hard Fork’u başarılı şekilde yürüttüğünü açıkladı.

Cardano (ada) white hard fork

Twitter üzerinden yapılan açıklama da Cardano (ADA) White Hard Fork ağı başarılı şekilde bloklar oluşturmaya başladığı ifade ediliyor. Bugüne kadar herhangi bir olumsuzluk ile de karşılaşılmadığı da açıklamada yer alan ifadelerden.

Cardano (ADA) White Hard Fork ağı 2021 Eylül ayına kadar akıllı sözleşmeleri tam olarak destekleyeceği öngörülüyor. Ağ da gerekli iyileştirilmelerin yapılarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Akıllı Sözleşmelere Giden Yol: Cardano (ADA) White Hard Fork Ağı

Cardano ekibi yürüttükleri büyük çaplı proje için adımları farklı renkler ile kodluyor. İlk olarak Blue Hard Fork başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş idi. Şimdi ise White Hard Fork başarı ile gerçekleştirildi. Bundan sonraki adımda Purple Hard Fork olarak adlandırılıp bu alanda iki alt başlıkta ele alınacak. Bu alta başlıklar ise: Red ve Black olarak adlandırılmaktadır.

Cardano (ada) white hard fork

Yeni geçilecek iki alt başlığın başarısı tüm ağın başarısı ile eş değer olacak. Bu alt başlıklarda sorunsuz şekilde geçilir ise Alonzo Mainnet’e tam geçiş büyük oranda yapılmış olacak.

Cardano Blue Hard Fork ile birkaç kullanıcıya akıllı sözleşmeler için imkân vermiş idi. White Hard Fork ise bu birkaç kullanıcı sayısını 500’e çıkardı. Purple Hard Fork ile daha fazla kullanıcıya ulaşılacağı aşikâr ancak şu an için bu sayı bilinmiyor.

Cardano (ADA) ve Alonzo Mainnet

Alonzo Mainnet’e geçmek Cardano’ya Ethereum gibi diğer DEFİ ekosistemleri ile mücadele edebilme yeteneği sağlıyor. Alonzo Mainnet ile Cardano’da akıllı sözleşmeleri destekleme yeteneğini elde edecek.

Bu alanda bir numaralı akıllı sözleşmelere sahip olan Ethereum için Cardano rakip oluyor. Şu an için bir numara koltuğunda rahat olan Ethereum ilerleyen süreçte koltuk için mücadele de güçlü rakipler ile karşı karşıya kalacak gibi görünüyor.

Cardano (ada) white hard fork

Akıllı Sözleşmeler Yatırımcının İlgisini Çekmedi

Cardano (ADA) White Hard Fork ağı başarılı duyurusunun ardından, Cardano’da öenmli bir fiyat hareketi gözlemlenmedi. 1.20 dolardan 1.28 dolara bir çıkış yapan Cardano piyasada yaşanan geri çekilme ile 1.045 seviyelerine kadar geriledi.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap