1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cardano Artık Üçüncü En Büyük Kripto Para! Cardano’nun Alonzo Hardfork’u Tarihi Açıklandı!

Cardano Artık Üçüncü En Büyük Kripto Para! Cardano’nun Alonzo Hardfork’u Tarihi Açıklandı!
+ -

Akıllı sözleşmeler güncellemesi gelmeden önce Cardano artık üçüncü en büyük kripto para oldu. Cardano fiyat hareketi ile üçüncü en büyük kripto para ünvanına sahip oldu. Cardano’nun bu fiyat hareketine sebep olan durumun ise yaklaşmakta olan Alonzo hardfork’u olduğu ifade ediliyor.

Cardano sabah saatlerinde 2 dolar seviyesini geçerek, Cardano artık üçüncü en büyük kripto para başlığını atmamıza sebep oldu. Yüksek satın alma baskısı ile karşı karşıya kalan Cardano tarihinin en yüksek fiyatlanmasını yaşayabilir. Fiyatlanmaya sebep olan Alonzo hardfork’un da meydana gelecek bir gecikme veya aksilik tırmanan fiyatın aksi yönde harekete geçerek bir düşüş hareketine de sebep olabilir. Charles Hoskinson’ın bugün Alonzo hardfork’un bir parçası olarak Cardano’da akıllı sözleşmelerin başlayacağı tarihi açıklaması bekleniyor. Yaşanan bu yükseliş de bu tarihin açıklanmasına bağlanıyor.

Cardano Artık Üçüncü En Büyük Kripto Para Cardano 2 Doları Geçti

Cardano son 24 saat içerisinde %20 den fazla değer kazanarak 2 dolar seviyesini geride bıraktı. Bu fiyat hareketi ile Cardano piyasa değerini 65 milyar doların üzerine taşıdı. Bu rakama ulaşmasının ardından Bitcoin ve Ethereum’un ardından gelen Teher’i geride bırakarak üçüncü en büyük kripto para koltuğuna oturdu.

Ani olarak yükseliş görülmesinin ana nedeni olarak gösterilen olay ise Cardano’nun akıllı sözleşmeler ile piyasada yatırım yapan yatırımcıların dikkatini çekmiş olması. Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson’ın bugün Cardano’nun ağ üzerinde akıllı sözleşmeler başlatma planlarını içeren Alonzo hardfork’u hakkında daha fazla ayrıntı açıklaması bekleniyor.

Davranış analiz platformu Santiment’e göre yaşanan bu gelişmeler ile Cardano’nun işlem hacmi ani artışlar ile dört günde %250 artmış bulunuyor. Satın alma olarak karşımıza çıkan bu hacim artışı yükseliş trendinin devam ettiğini hatta devam edeceğini de bizlere ifade ediyor.

Cardano artık üçüncü en büyük kripto para
Kaynak: https://app.santiment.net/

IntoTheBlock’un Fiyat Çevresindeki Para Giriş/Çıkış (IOMAP) modeli, Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkma yolunda önünde hiçbir engelin olmadığını ve fiyatın yükselişinin duramayacağını gösteriyor. Tek önemli tedarik bölgesi 2,15 ile 2,20 dolar arasında yer alıyor. Bu fiyat seviyesi civarında, 20.000’den fazla adres daha önce 150 milyondan fazla ADA satın aldı.

Cardano artık üçüncü en büyük kripto para

Bu direnç seviyesinin üzerinde kesin bir kapanış, piyasada bulunan yatırımcıların satın almak için kripto para borsalarına koştuğunu ve sonuç olarak bu koşmanın da fiyatları daha da yukarı ittiğini gösteriyor.

Yatırımcılar, kripto para birimi topluluğunun Cardano’nun Alonzo hardfork’unun Ekim ayı başlarında gerçekleşmesini beklediğini unutmamalıyız. Protokol yükseltmesinde beklenmeyen bir gecikme hayal kırıklığına yol açarak piyasa da olan yatırımcıların aldıkları Cardano’ları satmaya başlamalarına sebep olabilir.

Bu benzersiz koşullar altında, IOMAP, en önemli destek seviyesinin 1,72 ile 1,79 $ arasında olduğunu ve 100.000’den fazla adresin yaklaşık 2 milyar Cardano’ya sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Cardano’nun Alonzo Hardfork’u Tarihi Açıklandı

Cardano’nın pazarlama ve iletişim direktörü Alonzo hardfork tarihini açıkladı. Tim Harrison, Cardano’nun 12 Eylül’de Alonzo hardfork’unun ana ağ katılım lansmanının hedeflendiğini duyurdu. Yatırımcılar tarafından merakla beklenen bu açıklama sonunda geldi. Gerçekleşecek olan bu Alonzo hardfork’u ile Cardano blokzincir ağı üzerinde akıllı sözleşmeler yürütebilecek. Cardano test ağının 1 Eylül’de hard forklanması planlanıyor, bu da ekibin bir üretim ortamında tüm ağ paketinin nasıl çalıştığını görmesini olanak sağlayacak. Bu şekilde kullanıcılara sunulmadan proje ekibi tarafından detaylı bir testten geçirilmiş olacak. Alonzo hardfork tarihinin açıklanmış olması yaşanan yükselişlerin de temel kaynağını kuvvetlendirdi.

Cardano artık üçüncü en büyük kripto para

Cardano’nun teslimat sorumlusu Nigel Hemsley, projenin mühendis ekiplerinin ve test ekiplerinin hardfork’un birleştirileceği etkinliğine doğru hızla ilerlerken son derece sıkı ve etkili çalıştıklarını iddia ediyor.

“Bu hard fork’a yaklaşırken, tam bir akıllı sözleşme yeteneği araç kutusu olan Plutus kabiliyetini sunacağız ve ardından hemen oradan başlayacağız. Bize Cardano’yu geliştirmenin temelini veriyor… Kısa bir süre sonra daha fazla dApp’ler ve diğer yenilikler ortaya çıkacak.”

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap