1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Cardano El Salvador’da (ADA)

Cardano El Salvador’da (ADA)

cardano el salvador'da

Cardano (ADA) koin CEO’su Charles Hoskinson, Cardano El Salvador’da çeşitli girişimler de bulunuyor diye açıklama yaptı. Cardano El Salvador’da çeşitli devlet yetkilileri ile görüştüğünü, bu görüşmeler sonucunda da olumlu birtakım gelişmelerin olabileceği ifade edildi.

Cardano El Salvador’da devlet yetkilileri ile görüşerek resmi bir görüşme yapabilmek için olan belgeleri, yetkililere sunarak El Salvador başkanı ile görüşmeyi planlıyorlar.

cardano el salvador'da

Cardano topluluğu, daha önce Tanzanya ve Etiyopya’da internet ve eğitim altyapısı oluşturmak için blokzincir teknolojisini kullanıma sunacakları antlaşmaları yapmış idi. Bu yapılan anlaşmalara dayanarak da Cardano El Salvador’da, bir gelecek görüyor ve buraya yatırım yapmak istiyor.

Bütün bu gelişmeler de oluşan tek sorun ise, El Salvador’un meclisten geçirdiği yasayı kripto para yasası olarak değil de Bitcoin yasası olarak adlandırmış olması. Yasanın Bitcoin yasası adı altında olduğu için Cardano gibi diğer kripto paraları da kapsayıp kapsamayacağı ise şu an bir muallak olarak karşımıza çıkıyor.

Cardano El Salvador’da Blockchain Ağına Dahil Olmak İstiyor.

El Salvador dünyadan gelen tepkilere rağmen Bitcoin konusunda ısrarcı oluyor ve olmaya da devam edecekmiş gibi görünüyor. Başkan, anında hizmet alınabilecek kullanımı kolay ve hızlı blokzincir alt yapısını kullanan bir cüzdan ile halkına hizmet vermeyi vaat ediyor.

Cardano El Salvador’da, yaşanan bitcoin etkinliğini ve insanların çok azının bu etkinliğe karşı çıkmasını fırsat bilerek bu ülkede çalışmalar yaparak, kendi çıkar menfaatlerini gözetmek istiyor. Ancak halkın bitcoin için direnç göstermemiş olması Cardano gibi diğer kripto paralara da direnç göstermeyeceği anlamını taşımıyor.

Başkan Bukele, yaptığı bir konuşmada; blokzincirin sadece bitcoin ile ilgili olmadığını blokzincirin küresel yeni bir kimlik oluşturmak için veya mevcut finansal düzeyin daha şeffaf olmasını sağlamak için de kullanılabilir.

Blokzincir’in mevcut finansal düzenden daha şeffaf mı şaibeli bir durum. Kimi analistlere göre, her yaptığımız kapitalist sistem kurucuları tarafından daha rahat izlenmesi için yeni bir finansal düzenin temelleri blokzincir ile atılıyor.

Başkan, konuşmasının devamında; daha fazla özgürlük istiyorsanız Cardona’ya göz atabilirsiniz ifadesini de kullandı. Bu ifade ile Cardano El Salvador’da, elini güçlendirmiş gibi görünüyor.

cardano el salvador'da

Cardano El Salvador’da Yasal Olabilecek Mi?

cardano el salvador'da

El Salvador devlet başkanının açıklamalarına göre; ülkede şu an için tek yasal kripto paranın bitcoin olduğu ifade ediliyor. Bitcoin ve usd gibi iki para birimi ile uğraşmanın yeterince zor olduğunu, bunlara bir yenisinin daha eklenerek şu an için işleri daha da zorlaştırmamak gerektiğini ifade ediyor.

Altcoinleri yasaklamayacağını ve altcoin geliştiricilerinin de mağaza açıp El Salvador’a yatırım yapmakta özgür olduklarını da ifade etti. Cardano El Salvador’da girişimlerini devam ettirecektir yasal olabilir mi hep birlikte göreceğiz

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap