1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Cardano Geleceği 2021 – ADA Coin Alınır Mı?

Cardano Geleceği 2021 – ADA Coin Alınır Mı?
+ -

2015 yılında geliştirilmeye başlanan merkeziyetsiz platform kripto para göndermek ve almak için kullanılabilmektedir. Kriptografi ile güvenilirliğin sağlandığı, işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştiği platform sadece yatırımcılar tarafından tercih edilmiyor. Hükümetler ve firmalarda finansal uygulamalar için zaman zaman bu teknolojiden faydalanmaktadır. Bu da yatırımcılarda Cardano geleceği hakkında soru işaretleri oluşturuyor. Cardano’nun geçmişte olduğu gibi başarılı ilerleyişi önümüzdeki aylarda ve senelerde nasıl olacağı sık sık merak konusu olmakta.

Son zamanlarda da akıllı sözleşme teknolojisinin yer aldığı güncelleme birçok yatırımcının dikkatini çekti. Günden güne artan piyasa değerinin sonucunda kripto para piyasası sıralamasında da gelişim gösterdi ve sabit kripto para olan Tether (USDT)’i de geçerek sıralamada üçüncülüğe yerleşti.

Cardano Nedir?

2015 yılında geliştirilme aşamasına başlanan ADA coin 2017 yılında piyasada yerini aldı. ADA, Ouroboros protokolü ile SoP (Stake of Proof) sisteminden faydalanan ilk coindir. Yatırımcılarına sık sık yeniliklerin kapısını aralayan Cardano, hükümetlerin ya da kurumların finansal işlemlerinde faydalandığı teknolojik bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Her geçen gün de merkeziyetsizliğini arttıran, yenilikler sunan ve akıllı sözleşmelerle de kalitesini arttıran Cardano cihaz ihtiyacı duyulmaksızın madencilik imkânı sağlıyor. Bunların yanı sıra daha detaylı bir bilgi için Cardano Nedir? yazımıza göz atabilirsiniz.

Cardano Geleceği

Cardano Kurucusu Kim?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dur. Alanında tecrübeli isim Ethereum ve Ethereum Classic’in de kurucuları arasında yer alıyor. Kripto para ve blok zinciri teknolojisiyle 2013 yılından beri uğraşması da bilgi ve tecrübelerinin projelerine yansımasında etkili.

Ethereum, Ethereum Classic ve Cardano gibi projelerin yanı sıra 2014 yılında Ethereum çalışanı Jeremy Wood ile iş birliği yaparak IOHK’u oluşturdu. IOHK, devlet kurumları veya firmalar için kripto para birimleri oluşturmada, blok zinciri teknolojisinden faydalanabilmeleri adına yardımcı olan üçüncü taraf geliştirme şirketidir.

Cardano Geleceği – ADA Coin Gelecek Vadediyor Mu?

Birçok kıtada ve ülkede gerçekleştirdiği farklı alanlardaki projelerle adını duyurmaya devam eden Cardano; Dünya’daki birtakım sorunların da çözümü için blok zincir teknolojisine odaklandığı ve çalışmalar yaptığı biliniyor. Sosyal medyayı sürekli kullanan ve yaptığı konuşmalarla, analizleriyle de sık sık ön plana çıkan Hoskinson, yatırımcıların aklındaki soru işaretlerini gidermesiyle tanınıyor.

Yapılan güncellemeler, işlem hacmi, genel piyasanın durumu ve kripto para biriminin geçmişi gibi birtakım faktörler yükselişinde etkili olabilecek faktörlerdendir. Evet, nasıl bir kripto paranın geleceği önemliyse geçmişi de bir o kadar önem arz ediyor. Geçmişinde neler başardığı, kaliteli bir proje yolunda ilerleyip ilerlemediği ve çok daha fazlası geleceğe ışık tutmaktadır.

Cardano Haskell programlama dili ile kodlanan ilk blok zincir teknolojisi arasında yer alıyor. Ayrıca bünyesine katacağı akıllı sözleşme teknolojisi de onu özel kılmaktadır. Mülkiyet ve yönetim bakımından 3 farklı kuruluş tarafından desteklenmektedir. Bunlar Cardano kripto para birimini tasarlayan, geliştiren ve yönetici koltuğunda Hoskinson ve Jeremy Wood’un yer aldığı IOHK, Cardano ekosisteminin gelişimini üstlenen Cardano Vakfı ve son olarak kâr amaçlı iş kolu Emurgo.

Cardano geleceği

Cardano Yükselir Mi?

Yatırımcıların çoğu zaman merak ettiği bir diğer konu da Cardano yükselir mi? Son zamanlarda yapılan yatırımların kalitesinin arttırılması çok daha önemli olduğu görüldü. Buna bazı DeFi tokenlerin hacklenmesi veya satışlardan dolayı ani düşüşlerin yaşanması etkili oldu. Elbette tüm kripto paralar riskli yatırımlar olsa da bu riskin yönetimini sağlamak, riski doğru şekilde ayarlamak çok daha verimli sonuçlar oluşturacaktır.

Güncellenme tarihinin duyurulması, kripto para borsasına güvenin artması ve yeşillenmesinden dolayı içeriğin yazıldığı sırada Cardano başarılı bir performans göstererek 2$ barajını geçti. Şuanda da 2.19 Dolar’dan işlem görüyor. ATH değerine yaklaşan ADA için bir diğer direnç noktası ise 2.30$’dır.

Cardano Yorumları

Cardano CEO’su Hoskinson başta olmak üzere kripto alanından isimler, analistler sık sık ADA yorumlarında bulunabiliyor. Çıkan haberler ve yorumlar ne kadar önem taşısa da kendi tecrübeleriniz doğrultusunda yorumlara kulak asmalısınız. Kulaktan dolma bilgilerle yapılan yatırımlar hali hazırda riskli olan sektörde çok daha riskli yatırımlar yapmanıza neden olacaktır. Bu yüzden bolca araştırma, teknik bilgi ve analiz gücünüzü geliştirmeye odaklanın.

Cardano ATH Değeri

2021 yılı birçok kripto para için güzel yükselişlerin yaşandığı, tüm zamanların en yüksek değerlerini gördüğü zaman oldu. All time high açılımına sahip ATH, tüm zamanlarda ulaştığı en yüksek değeri göstermektedir. Cardano ATH değeri ise 16 Mayıs 2021 tarihinde 2.46$’dır.

18-19 Mayıs ayında yaşanan büyük düşüş ve uzun süreli satış baskısının yaşandığı süreç tüm kripto paraları etkiledi. Bu süreçten başarılı bir şekilde çıkmayı başaran ADA ise kısa sürelerde eski değerlerine gelip yatırımcılarını mutlu etmeyi başardı. Şimdilik yatırımcıların gözü kulağı güncellemenin yapılacağı tarihte ve fiyata yansıyacak değişiklikte diyebiliriz.

Cardano geleceği

Cardano Fiyatı – 1 ADA Kaç TL?

Cardano (ADA) yatırımcılarının uzun bir süredir beklediği akıllı sözleşmelerin ağa uygulanacağı önemli güncelleme 12 Eylül tarihinde gerçekleşeceği önceki günlerde açıklandı. Hali hazırda başarılı yükseliş sergileyen kripto para birimi Cardano güncelleme tarihinin duyurulması ile zorlu direnç noktalarından birini daha kırarak 2,19$’a kadar yükseldi. Kısa sürelerde çok iyi yerlere gelen ADA coin piyasa değerinin de artmasıyla beraber Tether (USDT)’i geçerek en büyük üçüncü kripto varlık olmayı başardı.

İçeriğin yazıldığı sırada Cardano fiyatı 2,19 Dolar’dan işlem gören ADA için güncel fiyat ve verilere aşağıdaki grafikten öğrenebilirsiniz. Grafikte yer alan veriler ve fiyat bilgisi 3. veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden de ticari amaçlı kullanılmamalıdır. Peki, 1 ADA Kaç TL?

Cardano (ADA) Alınır Mı?

İçeriğin yazıldığı sırada hali hazırda başarılı bir yükseliş sergilemiş Cardano (ADA) alınır mı? soruları da son zamanlarda yatırımcıların merak ettiği konulardan oluyor. Bir kripto para birimini portföyümüze katmadan önce detaylı araştırmalar yapmamız oluşabilecek riskleri de azaltacaktır. Bunun haricinde güncel veriler ışığında araştırmalar yapmaya da özen gösterin.

İlk olarak kripto para birimi hakkında çıkarılmış white paper okunabilir. White paper, yatırımcıların detaylı teknik bilgi alabileceği, ADA hakkındaki birçok soru işaretini gidereceği yerdir. Kripto paralar hakkında oluşan haberler de son zamanlarda önem arz ediyor. Bu haberlerin kontrolünü sağlamalı, Bitcoin hakimiyetinin yüksek olduğu zamanlarda BTC hareketlerine de dikkat edilmelidir. İşlem hacminin artması, temel analizinin gerçekleştirilmesi gibi daha birçok faktör portföyümüze katmaya değer bir varlık olup olmadığı hakkında bizlere fazlasıyla bilgi verecektir.

Cardano geleceği gibi daha fazla içerik için bizleri İnstagram’da ve Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap