1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

CHZ Coin Nedir ? Chiliz Detaylı Rehber 2021

CHZ Coin Nedir ? Chiliz Detaylı Rehber 2021
+ -

Bugün, bir blokzincir teknolojisi olan ve son zamanlarda bir hayli popüler gözle bakılan Chiliz’i inceleyeceğiz. Peki CHZ Coin nedir ?

Spor kulüpleriyle yaptığı antlaşmalar, geliştirdikleri projeler ve proje yöneticilerinin vaatleri ile yatırımcılar tarafından bir hayli merak konusu hâline gelen Chiliz, 2018 yılında Socios.com tarafından piyasaya sürülmüştür. Daha çok adını spor kulüpleriyle duymamızın sebebi, taraftarlar ile kulüpleri arasında bir köprü görevi hedeflemektedirler. Kulüplerin kendi kripto paralarını çıkarmalarına olanak sağlayan CHZ, taraftarların da kulüplerinde söz sahibi olmalarını amaçlıyor.

Taraftarlar, aldığı veya kullandığı coin’ler sayesinde kulüplerinde söz sahibi olmalarına olanak sağlıyor. Kulüplerin ürün tasarımları, formaları, düzenleyeceği etkinlikler gibi pek çok alanda söz sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Ethereum tabanlı bir kripto varlık olan CHZ, taraftarlar ile takımları arasında bağ kurup taraftarların para kazanmasını amaçlayan bir yapıya sahiptir. Milan, Manchester City, PSG, Juventus, Roma, Atletico Madrid gibi spor kulüpleriyle yaptıkları antlaşmaların yanı sıra Türk kulüpleriyle de antlaşmaları vardır. Galatasaray, Başakşehir ve Göztepe gibi kulüpler ile anlaşarak Türkiye’de de ne kadar popüler olduğunu göstermiştir.

CHZ Coin Yorum

Reklam panolarında, futbol sahalarının her köşesinde Chiliz reklamı görebilirsiniz. Birçok büyük kulüplerle ortaklık yaparak dünya çapında ses getirmelerinin yanı sıra büyük bir pazarlama ve reklam becerilerine sahiptirler. Neden takımlar Chiliz ile antlaşmış bu CHZ coin nedir diye sorabilirsiniz. CHZ yöneticileri takımlara kazançtan belli bir komisyon verdiklerini daha önceki zamanlarda belirtmişlerdi. Kulüpler için bir token çıkartma fırsatı, taraftarların takımları ile buluşması ve farklı bir gelir kapısı oluşturması sebebiyle Chiliz’i mantıklı karşılamışlardır.

Chiliz ilk piyasaya sürüldüğü zamana göre fiyatını onlarca kat artırmış durumda. CHZ gibi bu alanda amaç güden başka bir Blokzincir teknolojisi şu sıralar bulunmamaktadır. Rakiplerinin olmaması istediği kulüpler ile antlaşma yapabilmesini bir hayli kolaylaştırmış durumda.

CHZ Coin Yorum

Chiliz’in spor kulüpleriyle yaptığı antlaşmalar, taraftarların kulüpleri üzerinde söz hakkı sahibi olması hatta aldıkları tokenler sayesinde paralar kazanabilmesi gibi durumlar CHZ’i bir hayli popüler duruma getirmiştir. Çok fazla yatırımcıyı kendine çekmesi ile CHZ yorumları çok merak edilmiş durumda. Bu alanda bir rakibinin olmaması, Manchester City, Juventus, Milan ve birçok büyük kulüpler ile antlaşma yapmış olması kendisini çok popüler kılmaktadır.

Türk kulüpleriyle antlaşma yapmış olması sebebiyle Türkiye’de de yatırımcıları kendine çekmeyi başarabilmiştir. Günümüz büyük kulüplerinin pek çok taraftarı olduğunu göz önünde bulunduracak olursak CHZ’nin gelecekteki büyümesinin çok müsait olduğunu anlayabiliriz. 0,87 dolarlara kadar yükselip yatırımcılarına çok paralar kazandırsa da şu sıralar 0,33 civarlarında fiyatlanmaktadır.

CHZ Coin Madenciliği

Chiliz’in madencilik yapılması gibi bir durumu bulunmamaktadır. CHZ Şirket tarafından piyasaya ilk sürüldüğü zaman 8,888,888,888 gibi bir arzla sunulduğu için CHZ madenciliği yapılamamaktadır.

CHZ Coin Fiyat

CHZ Coin Fiyat

Yatırımcılar tarafından CHZ fiyatı ve gelecekte ne durumda olacağı bir hayli merak edilmektedir. 8,888,888,888 arza sahip olan bu kripto varlık ₺16,698,233,319 piyada değeri ile 51. sırada bulunmaktadır. Geçtiğimiz aylarda tarihinin en yüksek fiyatı olan 0,87 dolar civarlarına ulaşsa da şu sıralar 0,33 dolar civarlarında fiyatlanmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı antlaşmalar ile fiyat dalgalanması yaşaması ile tekrar yatırımcılar tarafından dikkat edilen bir varlık haline gelmiştir. Önümüzdeki zamanlarda yapacağı antlaşmaların dikkatle takip edilmesi gerekmetedir.

Chiliz şirketi ve proje hakkında detaylı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

CHZ Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

CHZ Coin almak istiyorsanız her hangi bir yerel ya da yabancı kripto para borsasından, teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde Chiliz alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde CHZ coin alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap