1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Çin Merkez Bankasından Kripto Paralara Kötü Haber

Çin Merkez Bankasından Kripto Paralara Kötü Haber

çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber

Çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber geldi. Haberin içeriğine göre Çin merkez bankası kripto paralar üzerindeki düzenleyici baskıyı sürdürmeye devam edeceğini ifade ediyor.

Çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber gelmeye devam ediyor. Çin Merkez Bankası kripto paralar üzerinde ağır düzenleyici baskıyı artırarak uygulamaya devam edeceğini ifade ediyor.  Bu açıklamanın, Çin’in kripto ticareti ve madenciliğini kısıtlama kararı almasının üzerinden geçen birkaç ayın ardından böyle açıklama ile piyasaları yine kötü etkilemeye neden olması kripto para yatırımcılarını kızdıracak.

çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber

Bu denetlemenin artmasına gerekçe gösterilen neden ise riskli finansal varlıkların risklerini azaltarak yatırımcıları koruma altına almak olduğu ifade ediliyor. Bugün yayınlanan bir açıklamada Çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber eksik olmuyor. Çin merkez bankası finansal platformları da düzenlemelere uymak için denetleyeceğini söyledi.

Büyük finansal riskleri önlemek ve ilerleyen yıllarda yüksek riskli finans kurumlarının sayısını azaltmak için adımlar atacağını da ifade ediyor. Mart ayında Çin merkez bankası başkan yardımcısı Liu Guiping tarafından önerilen bir finansal istikrar yasasının oluşturulması için de ayrıca bir baskı yapılacağı da dillendiriliyor.

çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber

Çin Merkez Bankasından Kripto Paralara Kötü Haber! Madenciliğin Ardından Kurumlara Baskı Devam Ediyor!

Çin uzun zamandır kripto paralar ile uğraşıyor. Zaman zaman yaşanan düşüşlerin ana etmeni olarak gösterilen Çin baskılarına yenileri de eklenmeye devam ediyor. Çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber gelmeye devam ediyor.

Çin, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve artan fiyatları nedeniyle 2017’den bu yana kripto paralara ve kripto para madenciliğine yönelik baskı yapmaya başladı. Amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin, piyasadaki erime nedeniyle düşmeden önce Nisan ayında 63 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak ardından gelen olumsuz haberler ile 30 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu gerilemeye neden olan etmen ise Çin’in kripto para madenciliğine karşı başlattığı baskılar.

Birçok nedene dayandırılan baskılar ile Çin’de bulunan kripto para madenciliği çiftlikleri kapatılıyor veya farklı bir ülkeye taşınmaya çalışılıyor.  

Çıkan bir habere göre Marathon Digital Holdings CEO’su ve Bitcoin Madencilik Konseyi üyesi Fred Thiel, Çin için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin Çin finansal sistemlerinden ve ekonomisinden kaybolmasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor ifadesin kullanmış.

Baskılara Neden Olan Dijital Yuan Mı?

Çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber geliyor bu haberlerin neden olan etmenin yani Çin’in kripto paralara baskı yapmasının nedeninin dijital Yuan olduğu ifade ediliyor.

çin merkez bankasından kripto paralara kötü haber

Çin kendi dijital parasının kullanılmasını artırmak için diğer paraların kullanımlarını kısıtlıyor ve sürekli bahaneler ile baskı uyguluyor ifadeleri kullanılıyor.

Çin gelecek yıl düzenlenecek olan Pekin Kış Olimpiyatların da katılımcılara dijital Yuan ile alışveriş yapabilme imkânı sunacağını da ifade ediyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap