1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Çin’den Binance Yasağı ! Borsada Etkisi Ne Olacak

Çin’den Binance Yasağı ! Borsada Etkisi Ne Olacak

Çin'den Binance Yasağı

Çin Hükümeti’nin Bitcoin ve kripto paralara karşı sert tutumu birçok yatırımcı tarafından eleştiriye maruz kalmaktadır. Çin’in kripto paralara düzenlemeler çıkartması, madenciliği yasaklaması ve Bitcoin alım satımı gibi konulara kısıtlama getirmesi sebebiyle piyasa sık sık düşüşe geçmektedir. Düşüşe geçen piyasada zarara uğrayan yatırımcılar bunun sorumlusu olarak Çin’i görmektedir. Bununla yetinmeyen Çin’den Binance yasağı da geldi.

Çin’den Binance Yasağı Geldi! Binance Kara Listede

Kripto para düzenlemeleriyle sık sık duyduğumuz Çin Hükümeti’nden önlemler bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz hafta İngiltere, gerekli izinlere ve yetkiye sahip olmadığı gerekçesiyle ülkedeki Binance’in tüm operasyonlarını durdurma kararı almıştı. Çin ise, Bitcoin’in çok fazla enerji harcamasını sebep göstererek madencilik şirketlerini kapatma kararı almıştı ve piyasadaki düşüşlere şahit olmuştuk. Çin tarafından bu sabah olmak üzere Binance’i güvenlik duvarının arkasındaki siteler arasına katma kararı aldı. Ülkede Binance’e girişler yasaklandı ve an itibariyle kullanıcılar uygulamaya erişememektedir.

Binance’e erişimi yasaklasa da henüz net bir karara varamayan Çin Hükümeti’nin ne gibi düzenlemeye gideceği merakla beklenmektedir. Yatırımları bulunan ve paralarını çekmek isteyen kullanıcılar ise bazı VPN’ler aracığıyla uygulamaya giriş yapabilmektedir. Böyle bir yasakla karşılaşan Binance’in rakipleri olan OKEx ve Huobi’de şuan böyle bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Bu yasağın nedeni olarak, Çin Hükümeti’nin ülkedeki para giriş çıkışlarını kontrol etmek istemesi olduğu söylenmektedir. Binance’i yasaklamak bunun önemli bir adımı olduğu söylense de kullanıcılar VPN ile hâlâ giriş yapabilmektedir.

Çin'den Binance Yasağı

Kripto Para Piyasası Düşüşe Geçti!

Büyük ülkelerin ve özellikle Çin Hükümeti’nin kripto para düzenlemesine gitmeleri piyasayı fazlasıyla sıkıntıya sokmaktadır. Kripto piyasası haftaya artışla başlasa da gelen en ufak bir kısıtlama ve düzenleme haberi ile birlikte düşüşler görebiliyoruz. Çin’den Binance Yasağı gelmesiyle birlikte tekrardan düşüşlere şahit oluyoruz. Bitcoin 32.000 dolar civarlarına tekrar çekilip diğer kripto paraları da yanında götürmüş gibi gözüküyor. Ethereum yüzde 5, Dogecoin yüzde 7 civarlarında düşüşler yaşamıştır. Kripto para düzenlemesiyle karşılaşan yatırımcılar bu durumdan hiç memnun olmadıkları açık bir şekilde gözükmektedir.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap