1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Çin’den Kripto Paralara Bir Yasak Daha!

Çin’den Kripto Paralara Bir Yasak Daha!

Çin'den Kripto Paralara Bir Yasak Daha

Kripto para piyasası her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Reklam ağlarını genişleterek dünyanın her yerine ulaşan kripto paralar birçok insan tarafından yatırım aracı olarak görülmektedir. Çoğu ülkede hâlâ kripto paralara için vergi düzenlemesi bulunmamaktadır. Bu yüzden dolandırıcılık haberleri fazlasıyla artmakta ve insanlar mağdur olmaktadır. Çin’den kripto paralara bir yasak daha geldi.

Çin Hükümeti kripto para piyasasına karşı sert tutumu tüm yatırımcılar tarafından iyice bilinmektedir. Bitcoin’in doğaya zarar verdiğini savunarak yasaklamalar getirdi. Dünyanın en büyük borsası olan Binance’yi ülke genelinde yasakladı. Kripto para madenciliği yapan şirketlerin kapatılmasını istedi ve birçok firmayı zarara uğrattı. Ülke nüfusunun fazla olması sebebiyle kripto para yatırımı bir hayli fazlaydı. Bu yoğunluk beraberinde dolandırıcılığı ve kara para aklamayı getirdi. Hükümet böyle durumların önüne geçmek, yatırımcıların mağduriyetini en aza indirmek için bazı kısıtlamalara ve düzenlemelere başvurma gereği duydu. Yatırımcılar ne kadar memnun olmasa da böyle düzenlemelerin gelmesi doğabilecek kötü durumlar için büyük bir önlem niteliğinde.

Çin'den kripto paralara bir yasak daha

Bitmek Bilmiyor! Çin’den Kripto Paralara Bir Yasak Daha

Çin Hükümeti’nden kripto paralara üst üste yasaklar gelmeye devam ediyor. Çin sınırları içinde bulunan Neberdi bölgesinde büyük bir düzenleme geliyor. Kamu kuruluşlarıyla anlaşmalara yaparak, kripto para ticareti ve kripto madenciliğinin tamamen yasaklanmasını gündeme getirmeyi planlıyorlar. Kamu kurumlarıyla anlaşma yaparak beraber yürüdüklerini belirten komisyon, bu konuda son derece ciddi gibi gözüküyor.

Son saatlerde komisyon tarafından konuya bir açıklama niteliğinde yazı paylaşıldı. Yapılan açıklamada “Kripto para madenciliği devasa miktarda enerji tüketiyor. Bu Çin’in karbon nötr bir ülke haline gelme hedefine aykırı” açıklamasını yaptı. Çin Hükümetinin Bitcoin için geçtiğimiz aylarda bu konuda pek çok eleştirisi ve düzenlemesi olmuştu. Yeni alınan kararlar ile birlikte kısıtlamalar artacak ve kripto para piyasası için son derece katı düzenlemeler gelecek gibi gözüküyor. Ülke nüfusunun fazla olması ve diğer ülkelere nazaran kripto madenciliğinin buna oranla daha fazla olması ülkenin ekosistemini sıkıntıya soktuğu gözüküyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap