1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Çinli Bankalardan Kripto Paralara Darbe!

Çinli Bankalardan Kripto Paralara Darbe!
+ -

Çinli bankaların kripto para işlemlerine destek verilmeyeceğini ifade etmeleri, kripto paralara darbe etkisi yarattı. Çin’in bu şekilde tutum sergileyerek, birçok kripto para yatırımcısını sinir krizine soktuğunu ifade etmek yanlış olmaz.

kripto paralara darbe

[cryptopack id=”1436″]

Sabah saatlerinde, normal piyasa açılışı ile güne başlayan kripto paralar, ilerleyen saatler de Çinli bir banka olan hatta Çin’in en büyük üçüncü bankası konumunda bulunan, Agricultural Bank of China’nın sosyal medya hesabından, kripto para işlemleri için kendi hizmetlerinin kullanılmasına yasak getirdiğini duyurmasının ardından, piyasalarda ciddi bir çöküş yaşandı.

Çinli banka Agricultural Bank of China, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından, paylaşımını kaldırdı ama bir süre sonra tekrar paylaşımda bulundu. Haftanın ilk işlem gününde yatırımcılar ile dalga geçer gibi hareketlerde bulunan banka, birçok yatırımcının tepkisini topladı. Bu tepkiler yine de kripto paralara darbe etkisini engelleyemedi.

Çin’den Kripto Paralara Darbe! Yeni Yasaklar

Çinli bankaların aldığı karaların yanında, Çin hükümetinin eyaletlerine kripto para madenciliğini tamamen durdurun çağrısı yapmaya hazırlandığı da ifade ediliyor.

Bütün bu olumsuz haberler dünya genelinde kripto paralara darbe etkisi yarattı. Çin’in bu şekilde tavrını ne kadar daha sürdüreceği, bundan sonra ne gibi adımlar atacağı ise yatırımcılar tarafından merak konusu oluyor.

Kripto Paralara Darbe Tüm Piyasa Kırmızıya Boyandı

Bütün bu olumsuzlukların ardından, kripto para piyasaları 2011 yılından bu yan en kötü ayını sergiliyor. Olumsuz haberler nerdeyse tüm kripto paralarda düşüşe sebebiyet veriyor. Ethereum, iki bin doların altına kadar geriledi ve şu anda 1950 dolardan işlem görüyor.  

kripto paralara darbe

[cryptopack id=”2363″]

Yaşanan olumsuz gelişmeler ile Bitcoin son yedi günde %15 oranında bir değer kaybına uğradı. Kimi Bitcoin yatırımcısı, bu değer kaybını bir alım fırsatı olarak görüyor, kimi yatırımcı ise daha üst seviyelerden Bitcoin yatırımı yaptığı için karalar bağlayabiliyor.

Bütün kripto para piyasası, genel olarak son 24 saatte %5’lik bir geri çekilmeye şahit oldu. Gün içinde Çin’den gelen olumsuz haberler ile kripto paraların market değerlerinde nerdeyse, 200 milyon dolarlık bir erime gerçekleşti. Herhangi farklı bir finans sektöründe veya borsasında saatler içerisinde 200 milyon dolarlık kayıp kripto para piyasalarında olan düşüşten daha kötü bir düşüşe sebep olabilir.

kripto paralara darbe

Çin kendi para birimi olan yuan’ın dijital versiyonu için çalışmalarını hızlandırmış iken Bitcoin ile bu denli uğraşmasının sebebi anlaşılmıyor. Çin sadece Pekin’de 3000 yeni dijital Yuan ATM’si ekleyerek dijital Yuan’ın kullanılmasını artırma çabalarına devam ediyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap