1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Cream Finance Platformu Saldırıya Uğradı: 18 Milyon Dolar Kayıp

Cream Finance Platformu Saldırıya Uğradı: 18 Milyon Dolar Kayıp

Cream Finance platformu saldırıya uğradı

2021 yılı genel itibariyle DeFi projelerinin değer kazanmasıyla devam ediyor. Bunun yanı sıra DeFi projelerindeki açıklardan doğan kayıplarda artış gösteriyor ve her geçen gün bu saldırılara bir yenisi daha ekleniyor. Bugün de Cream Finance platformu saldırıya uğradı! Yapılan açıklamalarda bu kaybın 18 Milyon Dolar olduğu ve flash loan saldırısına maruz kaldığı belirtiliyor.

Çinli gazeteci Colin Wu, kripto paralar ve blockchain teknolojisi hakkında attığı tweetlerle sıkça kendinden bahsettirmeyi başarmıştır. Bu tweetlerinin her biri önemli olduğu gibi yatırımcılara güncel kripto para olaylarını Twitter üzerinden de dile getiriyor. Üstünden çok geçmeyen DeFi saldırılarından bir yenisi ile daha karşılaşıldı. Şimdi de kripto para platformlarından Cream Finance bilgisayar korsanı saldırısına maruz kaldı. Bu siber saldırı sonucunda yaklaşık 18 milyon Dolar değerinde bir kaybın yaşandığı da bildirilenler arasında.

Cream Finance platformu saldırıya uğradı

Cream Finance Platformu Saldırıya Uğradı! Kayıp Büyük

Bilaxy platformunun sıcak cüzdanında yaşanan siber saldırının üstünden çok geçmeden bu siber saldırılara bir yenisi daha katıldı. Finansal hizmetler için kullanılan Cream Finance (CREAM) uğradığı saldırı flash loan olarak geçmektedir. Peki, flash loan saldırısı nedir?

DeFi protokolünde her geçen gün çok daha fazla duyulan ve popüler hale gelen teminatsız bir kredi türüdür. Teminat gösterilmeden hızlı işlemler gerçekleştirilmesine olanak sunan bu kredi türü aynı zamanda milyonlarca dolar zararlara da yol açtı. Bu flash loan kavramı için DeFi protokollerinin bir nevi zayıf noktası olarak da görülebilir. Flash loan saldırıları genel itibariyle protokollerin bu alanına odaklanmaktadır.

Cream Finance platformu saldırıya uğradı

18 Milyon Dolar Kayıp Var

Cream Finance platformu saldırıya uğradı ve saldırının gerçekleşmesinin ardından yaşanılan kaybın 18 milyon Dolar olduğu belirtildi. Büyük bir kayıp yaşanmasının yanı sıra CREAM fiyatında da düşüş görüldü. Aynı proje 13 Şubat’ta da farklı bir saldırıya maruz kalmıştı.

Cream fiyatı içeriğin yazıldığı sırada 164,76$’dan işlem görüyor. Gün içerisinde çıkan siber saldırı haberi CREAM fiyatında da düşüşe neden oldu. Sıcak cüzdanda gerçekleşen saldırı, DeFi projelerindeki açıklar ya da eksikliklerden doğan saldırılar oluşan güveni kırabiliyor. Bu yüzden her platform riskli olsa da olabildiğince güvenilir, sağlam alanlarda sağlam yatırım araçlarına yatırımlar yapmaya özen gösteriniz.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap