1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
  3. Dash Coin Geleceği 2021 – Dash Coin Alınır Mı?

Dash Coin Geleceği 2021 – Dash Coin Alınır Mı?

Dash Coin Geleceği

Bitcoin’in yanı sıra piyasada yavaş yavaş etkinliğini arttıran altcoinler de yatırımcılar için çoğu zaman yatırım seçeneklerinden biri oluyor. Dash coinde bu altcoinler arasındadır. An itibariyle piyasa sıralamasında 63. sırada yer alan Dash coin geleceği 2021 yılında nasıl şekilleneceği ve yatırımcıları ilerleyen süreçte neler bekleyeceği ise büyük merak konusu olmuş durumda.

Dash coin, kullanıcıların ödemelerinde hızlı bir şekilde işlem yapabilme olanağı sunmayı amaçlayan bir kripto para birimidir. Maksimum arzı 18,900,000 olan kripto para biriminin 10,219,618.17 DASH (%54) kadarı dolaşımdadır.

Dash Coin Nedir?

Dash Coin aslında geçmişi çok önceye dayanıyor olsa da birçok isim değişikliğine maruz kalmış para birimidir. XCoin olarak piyasaya sürülen coin kısa süre içerisinde Dark Coin olarak isim değişikliğine gitti. 2015 yılında da farklı bir görünüm elde edebilmek adına herkesin bildiği ismiyle Dash Coin olarak yatırımcıları bünyesinde bulundurmaya başladı.

Dash coinin web sitesinde belirtmiş olduğu avantajlara bakacak olursak eğer; merkezi olmayan bulut depolama, azaltılmış veri siloları, istemci kitaplıkları, anında veri onayı gibi etmenler yer almaktadır. Bireysel kişilere hizmet verdiği gibi kurumsal müşterileri de bünyesinde barındırabilmektedir. 2014 yılının başlarında Evan Duffield tarafından piyasaya sürülen kripto para birimi Şubat 2019 yılında Venezuela’da en popüler kripto para birimi olduğu belirtilmiştir.

Önerilen Yazı
SXP Coin Geleceği 2021 – Swipe Coin Alınır Mı?

Dash Coin Kurucusu Kim?

Digital Cash kelimelerinin kısaltılmış hali olarak ortaya çıkan Dash coin ilk zamanlarında farklı isimlerle bilinmektedir. Yazılım geliştiricisi Evan Duffield tarafından piyasaya sürülmüş kripto para birimidir.

Dash Coin Temel Analizi

Dash coin geleceği için yorumlarda bulunmadan önce geçmişinin de iyi araştırılması gerekir. Uzun bir geçmişe sahip Dash coin ilk çıkış yıllarında 10$ gibi değerlerin altında yer almaktaydı. 2017 yılına kadar büyük bir performans göstermeyen Dash, 2017 yılı ile birlikte birçok yatırımcının sıklıkla adından bahsettiği bir coin halini aldı. ATH değerini de 2017 yılının son çeyreğinde gören Dash ilerleyen süreçte diğer birçok kripto para biriminde de olduğu gibi düşüşlere maruz kaldı.

İşlem hızlarının yüksek olması ve birçok yatırımcı için de başarılı bir gizlilik sunması onun popülerlik kazanmasındaki baş etmenlerdendir. Der Spiegel dergisine göre 2019 yılında en popüler kripto para birimi unvanına sahip Dash, daha birçok başarılı çalışmalara da imza attı.

Hızlı bir şekilde ödeme işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayan InstantSend; Dash blok zincirini değiştirilemez kılan ChainLocks; işlemler için başarılı bir şekilde gizlilik sunan PrivateSend. PrivateSend, Dash işlemlerinin geriye dönük takibinin yapılabilmesinin önüne geçiyor. InstantSend’de işlemlerinizin Bitcoin’den de hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak, çok kısa sürelerden bahsediliyor. Elbette normal Dash ödemelerinin yanında çok daha hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebilmek adına ekstra bir ücret kullanımı mevcuttur.

Dash Coin Geleceği

Dash Coin Geleceği 2021

Dash coin 2017 yılında yaşamış olduğu yükseliş akıl almaz bir hal almıştı. Fakat bu yükselişin ardından 2018 yılında pazarda yaşanan ayı sezonu doğal olarak da Dash coini etkiledi ve büyük düşüşlere maruz kaldı. Ardından 2021 boğa sezonunda yeni ATH değeri oluşturamasa da yatırımcıları için iyi bir performans sergileyerek 443 dolarları gördü.

Dash coin geleceğinde nerelere ulaşacağı ve ilerleyen süreçte yeni bir ATH değerine ulaşıp ulaşamayacağı ise Bitcoin hakimiyeti, kripto paralar hakkında çıkan spekülasyonlar, alınan kararlar ve daha fazlasının haricinde göstereceği performansa bağlı.

Dash Coin Yükselir Mi?

Dash Coin yükselir mi? sorularının arttığı bu dönemlerde kesin bir tanıya varabilmek mümkün değil. İlerleyen süreçte Dash coine girecek işlem hacmi, kripto para furyası hakkında oluşan spekülatif değer sahip haberler ya da alınan kararlar gibi daha birçok etmen yükselişinin yanında düşüşünde de büyük etkide bulunabilir. Bu yüzden bir kripto para biriminin temel analizi ve teknik analizinin yanı sıra dış etmenler hakkında bilgi sahibi olmak bizler için bir avantaj sayılacaktır.

Dash diğer birçok kripto para birimine nazaran daha uzun bir geçmişe sahip. Değişimlere hızlı bir şekilde ayak uyduran, kullanıcıların hızlı bir şekilde ödeme yöntemi olarak kullanabilme amacı güden Dash coin geleceği hakkında fikir edinebilmek için temel analizi büyük önem taşıyor. Elbette kripto para birimine yatırım yapıp yapılmayacağı konusunda temel analiz ile sınırlı kalınmamalı. Teknik analiz, Dash haberleri, kripto para piyasasında ayı ya da boğa piyasasının hakimiyet sürmesi ve Bitcoin’in pazara hakimiyeti dash coinin yükselir mi? sorusunun altında yatan cevaplardır.

Dash Coin Geleceği 2021

Dash Yorumları

Dash yorumları analistlerin farklı görüşlerinden ibarettir. Farklı yatırımcıların ve analistlerin yapacağı yorumlar ve teknik bilgi pazarın o anki durumuna göre doğal olarak farklılık gösterecektir. Analist yorumlarına bağlı kalaraktan yatırımlar yapmamaya özen gösteriniz. Kendi tecrübelerinizi edinerek, teknik analiz ve temel analiz bilgisini edinmenin yollarını arayın. Yapılan yatırım miktarını, zamanını ve işlem çeşidini (limit, stop-loss) dikkatlice seçiniz.

Dash ATH Değeri

ATH, bir kripto para biriminin piyasa sürüldüğü tarihten itibaren eriştiği en yüksek değerini gösterir. Dash coin ATH değeri ise 1,439.67 Dolar’dır. All Time High değeri yani ATH’ına ise 20 Aralık 2017 tarihinde ulaşmıştır.

Dash Coin Alınır Mı?

Dash coin alınır mı? sorusuna gelecek olursak. Bu sorunun cevabı yapılan temel analiz, teknik analiz ve piyasanın o anki durumuna bağlı olarak değişiklik gösterilebilir. Bu yüzden iyi bir araştırma, teknik analiz bilgisi sizlere kazancın kapısını aralayacaktır. Temkinli hareket etmeye özen gösterdiğiniz gibi panik alış ve satışlardan da olabildiğince uzak durun.

Dash Mining Nasıl Yapılır?

Diğer birçok kripto para biriminde de olduğu gibi Dash madenciliği yapılabilmektedir. Madencilik adı verilen süreç genel itibariyle zorlu matematik problemlerinin özel ve güçlü bilgisayarlar aracılığıyla çözüme kavuşturulmasıdır. Böylece doğru çözüme ulaşıldığında madenci Dash coin ile ödüllendirilir.

Dash, Proof of Work (PoW) madenciliği ile gerçekleştirilmektedir. Dash madenciliği yapmak isteyenler bilgisayar ve internet bağlantısı kullanaraktan gerçekleştirebileceği gibi farklı yöntemlerde(GPU mining, CPU mining, ASIC) kullanabilir. Madenci sayısının artması oluşan rekabeti arttıracağı da bilinen bir gerçek.

Dash coin Nedir?

Dash Coin Hangi Borsalarda Var?

Dash Coin onlarca kripto para borsasının bünyesinde bulundurulmaktadır. Bunlara Türk borsaları da dahil ve BTCTurk’de bu borsalardan biri. Bunun yanında Binance, Gate.io gibi daha birçok yabancı borsadan da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dash coin alım ve satım işlemlerinizi ve diğer tüm kripto para birimlerin işlemlerini güvenilir borsalardan yapmaya özen gösteriniz. İlerleyen süreçte sıkıntı yaşamamak adına da fonlarınızı en iyi şekilde güvene aldığınızdan emin olun.

1 Dash Kaç TL?

1 Dash kaç TL? diğer merak edilen konuların başında geliyor. 1 Dash an itibariyle 136.72 Dolar. Bu da 1,188.38 TL’ye tekabül etmektedir. Elbette kripto para birimlerinin değişken fiyatlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Dash’in anlık fiyatı için aşağıyı kontrol edebilirsiniz.

Dash coin geleceği gibi daha birçok içeriğimize erişmek ve harika analizleri keşfetmek için bizleri TELEGRAM’da takip edebilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap