1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ekran Kartları Ucuzluyor! Bitcoin Madencileri Ekran Kartlarını Satıyor

Ekran Kartları Ucuzluyor! Bitcoin Madencileri Ekran Kartlarını Satıyor

Ekran kartları ucuzluyor

Günümüz yatırımcıları paralarını değerlendirmek için en iyi yollardan biri olarak kripto madenciliğini görmektedir. Yatırımcılar kenardaki paralarını değerlendirmek, düzenli bir gelir kapısı oluşturmak için güçlü donanımlar satın alarak kripto madenciliği yapmak istemektedirler. Bitcoin ve kripto varlıkların fiyatlarının yüksek olduğu dönemler iyi kazançlar yakalayan madenciler, şu sıralar yaşanan düşüşten fazlasıyla mutsuz gibi gözüküyorlar.

Piyasada ekran kartı bırakmayan madenciler çok yoğun bir şekilde kripto madenciliği yapıyorlardı. Bitcoin ve diğer kripto paraların yaşadığı yüksek düşüşler ile birlikte kazançlarının düşmesi yatırımcıları endişelendirmiş gözüküyor. Acaba kripto madenciliği bitiyor mu gibi düşüncelere kapılarak ellerindeki ekran kartlarını satışa koymuş gözüküyorlar. Piyasada ekran kartı bulamayan alıcılar, birçok ikinci el alışveriş sitelerinde ekran kartlarını bulabilir oldular. Fiyatların hâlen yüksek olduğunu görebiliyoruz. Acaba ekran kartları ucuzluyor mu?

bitcoin madenciliği

Ekran Kartları Ucuzluyor mu?

Bitcoin ve kripto paraların düşmesi ile birlikte ellerindeki ekran kartlarını satışa koyan madenciler, alıcılar tarafından acaba madencilik bitiyor mu gibi soru işaretlerine sebep olmuştur. Piyasada ekran kartı bulmakta zorluk çekilen dönemlerden sonra şu sıralar ikinci el alışveriş sitelerinde ekran kartları bolca gözükmektedir. Çin’de yaşanan Bitcoin enerji sorunu ve bazı madencilik şirketlerinin kapanmasıyla birlikte endişe uyandıran bu konular madenciliğin tehlikeye girdiğinin göstergesi mi? Özellikle Çin ve Tayvan başta olmak üzere çoğu ülkenin pazarları ekran kartı ile dolmuş bulunmaktadır.

Yatırımcıların yüksek paralar ödeyerek topladıkları sistemleri satışa koydukları gözüküyor. Bitcoin’in sert düşüşü ile beraber kazançları azalan yatırımcılar, ellerindeki kartlardan kurtulma çabasına girmektedirler. Madencilikte kullanılan ekran kartları 7/24 çalıştığı için oyuncular tarafından pek tercih edilmemektedir. Satışa koyulan ikinci el ekran kartlarının tekrar madenciler tarafından satın alındığı bilinmektedir. Bu kısımda madencilik bitti ve bitmedi şeklinde fikre sahip yatırımcılar olarak ikiye ayrıldıkları görülmektedir.

Oyuncular ne kadar bu kartları tercih etmese de ileride fiyatlara etki edeceği düşünülmektedir. Piyasada oluşacak bolluk sayesinde fiyatların düşebileceği ve oyuncuların bu konuda daha rahat alışveriş yapabileceği düşülmektedir.

Kripto madenciliği

Kripto Madenciliği Ne Durumda?

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Bitcoin ve kripto para piyasasındaki sert düşüş ve buna takiben Çin gibi büyük ülkelerin Bitcoin’e karşı koydukları kısıtlamalar ile birlikte fiyatlar epey düşmüştü. Madencilik şirketlerinin kapatılması, kripto borsalarına kısıtlama getirilmesi gibi büyük olaylar yaşanmıştır. Madencilik yapan yatırımcıların kazançları %100’e yakın düşerek can sıkıcı bir duruma gelmiştir. Kazançları bir hayli düşen yatırımcılar ellerindeki kartları ikinci el alışveriş sitelerinde satışa koyarak madencilikten uzaklaşmayı ve başka yatırım araçlarına yönelmek istiyor gibi görünmektedir.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap