1. Ana Sayfa
  2. Haberler

El Salvador Bitcoin Yasasını Çıkarmaya Hazırlanıyor!

El Salvador Bitcoin Yasasını Çıkarmaya Hazırlanıyor!
+ -

El Salvador Bitcoin yasasını çıkarmaya hazırlanıyor. El Salvador başkanından gelen son açıklamalar ile birlikte çıkarılacak yasa önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek. Yasa yürürlüğe girmeden önce bir takım öz hazırlıkların da devam ettiğini söyleyelim.

El Salvador Bitcoin yasasını çıkarmaya hazırlanıyor

Yürürlüğe girecek yasası ile ilgili muhalefetleri ve eleştirilere kulak asmayan El Salvador Başkanı, Eylül ayında yasayı uygulamak için harekete geçiyor. El Salvador başkanına göre yasa 7 Eylül’de yürürlüğe girecek. Yasa ile birlikte El Salvador’a özgü Bitcoin cüzdan uygulaması olan Chivo da kullanıma sunulacak.

El Salvador Bitcoin Yasasını Çıkarmaya Hazırlanıyor! Chivo Cüzdanı Geliyor!

El Salvador başkanının açıklamalarına göre yürürlüğe girecek yasa ile kullanıma sunulacak olan Chivo cüzdanı kullanıcıların ellerinde olan Bitcoin’i dolara otomatik olarak dolara çevirebilecek. Bu otomatik çevirme özelliği ile Bitcoin’i çekmek isteyen kullanıcılar işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilecek.

Chivo cüzdanı için El Salvador genelinde 50 ATM inşa edilecek. Böylece kullanıcılar hızlı şekilde para yatırabilecek veya çekebilecek. Kullanıcılar ATM’leri ve Chivo cüzdanını nasıl kullanacakları konusunda eğitilecekler. Başkan ayrıca, kullanıcıların para yatırma veya çekme işlemleri esnasında herhangi bir komisyon ödemeyeceğini de ifade ediyor. El Salvador Başkanı tarafından belirtildiği gibi. Chivo cüzdan uygulamasını indiren herhangi bir kullanıcı 30 ABD Doları tutarında Bitcoin’i hediye olarak alacak.

El Salvador Bitcoin yasasını çıkarmaya hazırlanıyor

El Salvador başkanı bu cüzdan ile havalelerde boşa harcanan parayı kurtarmış olacaklarını ifade ediyor. El Salvador’un yalnızca havale komisyonları için yılda 400 milyon dolardan fazla harcadığını da ifade ediyor. El Salvador başkanı bu harcanan miktardan yapılacak tasarrufun halk için harcanacağını da ifade ediyor.

Bitcoin Kullanımı Zorunlu Değil!

El Salvador Bitcoin yasasını çıkarmaya hazırlanıyor iken dünya bankası geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili olan oluşumları desteklemediklerini ifade etmişlerdi. Bu duruma karşılık olarak El Salvador başkanı da Bitcoin’in benimsenmesinin zorunlu değil, ülke içindeki kullanıcıların isteğine bağlı olduğunu ifade etti. Bütün olumsuzluklar karşısında kararlı bir şekilde duran El Salvador başkanı yasayı çıkarma kararından dönecek gibi durmuyor.

El Salvador Bitcoin yasasını çıkarmaya hazırlanıyor

El Salvador başkanı bu durum için bir de sosyal medya hesabından bir yazı paylaştı: “Birçok insan suikastçılara ödeme yapmaktan, ülkemizi yok etmekten ve yağmalamaktan başka hiçbir şey yapmamış suçlu zihniyetli rakiplerimize inanmayı seçebilir. Bazıları ise hükümete güvenmeye karar verebilir”. İfadeleri kullandı. Yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen 7 Eylül’de ilk Bitcoin yasası yürürlüğe girecek gibi duruyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap