1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kripto Piyasasında Bir İlk! El Salvador’dan Kripto Madenciliği Hamlesi

Kripto Piyasasında Bir İlk! El Salvador’dan Kripto Madenciliği Hamlesi
+ -

Kripto para piyasası her geçen gün gelişmeye ve yatırımcı sayısını arttırmaya devam etmektedir. Dünyanın her yerine yayılan kripto para piyasaları, kendi reklamlarını yaparak yatırımcıları kendilerine çekmeyi hedeflemektedirler. Kimi yatırımcılar al-sat yöntemi ile kripto ticareti gerçekleştirse de kimi yatırımcılar ise kripto para madenciliği yöntemi ile kazanç elde etmektedir. Çin Hükümeti kripto madenciliğine doğaya zarar verdiği gerekçesi ile çok sert kısıtlamalar getirmişti. Geçtiğimiz günlerde El Salvador’dan kripto madenciliği hamlesi geldi.

Yatırımcılar ekran kartları, madencilik cihazları gibi güçlü donanımsal ekipmanlar satın alarak kripto madenciliği gerçekleştirmektedirler. İsteyen kullanıcılar kendi evlerinde sistem kurarak tek başlarına madencilik yapabilir isteyenler ise havuz sistemi şeklide az maliyetli bir şekilde madencilik gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda sizlere donanımı yüksek sistemler kiralayan firmalar bulunmaktadır. Bulut madencilik hizmeti veren bu firmalar yıllık ücret karşılığı size madencilik hizmeti vermektedirler.

Çin Hükümeti dünya ekosistemini zehirlediği ve kirlettiği gerekçesiyle ülkedeki madencilik işlemlerini durdurma kararı almıştı. Madencilik hizmeti veren şirketleri kapama, bu cihazları satan firmaları kapama gibi sert kararlar almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Çin’in en büyük e-ticaret firması olan Alibaba.com‘un aldığı bir karar ile sitede kripto madenciliği cihazlarının satışının durdurulacağı açıklandı. Dünyanın bir yanından böyle sert kararlar gelse de bir diğer yanı El Salvador’dan kripto madenciliği hamlesi geldi.

El Salvador’dan Kripto Madenciliği Hamlesi

El Salvador'dan Kripto Madenciliği Hamlesi

Ülke genelinde resmi olarak kripto para kullanımına geçen ilk ülke olan El Salvador, kripto para madenciliği üzerine yankı getirecek bir hamle gerçekleştirdi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte Bitcoin madencilik tesisi kurduklarını ve bu tesisin tamamen volkanik enerji ile çalışacağını duyurdu. Dünya genelinde yankı uyandıran bu haber gün geçtikçe yeni detayları beraberinde getirmeye devam edecek gibi duruyor.

İlk defa bir devlet kripto para madenciliği üzerine bir tesis açma kararı aldı. El Salvador Hükümeti kripto paralara olan ılımlı yaklaşımı yatırımcıların ilgisini çekmekte. Bitcoin madenciliği tesisi açarak büyük bir yatırıma imza atan El Salvador, gelecek günlerde kripto alanında başka yeniliklere de yelken açacak gibi gözüküyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap