1. Ana Sayfa
  2. Sponsorlu
  3. En Çok Tavsiye Edilen Altcoinler

En Çok Tavsiye Edilen Altcoinler

En çok tavsiye edilen altcoinler

En çok tavsiye edilen altcoinler hangileridir sorusunun cevabını arayacağız bu yazımızda. Pandeminin etkisi ile küresel çapta yaşanan kripto paraların popüler olmasına Türk yatırımcılar da kayıtsız kalmayarak yüksek oranda ilgi gösterdiler. Hatta ilgi o kadar yüksekti ki kripto paralara yatırım yapan ülkeler arasında Türkiye Avrupa da birinci dünya genelinde ise üçüncü sırada yer alıyor. Hal böyle olunca da yatırımcılar tarafından en çok tavsiye edilen altcoinler merak konusu oluyor. Bu yazımızda da son dönemlerde uzmanlar ve yatırımcılar tarafından en çok tavsiye edilen altcoinleri sizler için derledik.

En çok tavsiye edilen altcoinler

Kripto para denilince ilk akla gelen çoğunlukla Bitcoin olsa da Bitcoin’in değerinin 45-50 bin dolar bandında olmasından dolayı yatırımcılar daha düşük fiyatlı ve gelecekte patlama yapabilecek diğer kripto paraları yani kısaca altcoinleri, portföylerine eklemek istiyorlar. Bu yazıyı okuyan birçok kişinin de bildiği gibi bazı kripto paralar 10X, 20X gibi muazzam artışlara imza atarak yatırımcılarının yüzünü güldürebiliyor.

Altcoin Nedir? En Çok Tavsiye Edilen Altcoinler

En çok tavsiye edilen altcoinler sorusuna cevap vermeden önce Altcoin Nedir? Kavramına da değinelim. Alternative coin’in kısaltması olarak kullanılan altcoin’ler kripto para denilince birçok kişinin aklına gelen Bitcoin’den sonra geliştirilen kripto paralara verilen genel addır. Altcoinler’de kendi aralarında coin ve token olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Coin olarak adlandırılan altcoinler, kendi Blockchain ağına sahiptirler. Token olarak adlandırılan altcoinler ise başka Blockchain ağı üzerinde oluşturulan kripto paralardır.

En çok tavsiye edilen altcoinler

(ETH) Ethereum

Ethereum, kripto para piyasalarında Bitcoin’den sonra gelen en önemli kripto paralardan bir tanesidir. Kripto para piyasalarında ikinci sırada yer almaktadır. Tabiri caiz ise altcoinlerin babası olarak adlandırmış olsak yanlış olmaz.

Ethereum kendini geliştirerek Ethereum 2.0 güncellemesini duyurmuş idi. Bu güncellemenin ardından yatırımcılar tarafından oldukça güvenli bir kripto para olarak görülüyor. Merkezsiz finans (DeFi) ve eşsiz token (NFT) ekosistemindeki uygulamaların çoğunlukla Ethereum üzerinden oluşturulduğunu hesaba katarsak Ethereum önemli bir yatırım aracı olarak kullanılabilir. Ethereum 2.0 planlandığı gibi hayata geçirilir ise, Ethereum çok uzun bir vadede iyi bir yatırım aracı olacakmış gibi görünüyor.

(ADA) Cardano

Cardano, geçmişine baktığımız zaman çok iyi bir performans göstermediğini görebiliyoruz. Ancak yaşanan son güncelleme ve ekosistem geliştirme adımları ile yatırımcıların yüzünü güldürmeyi başaran bir altcoin oldu. Cardano Alonzo Hard Fork’u ile birçok yeniliği kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Cardano, yatırımcılar için şu an yapılacak yatırım uzun vadede iyi bir getiri sağlayabilir. Cardano’nun kripto para piyasasında ilk 5 içinde yer aldığını da göz ardı etmeyelim.

(BNB) Binance Coin

Dünyanın en büyük borsası olarak bilenen Binance borsasının, kripto para piyasalarına sürdüğü Binance Coin, yazımızın da başında bahsettiğimiz gibi 10-20X yapan coinlerden bir tanesi. Binance borsasının dünya genelinde liderliğini sürdürmesi ve Binance, blockchain ekosisteminin gelişmesi ile yatırımcılarını üzmeyecek bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor.

(DOGE) Dogecoin

2013 yılında şaka amaçlı olarak geliştirildi. Öyle ki geliştiricisi olan kişi bir süre sonra elinde olan tüm Dogecoin’leri satarak bir araç aldığını ifade etti. Gamestop çılgınlığı ve ardından gelen Elon Musk ile Mark Cuban’ın desteği ile Dogecoin şaka amaçlı yatırım yapan kullanıcılarının bile yüzünü güldürdü. Yaşanan bu gelişmeler ile Dogecoin’e biraz şaka biraz da ciddi olarak yatırım yapılabileceğini gösteriyor tabi bu yatırım oldukça uzun bir vadeyi kapsıyor.

(UNI) Uniswap

Dünyadaki ilk merkezsiz borsa olarak bilinen Uniswap, DEX ve DEFİ ekosistemlerinin büyümesi ile ciddi bir altcoin haline geldi. Uniswap’da yaşanacak Uniswap V3 gelişmesi ile birçok farklı özelliğe kavuşacak olan merkezsiz borsa, Uniswap yatırımı yapan yatırımcıların da yüzünü güldürecek gibi duruyor.

Diğer coin fırsatlarını incelemek için https://kriptofeed.com/ adresine göz atabilirsiniz.

En Çok Tavsiye Edilen Altcoinler, gibi içeriklerimizden haberdar olmak için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip edebilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap